Connect with us

Pyrzyce

W samo południe – czy Pyrzyce będą miały hejnał?

Opublikowano

dnia

Rada Miejska uchwaliła nowy statut gminy Pyrzyce. Projekt został przygotowany przez Komisję Statutową w skład której weszli przedstawiciele wszystkich klubów radnych działających w radzie. Oprócz podstawowych przepisów regulujących funkcjonowanie gminy, statut dopuszcza również m.in. możliwość posiadania przez Pyrzyce swojego hejnału.

Powody wprowadzenia do statutu takiego punktu wyjaśnia przewodniczący Komisji Statutowej Remigiusz Pajor-Kubicki – Jest to jedynie możliwość, którą będzie można rozważyć w przyszłości. Co do hejnału to uważam, że w niedługim czasie będzie warto się pochylić nad jego tematem. Pyrzyce to miasto o niesamowitej historii, o czym w codziennym życiu zwyczajnie często po prostu zapominamy, a wygrywany w południe hejnał z pewnością by nam o tym przypominał. Jeśli chodzi o melodię to kiedyś był pomysł, aby była nią „Polka pyrzycka”, ale równie dobrze można będzie wyłonić ją w konkursie. To już jest kwestia woli ze strony Pani Burmistrz i Państwa Radnych. – mówi.

Zatem kwestia czy Pyrzyce będą miały własny hejnał, a jeśli tak to jak będzie brzmiał, jest otwarta. Aby można było przystąpić do jakichkolwiek konkretnych działań, nowy statut musi się najpierw uprawomocnić.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Nowy wiceburmistrz – powrót Pawła Chyta

Opublikowano

dnia

Autor

15 stycznia burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska powołała swojego zastępcę. Został nim Paweł Chyt – przewodniczący Rady Miejskiej poprzedniej kadencji.

Zajął on miejsce odwołanego z początkiem roku Roberta Betyny. W 2018 roku kandydował do Rady Miejskiej z ramienia komitetu Marzeny Podzińskiej. Startował w okręgu 9 (Poznańska, Owocowa, Ciepłownicza, Obojno, Staromiejska, Rolna, Polna) i zdobywając 110 głosów, przegrał niewielką ich liczbą wybory z Mariuszem Ogrodnikiem (116 głosów).

(ps), fot. archiwum

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Pyrzycki WOŚP internetowo

Opublikowano

dnia

Autor

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się w warunkach epidemii. Pyrzycki Zespół Szkól nr 1, co roku organizujący sztab, poinformował, że w tym roku nie podejmuje się zadania. Pyrzyczanie jednak będą mieli możliwość włączenia się w akcję w formie lokalnej. Internetowy kiermasz książek organizuje Fabryka Dobrego Czasu. O tym, jak będzie wyglądał mówi Marta Hołownia ze stowarzyszenia:

Nasza akcja przeniosła się do Internetu na nasz fanpage na Facebooku.  Na czym polega? Należy zrobić zdjęcie książek, które chce się oddać .Wysłać zdjęcie na pocztę Fabryki na fb . My zajmujemy się resztą. Tzn. kontaktujemy odbiorcę i kupującego lub wysyłamy wolontariusza z książkami do   nowego właściciela.

A cała procedura przekazania środków za książkę na WOŚP wygląda tak:

❄Wybieracie książkę.

❄Wpłacacie na WOŚP tyle ile chcecie.

❄Nam dajecie znać w komentarzu, że wpłaciliście.

❄My kontaktujemy Was z właścicielem książki lub nasi wolontariusze Wam ją dostarczają ♥️

Na tej stronie można dokonać wpłaty:

https://www.wosp.org.pl/

Zachęcamy do włączenia się we wspólną akcję. Z jednej strony budujemy bezpieczeństwo naszej lokalnej służby zdrowia, czyli także mieszkańców naszego powiatu ( w zeszłym roku Szpital w Pyrzycach otrzymał od WOŚP dwa respiratoryhttps://www.facebook.com/SzpitalPyrzyce) z drugiej strony zachęcamy do czytania i wspólnotowego świętowania mimo wszystko.

                                                                                                 Marta Hołownia, (ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne