Connect with us

Artykuł sponsorowany

Kozielice ze środkami na kanalizację w Załężu

Opublikowano

dnia

Ponad 55 mln zł to środki z PROW 2014-2020, które przeznaczone zostaną na inwestycje w zakresie rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej na obszarach wiejskich województwa zachodniopomorskiego. Wspierana będzie m.in. budowa, przebudowa lub doposażenie oczyszczalni ścieków, również tych przydomowych, ujęć wody, instalacji do osadów ściekowych. Swoje inwestycje w tym zakresie będą miały również miejscowości z powiatu pyrzyckiego.

– Czas epidemii jest trudny dla nas wszystkich, jednak zdając sobie sprawę, jak ważne dla lokalnych społeczności są te działania – nie odkładamy ich na później. Inwestycje wpłyną na podniesienie standardu życia mieszkańców obszarów wiejskich. Dzięki nim zachowane zostanie bezpieczeństwo sanitarne i ekologiczne, polepszy się jakość wody pitnej – mówi wicemarszałek województwa Olgierd Kustosz.

Z powiatu pyrzyckiego dofinansowanie otrzyma gmina Kozielice. Za dofinansowanie w kwocie prawie 2 milionów złotych zostanie zrealizowana budowa kanalizacji sanitarnej w Załężu wraz z przyłączeniem jej do sieci w Tetyniu.

Inwestycje w infrastrukturę komunalną są w opinii ankietowanych przez lokalne organizacje społeczne jednymi z tych najbardziej potrzebnych. Ponad 40 procent z nich wskazało, że w zakresie gospodarki komunalnej, w tym wodociągowej i kanalizacyjnej zmiany są pilnie potrzebne, z kolei jedna czwarta uczestników uważa, że wymagane są jakiekolwiek zmiany w tym zakresie.

Minimalna wartość dofinansowania projektu to ok. 130 tys. zł, maksymalna wynosi prawie 2 mln zł. Łączna pula środków dla tego zadania w drugim naborze to ponad 55 mln zł. W wyniku przeprowadzonego w 2016 r. pierwszego naboru wniosków na działania związane z gospodarką wodno-ściekową dotacje przyznano 36 inwestycjom na łączną kwotę ok. 43 mln zł. Razem na inwestycje wodno-kanalizacyjne w województwie zachodniopomorskim z udziałem PROW 2014-2020 przeznaczono prawie 100 mln zł.

Artykuł sponsorowany

Lokalne samorządy z marszałkowskim wsparciem na modernizację infrastruktury sportowej

Opublikowano

dnia

Autor

Samorządy powiatu pyrzyckiego skorzystają ze środków Urzędu Marszałkowskiego przeznaczonych na modernizację bazy sportowej. Pomoc trafi na inwestycje zaplanowane na obiektach w Lipinach i Pyrzycach. Boiska sportowe w tych miejscowościach wzbogacą się m.in. o pompę wodną czy studnię głębinową. 

W 2020 roku Marszałek Województwa na remonty infrastruktury sportowej przeznaczył 1,5 miliona złotych. To o 150 tys. zł więcej niż przed rokiem.

– Pandemia koronawirusa pokrzyżowała wiele planów, wstrzymała mnóstwo działań i inicjatyw. Cieszy fakt, że w tym trudnym czasie włodarze gmin i powiatów podjęli odważne decyzje i inwestują. Przyznane zachodniopomorskim samorządom środki mają ułatwić oraz przyśpieszyć modernizację lokalnej infrastruktury sportowej – zaznacza marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

O fundusze aplikowały samorządy gminne lub powiatowe z województwa zachodniopomorskiego. Maksymalne wsparcie wyniosło do 50% wartości kosztów inwestycji, lecz nie więcej jednak niż 20 tysięcy złotych. Każdy samorząd mógł ubiegać się o dofinansowanie jednego projektu. Dotacja musi być wykorzystana do końca grudnia br.

