Express Lokalny
Gospodarka

Audyt w PPK? Radni chcą zewnętrznej kontroli w gminnej spółce

W czasie dyskusji nad stawkami opłaty śmieciowej na ostatniej sesji Rady Miejskiej padł wniosek koalicji BP-PiS o przeprowadzenie zewnętrznego audytu w Pyrzyckim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

-Chcielibyśmy się dowiedzieć, czy wszystko jest prowadzone rzetelnie i zgodnie z prawem. – mówił w imieniu wnioskodawców radny Damian Błażejewski. – Nie ukrywam, że są różne podteksty. Mieszkańcy mówią, że spółka jest źle zarządzana, a nawet niektórzy z nas niefrasobliwie się wypowiadają. – twierdził radny.

Audyt ma obejmować działalność spółki w latach 2017-2019 i dotyczyć spraw finansowo-organizacyjnych, w tym m.in. analizę majątku ruchomego i nieruchomości wraz z oceną celowości i kosztu utrzymania, analizę struktury zatrudnienia, poziomu wynagrodzeń, kosztów działalności zarządu czy też ocenę prawidłowości rozliczania kosztów zarządzania cmentarza oraz zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków.

Do wniosku sceptycznie odniosła się burmistrz Marzena Podzińska – Na koniec roku przygotowywany jest bilans przez biegłego rewidenta i rada nadzorcza ten bilans przyjmuje. – mówiła burmistrz. – Skoro jest taka prośba to myślę, że rada nadzorcza się nad tym pochyli. – stwierdziła.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami ostateczną decyzję odnośnie przeprowadzenia audytu podejmie 5-osobo rada nadzorcza przedsiębiorstwa.

(ps), fot. pyrzyce.esesja.pl

Related posts

Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy zablokowany przez rząd

Admin

Podwyżka cen śmieci niższa, niż zakładał projekt

Admin

Nowe ceny śmieci – radni wyprowadzili projekt

Admin
Wczytywanie....