Connect with us

Pyrzyce

Zagrożenie koronawirusem. Informacje z powiatu pyrzyckiego

Opublikowano

dnia

Do godziny 10:00 w czwartek 12 marca nie stwierdzono na terenie powiatu zakażenia koronawirusem. Wprowadzone są jednak nadzwyczajne środki ostrożności.

Pyrzycki magistrat apeluje o załatwianie spraw w miarę możliwości poprzez internet oraz rezygnację z płatności gotówką na rzecz płatności kartą lub przelewami.

Nie odbędzie się zaplanowana na 26 marca sesja Rady Miejskiej. Nad tematami sesji marcowej radni będą obradować w kwietniu.

Odwołane są zajęcia w szkołach, przedszkolach i żłobkach. Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną informuje, że nie będą się odbywały również zajęcia w Środowiskowym Domu Samopomocy w Mielęcinie.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zaleca osobom mającym umówione wizyty w marcu telefoniczne lub mailowe przełożenie ich na inny termin. Osoby chcące się zarejestrować, a posiadające profil zaufany mogą tego dokonać przez internet.

Nie odbywają się również wydarzenia w placówkach kulturalnych. Pyrzycki Dom Kultury zawiesił wszelką działalność do końca marca. Zwroty pieniędzy za odwołane seanse filmowe można odbierać w kasie domu kultury. Nie odbędą się również próby Zespołu Pieśni i Tańca „Pyrzyce”.

Pyrzycka Biblioteka Publiczna zamknięta będzie do 27 marca. Odwołane są wszystkie wydarzenia odbywające się w Kaplicy św. Ducha.

Stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka” i Powiat Pyrzycki odwołały zaplanowany między 20, a 22 marca „Festiwal Siewów”. Wydarzenia festiwalowe odbędą się w innym terminie. Władze gminy przenoszą na inny termin „Pyrzycką Szybką Dychę”. Nie odbędzie się także zaplanowany 28 marca „Pyrzycki Festiwal Smaków Świata”.

MLKS Sokół Pyrzyce informuje, że odwołane zostają treningi grup dziecięcych i młodzieżowych.

Do 29 marca kościół katolicki udziela dyspensy od obecności na niedzielnej mszy:

a. osobom w podeszłym wieku,
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Ponadto w czasie liturgii:

a. kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny,
b. przypominamy, że przepisy liturgiczne Kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę, do czego teraz zachęcamy,
c. znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy, bez podawania rąk,
d. cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,
e. należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotknięcie,
f. na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne,
g. rezygnujemy z napełniania kropielnic kościelnych wodą święconą.

(rpk)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Zmiany w pyrzyckim szpitalu

Opublikowano

dnia

Autor

W związku z zagrożeniem koronawirusem do dotychczasowego zakazu odwiedzin w pyrzyckim szpitalu dołączyły nowe obostrzenia.

Do 27 marca ogranicza do minimum udzielanie świadczeń planowych we wszystkich poradniach specjalistycznych oraz pracowniach: fizjoterapii, endoskopii, USG oraz RTG. Ponadto wprowadza rejestrację tylko telefoniczną 91 579 32 26 od 8.00 do 15.30.

Do szpitalnych poradni chirurgii ogólnej, urazowo-ortopedycznej i położniczo-ginekologicznej pacjenci mogą się zgłosić w wyjątkowych sytuacjach po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu.

(rpk)

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Fara i Studzienka bez rządowych dotacji

Opublikowano

dnia

Autor

Dwa ważne pyrzyckie zabytki – kościół pw. Wniebowzięcia NMP i Studzienka św. Ottona nie zakwalifikowały się do otrzymania dotacji na renowację przyznawanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Najwyższe, wynoszące ponad milion złotych dotacje otrzymały m.in. katedra we Włocławku na remont dachów korpusów i naw bocznych (ponad 2 miliony), kościół w Baborowie na prace zabezpieczające i kościół NMP na Piasku we Wrocławiu na prace konserwatorskie elewacji korpusu.

Z Pyrzyc do ministerstwa powędrowały dwa wnioski: parafii pw. św. Ottona na renowację elewacji oraz okna witrażowego kościoła farnego, a także parafii pw. NMP Bolesnej na renowację Studzienki. Zarówno jeden, jak i drugi projekt nie okazały się dla ministerstwa wymagającymi dotacji, jednak ponieważ zdobyły ponad 50 punktów, wnioskodawcom przysługuje możliwość złożenia odwołania.

Wśród obiektów, które otrzymały dotację są między innymi: ołtarz boczny w kościele w Czerwieńsku nad Wisłą (370 tysięcy), kościół w Luborzycy na prace remontowo-konserwatorskie (230 tysięcy), remont dachu kościoła w Źródłach (100 tysięcy) oraz kontynuacja prac przy elewacjach kościoła w Szadku (230 tysięcy).

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

 • Mj makija wieczorowy makeup makija glow glowmakeup szczecin pyrzyce polskadziewczyna
 • Smoothie pomaraczowe przepis z platformy Cookidoo Kady wie e
 • Jaja sadzone z warzywami na Varomie Dzisiaj polecam Wam
 • Kwiecie ! Pamitajcie e dzisiaj Prima Aprilis !
 • Dobry wieczr kochani A waciwie to jupi!!!! Chcielimy przedstawi Wam
 • Dzie dobry bardzo Dzi polecam Wam Zup gyros dla
 • Cze kochani mamy dla Waszych pociech super zabaw konkurs plastyczny!
 • Renowacja na szybko Czas operacyjny 1h Autosyndykat Renowacja skr
 • polskadziewczyna mua szczecin pyrzyce wakeupandmakeup
 • sad sadstorys poland polish polishgirl girl girls goodnight lovely loveit
 • Domowe nuggetsy z dwoma sosami przepis z platformy Cookidoo
 •    rayban levispoland polskichlopak
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.