W powiecie pyrzyckim pomoc została przyznana na zakup pompy wodnej na stadion w Lipianach oraz budowę studni głębinowej na stadionie w Pyrzycach i modernizację boiska przy Zespole Szkół nr 1 w Pyrzycach. Na ostatnim z wymienionych obiektów – dzięki wsparciu samorządu województwa – będzie można skakać w dal oraz pchać kulą. Warto przy tym zwrócić uwagę, że z przeprowadzonych przez lokalne organizacje społeczne ankiet,  prawie 35 procent ich uczestników wskazało, że pyrzyckiej młodzieży brakuje miejsc uprawiania sportu. Poszerzenie bazy sportowej znajdującego się w centrum miasta „ogólniaka” z pewnością więc wpłynie na zwiększenie aktywności fizycznej wśród młodych mieszkańców.

(wz)

Kontynuuj czytanie

Artykuł sponsorowany

Będą dodatkowe środki dla przedsiębiorców

Opublikowano

dnia

Autor

Jak informuje Urząd Marszałkowski, jeszcze w czerwcu zostaną uruchomione dodatkowe środki z RPO na pomoc dla przedsiębiorców i placówek medycznych z Pomorza Zachodniego. Fundusze te pozwolą na dodatkową pomoc dla gałęzi gospodarki dotkniętych epidemią.

Mikroprzedsiębiorstwa i małe firmy będą mogły wnioskować o bezzwrotne granty na sfinansowanie kapitału obrotowego w wysokości 7-160 tysięcy złotych. Wszystko będzie zależało od wielkości firmy i okresu finansowania. Mają one pozwolić na pokrycie kosztów bieżącej działalności i co ważne – będą rozliczane w uproszczony sposób. Na ten cel przeznaczone zostanie aż 50 milionów złotych. Firmy średnie o podobną pomoc będą mogły zwrócić się do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. – Otwarta postawa Komisji Europejskiej pozwala nam przeznaczać unijne pieniądze wszędzie tam, gdzie są one najbardziej potrzebne i wypełnią te obszary, gdzie nie trafia wsparcie rządowe. Filarami Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego od początku było wsparcie dla ochrony zdrowia i oraz pomoc dla regionalnej gospodarki. – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Kolejne środki będą także przeznaczone na ochronę zdrowia. Dzięki nim wszystkie jednostki ochrony zdrowia oraz jednostki ratownicze, które uczestniczą w zwalczaniu COVID-19 będą mogły ubiegać się o fundusze na dofinansowanie sprzętu, środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych. Wsparcie będzie więc mogło trafić m.in. do szpitali prowadzonych przez samorządy. W tym przypadku samorząd województwa chce przeznaczyć na cały program minimum 5 milionów złotych.

Szczegółowe informacje będą pojawiały się w najbliższych tygodniach.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

 • Wczoraj dotary do mnie pierwsze materiay promocyjne ramki na tablice
 •   sad sadstorys poland polish polishgirl girl
 • budowa budownictwo okna drzwi rolety szczecin stargard gorzow pyrzyce fenster
 • tattoo tattooing tattoowork tattooed tattoos blackandgraytattoo cheyennetattooequipment tattooworld horrortattoo pennywise
 • Liczyem na bardziej spektakularny zachod ale ostatnio pogoda pata figle
 • Dobrze wyszkolony sprzedawca jest motorem napdowym sprzeday My klienci kupujemy
 •   levispoland trecwear rayban
 • Kolor idealny na munita socem skr Szykowny prosty krj subtelne
 • A wam jakie pyny najbardziej przypady do gustu w te
 • Kosmetyki naturalne prosto z naszych piknych polskich k ! Rcznie
 • Madzia i jej magiczne spojrzenie makeupartist makeup makijawieczorowy mua
 • Pasemkapasemka ombre sombre selectiveprofessionalofficial selektive colorevo Pyrzyce Szczecin powergirl koloryzacjawosw
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.