Connect with us

Powiat

W pyrzyckiem prawie 20% wyborców już głosowało

Opublikowano

dnia

Dzisiejsze wybory przywitały nas wysoką frekwencją.

Pięć lat temu frekwencja o godz. 12:00 w pyrzyckiem wyniosła niewiele ponad 11%. Dzisiaj do południa zagłosowało prawie 20% z wyborców. Najwięcej z uprawnionych oddało głos w gminie Pyrzyce – 21,76% (12,58 – 5 lat temu. Dalej w gminach Bielice i Lipiany – ponad 19% (ponad 11 – 5 lat temu), Warnice – 18,48% (7,88), Przelewice – 17,22% (7,78) i Kozielice – 14,6% (10,31).

W gminie Pyrzyce najwięcej osób podobnie jak 5 lat temu głosowało w przedszkolu przy ul. Zabytkowej – ponad 28% (17,39 – 5 lat temu), w spółdzielni przy ul. Dąbrowskiego i w przedszkolu przy ul. Narutowicza; najmniej w Żabowie – 14,6% (10,13), Mielęcinie i Okunicy.

Powiat

45% w powiecie o 17:00

Opublikowano

dnia

Autor

Niecałe 45% uprawnionych oddało głos w powiecie pyrzyckim do godz. 17:00. Najwięcej uprawnionych nadal głosowało w gminie Pyrzyce (48,35%), zaś najmniej w gminie (40,18%).

W gminie Pyrzyce zmieniła się od 12:00 struktura miejsc: najwięcej głosów (60%) oddano w spółdzielni przy ul. Dąbrowskiego, w Okunicy głosowało 53% uprawnionych, zaś w przedszkolu przy ul. Zabytkowej nieco ponad 51%. Najniższa frekwencja odnotowana została w Mielęcinie (39%), Żabowie (41%) i w szkole przy ul. Rejtana (46,5%).

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Lokalne samorządy z marszałkowskim wsparciem na modernizację infrastruktury sportowej

Opublikowano

dnia

Autor

Samorządy powiatu pyrzyckiego skorzystają ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację bazy sportowej. Pomoc trafi na inwestycje zaplanowane na obiektach w Lipinach i Pyrzycach. Boiska sportowe w tych miejscowościach wzbogacą się m.in. o pompę wodną czy studnię głębinową. 

W 2020 roku Marszałek Województwa na remonty infrastruktury sportowej przeznaczył 1,5 miliona złotych. To o 150 tys. zł więcej niż przed rokiem.

– Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, wstrzymała mnóstwo działań i inicjatyw. Cieszy fakt, że w tym trudnym czasie włodarze gmin i powiatów podjęli odważne decyzje i inwestują. Przyznane zachodniopomorskim samorządom środki mają ułatwić oraz przyśpieszyć modernizację lokalnej infrastruktury sportowej – zaznacza marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tysięcy złotych. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

W powiecie pyrzyckim pomoc została przyznana na zakup pompy wodnej na stadion w Lipianach oraz budowę studni głębinowej na stadionie w Pyrzycach i modernizację boiska przy Zespole Szkół nr 1 w Pyrzycach. Na ostatnim z wymienionych obiektów – dzięki wsparciu samorządu województwa – będzie można skakać w dal oraz pchać kulą. Warto przy tym zwrócić uwagę, że z przeprowadzonych przez lokalne organizacje społeczne ankiet,  prawie 35 procent ich uczestników wskazało, że pyrzyckiej młodzieży brakuje miejsc uprawiania sportu. Poszerzenie bazy sportowej znajdującego się w centrum miasta „ogólniaka” z pewnością więc wpłynie na zwiększenie aktywności fizycznej wśród młodych mieszkańców.

(wz)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

 • Wczoraj dotary do mnie pierwsze materiay promocyjne ramki na tablice
 •   sad sadstorys poland polish polishgirl girl
 • budowa budownictwo okna drzwi rolety szczecin stargard gorzow pyrzyce fenster
 • tattoo tattooing tattoowork tattooed tattoos blackandgraytattoo cheyennetattooequipment tattooworld horrortattoo pennywise
 • Liczyem na bardziej spektakularny zachod ale ostatnio pogoda pata figle
 • Dobrze wyszkolony sprzedawca jest motorem napdowym sprzeday My klienci kupujemy
 •   levispoland trecwear rayban
 • Kolor idealny na munita socem skr Szykowny prosty krj subtelne
 • A wam jakie pyny najbardziej przypady do gustu w te
 • Kosmetyki naturalne prosto z naszych piknych polskich k ! Rcznie
 • Madzia i jej magiczne spojrzenie makeupartist makeup makijawieczorowy mua
 • Pasemkapasemka ombre sombre selectiveprofessionalofficial selektive colorevo Pyrzyce Szczecin powergirl koloryzacjawosw
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.