Connect with us

Pyrzyce

Kto wywiezie śmieci?

Opublikowano

dnia

Gmina Pyrzyce w połowie maja unieważniła przetarg na wywóz odpadów komunalnych. Stanęła do niego jedna firma, ale oferowana przez nią cena była zbyt wysoka.

Z informacji przedstawionych w Biuletynie Informacji Publicznej wynika, że gmina na wywóz śmieci od sierpnia do lipca przyszłego roku chce przeznaczyć kwotę 4 miliony 80 tysięcy złotych. Jedyną firmą, która złożyła ofertę było Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne – spółkę ze 100-procentowym udziałem gminy, które zaoferowało wywóz za kwotę nieco ponad 4 miliony 500 tysięcy złotych.

Ze względu na to, że oferowana kwota przewyższa zaplanowaną przez gminę o prawie pół miliona złotych, przetarg został unieważniony. Kilka dni później przetarg został ogłoszony ponownie. Tym razem oferenci mają czas do 24 czerwca. O tym, kto od sierpnia będzie wywoził śmieci dowiemy się zatem pod koniec miesiąca. Chyba, że przetarg zostanie unieważniony po raz drugi.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Nowy wiceburmistrz – powrót Pawła Chyta

Opublikowano

dnia

Autor

15 stycznia burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska powołała swojego zastępcę. Został nim Paweł Chyt – przewodniczący Rady Miejskiej poprzedniej kadencji.

Zajął on miejsce odwołanego z początkiem roku Roberta Betyny. W 2018 roku kandydował do Rady Miejskiej z ramienia komitetu Marzeny Podzińskiej. Startował w okręgu 9 (Poznańska, Owocowa, Ciepłownicza, Obojno, Staromiejska, Rolna, Polna) i zdobywając 110 głosów, przegrał niewielką ich liczbą wybory z Mariuszem Ogrodnikiem (116 głosów).

(ps), fot. archiwum

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Pyrzycki WOŚP internetowo

Opublikowano

dnia

Autor

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się w warunkach epidemii. Pyrzycki Zespół Szkól nr 1, co roku organizujący sztab, poinformował, że w tym roku nie podejmuje się zadania. Pyrzyczanie jednak będą mieli możliwość włączenia się w akcję w formie lokalnej. Internetowy kiermasz książek organizuje Fabryka Dobrego Czasu. O tym, jak będzie wyglądał mówi Marta Hołownia ze stowarzyszenia:

Nasza akcja przeniosła się do Internetu na nasz fanpage na Facebooku.  Na czym polega? Należy zrobić zdjęcie książek, które chce się oddać .Wysłać zdjęcie na pocztę Fabryki na fb . My zajmujemy się resztą. Tzn. kontaktujemy odbiorcę i kupującego lub wysyłamy wolontariusza z książkami do   nowego właściciela.

A cała procedura przekazania środków za książkę na WOŚP wygląda tak:

❄Wybieracie książkę.

❄Wpłacacie na WOŚP tyle ile chcecie.

❄Nam dajecie znać w komentarzu, że wpłaciliście.

❄My kontaktujemy Was z właścicielem książki lub nasi wolontariusze Wam ją dostarczają ♥️

Na tej stronie można dokonać wpłaty:

https://www.wosp.org.pl/

Zachęcamy do włączenia się we wspólną akcję. Z jednej strony budujemy bezpieczeństwo naszej lokalnej służby zdrowia, czyli także mieszkańców naszego powiatu ( w zeszłym roku Szpital w Pyrzycach otrzymał od WOŚP dwa respiratoryhttps://www.facebook.com/SzpitalPyrzyce) z drugiej strony zachęcamy do czytania i wspólnotowego świętowania mimo wszystko.

                                                                                                 Marta Hołownia, (ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne