Connect with us

Gospodarka

Prawie 140 tysięcy z budżetu Przelewic dla stowarzyszeń

Opublikowano

dnia

Rozstrzygnięte zostały konkursy na dotacje celowe dla organizacji pozarządowych udzielane przez gminę Przelewice. Łącznie na konta stowarzyszeń trafi 138 200 złotych.

Najwięcej środków otrzymają stowarzyszenia prowadzące działalność sportową: LKS „Wicher Przelewice” – 60 000 zł, Klub Karate „Antai” – 2 500 zł, LZS „Błyskawica” w Klukach – 44 100 zł, Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” – 10 000 zł, Uczniowski Klub Sportowo-Motoryzacyjny w Przelewicach – 10 000 zł.

Na działania z zakresu turystyki dotację w wysokości 2 100 zł otrzyma Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”.

Działalność kulturalna zostanie wsparta poprzez: 1 800 zł dla „Stowarzyszenia Ludzi Kreatywnych JUTRZENKA”, 1 900 zł dla „Stowarzyszenia Komunale Centrum Edukacji Ekologicznej AGENDA 21 Euroregionu Pomerania”, 1 800 zł dla Koła Gospodyń Wiejskich w Ukiernicy i 1 800 zł dla stowarzyszenia „Bo jak nie my to kto”.

Ponadto na działania z zakresu ekologii 2 200 zł przyznano Przelewickiemu Stowarzyszeniu Edukacyjnemu „Wyrównajmy Szanse”.

(ps), fot. Paweł Turtoń, licencja CC (Wikipedia)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Gospodarka

Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców – ważna informacja!

Opublikowano

dnia

Autor

Jak informuje Alicja Pajor-Kubicka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy: Mikroprzedsiębiorcy, którzy otrzymali niskooprocentowane pożyczki z urzędu pracy na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej- nie ma potrzeby składania wniosków o umorzenie, które nastąpi z urzędu na podstawie informacji w CEIDG/KRS jeśli przedsiębiorca prowadził działalność przez 3 miesiące od daty otrzymania pożyczki. Szczegóły na stronie PUP Pyrzyce.

Kontynuuj czytanie

Gospodarka

Zachodniopomorski Pakiet Antykryzysowy zablokowany przez rząd

Opublikowano

dnia

Autor

Rząd nie zgodził się  na zbudowanie dodatkowego programu wsparcia przedsiębiorców w ramach Zachodniopomorskiego Pakietu Antykryzysowego. Główna jego część, to jest przesunięcie  170 mln. zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  na dotacje dla pracodawców, które pozwoliłyby na utrzymanie miejsc pracy,  została zablokowana. Minister Funduszy i Polityki Regionalnej  poinformowała marszałków województw, że  inne,  równoległe  do krajowych,  systemy wparcia będą traktowane, jak wydatki niekwalifikowalne.

Marszałek Olgierd Geblewicz deklaruje, że przekaże wygospodarowane środki do dyspozycji ministerstwa. W zamian oczekuje zwolnienia przedsiębiorców ze składek ZUS i jak najszybszej wypłaty pieniędzy przedsiębiorcom.

– Kwota 170 mln, którą udało nam się wygospodarować w ramach RPO, to są nasze ostatnie środki, jakie Pomorze Zachodnie może przeznaczyć na pomoc przedsiębiorcom. Nie chcę teraz tracić czasu na spory, czy powinny one zasilić tzw. tarczę rządową. Najważniejsze, aby pieniądze trafiły jak najszybciej do ludzi. Obawiam się jednak, że jeśli rząd nie wycofa się z propozycji odroczenia płatności ZUS-owskich i nie wprowadzi zwolnienia przedsiębiorców ze składek, to nasza pomoc  – zamiast do znajdujących się w dramatycznej potrzebie firm – trafi na ratowanie ZUS-u – mówi marszałek Olgierd Geblewicz.

Jak podaje portal wSzczecinie.pl minister funduszy w wypowiedzi dla PAP stwierdziła, że pieniądze, które województwo zachodniopomorskie przekaże rządowi, zostaną przekazane do województwa zachodniopomorskiego.

fot. Facebook: Pomorze Zachodnie News

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

Reklama

Popularne