Connect with us

Pyrzyce

Sprostowanie

Opublikowano

dnia

Pyrzyce

Skromnie, ale z ambicjami

Opublikowano

dnia

Autor

Mimo trudnych warunków w pierwszy weekend września odbyła się premierowa edycja „Jarmarku Ottonowego”. Na wydarzenie złożyły się dwa panele dyskusyjne, rozpoczęcie zbiórki funduszy na renowację zabytków, targ promujący lokalną przedsiębiorczość i organizacje pozarządowe oraz wieczorny pokaż filmowy.

Tegoroczna, pierwsza, edycja „Jarmarku Ottonowego” mogła odbyć się dzięki wsparciu samorządu województwa zachodniopomorskiego. Jego dwa główne aspekty stanowiły promocja przedsiębiorczości i działalności pozarządowej wśród mieszkańców.

W ramach wydarzenia odbyły się dwa panele dyskusyjne on-line. Piątkowy panel „Wyzwania dla społeczności”, dotyczący działalności organizacji pozarządowych obejrzało 480 osób. Głównym jego tematem było zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby współczesnych rodzin, w których realizacji może pomóc działalność stowarzyszeń, a także perspektywy możliwości w działaniu. Zwrócona została również uwaga na możliwości, jakie w zakresie działalności społecznej przewiduje samorząd województwa, w tym program „Społecznik”.

Panel dyskusyjny "Wyzwania dla społeczności"

Zapraszamy na panel dyskusyjny na temat aktywności społecznej i działalności organizacji pozarządowych.#PomorzeZachodnie

Opublikowany przez Ziemia Pyrzycka Piątek, 4 września 2020

Panel sobotni „Na Pyrzyc rachunek” dotyczył promocji idei przedsiębiorczości oraz przedsiębiorców, którzy swoją działalnością skupiają się na województwie. Panel miał 420 widzów. W jego trakcie między innymi przedstawione zostały możliwości, jakie dla osób przedsiębiorczych, zarówno prowadzących firmy jak i dopiero zastanawiających się nad podjęciem działalności, oferują urzędy pracy i inne organizacje, w tym lokalne grupy działania. Dyskutowano również na temat perspektyw kształcenia zawodowego w województwie zachodniopomorskim.

Panel dyskusyjny "Na Pyrzyc rachunek"

O 20:30 rozmowa na temat przedsiębiorczości, biznesu i miejsca pyrzyckiej gospodarki w regionie. Zapraszamy!#PomorzeZachodnie

Opublikowany przez Ziemia Pyrzycka Sobota, 5 września 2020

Również w sobotę, na mini-targu pyrzyckim można było otrzymać materiały informacyjne dotyczące działalności organizacji pozarządowych i regionalnych przedsiębiorców oraz możliwości wsparcia dla przedsiębiorców i podejmujących działalność gospodarczą oferowanego przez urząd pracy.

Ostatnim wydarzeniem, ale i ważnym akcentem Jarmarku był pokaz nakręconego przed pięciu laty filmu „Opowiem Wam Pyrzyce”. Film można było obejrzeć w niedzielny wieczór na boisku Zespołu Szkół nr 1, a okazją do ponownego jego wyświetlenia był Dzień Osadnika przypadający w roku 75-lecia polskiej administracji na Ziemi Pyrzyckiej.

Ogłoszone zostały też dwa konkursy: fotograficzny „#MłodziMająGłos”, w którym nagrodę ufundowała burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, a także konkurs na „Pyrzycki Smak Roku” z nagrodą ufundowaną przez wicemarszałka Olgierda Kustosza.

Jarmark patronatem honorowym objęli: wicemarszałek zachodniopomorski Olgierd Kustosz, burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz starosta pyrzycki Stanisław Stępień.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Nowy proboszcz u chrystusowców

Opublikowano

dnia

Autor

W niedzielę odbyło się wprowadzenie w posługę nowego proboszcza parafii pw. św. Ottona. Ks. Piotr Kurzaj SChr obowiązki proboszcza w farze objął 1 września.

Nowy proboszcz dotychczas pełnił analogiczną funkcję w Szczecinie-Zdrojach, zaś święcenia kapłańskie przyjął 25 lat temu.

Wprowadzenia nowego proboszcza w imieniu biskupa dokonał dziekan pyrzycki ks. Grzegorz Harasimiak, w obecności wikariusza generalnego Towarzystwa Chrystusowego – ks. Bogusława Burgata SChr. Ks. Piotr Kurzaj złożył wyznanie wiary i ślubował m.in. troskę o wspólnotę parafialną. W imieniu parafian nowego proboszcza powitali przedstawiciele rady parafialnej. Okolicznościowe życzenia złożyła też służba liturgiczna i róże różańcowe.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

Reklama

Popularne