Connect with us

Pyrzyce

Jest wykonawca drogi na Mickiewicza

Opublikowano

dnia

Firma „Budpak” Paweł Szubert będzie wykonawcą przebudowy drogi na osiedlu przy ul. Mickiewicza w Pyrzycach. Zgodnie z informacjami z postępowania przetargowego – mają się one zakończyć do połowy października 2020.

Wartość inwestycji opiewa na 3 737 785 złotych i 50 groszy. Wykonawca nie przewiduje powierzenia wykonania części zadania podwykonawcom. Jak czytamy w informacji ratusza w ramach inwestycji przebudowie oprócz odcinków drogi ulegną również skrzyżowania i wjazdy oraz nastąpi budowa chodników, a także wykonane zostanie urządzenie terenów zieleni. Jezdnia i chodniki mają być wykonane z szarej betonowej kostki brukowej, zaś zjazdy z kostki w kolorze grafitowym. Urządzenie terenów zielonych polegać będzie na humusowaniu poboczy wraz z obsianiem trawą przy grubości warstwy humusu 10 cm. Wszelkie inne istniejące tereny zielone w obrębie zakresu opracowania planuje się pozostawić w stanie dotychczasowym.

(ps), fot. Google Earth

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Na razie trzy płyty, ale będzie więcej

Opublikowano

dnia

Autor

Po raz pierwszy na pyrzyckim cmentarzu zorganizowano akcję odszukiwania i ratowania pozostałości po przedwojennych nagrobkach. W ramach pierwszej akcji udało się uratować trzy należące do młodych mieszkańców tablice, ale w najbliższej przyszłości planowane są kolejne poszukiwania, a wiosną przygotowanie wraz z gminą lapidarium na tzw. nowym cmentarzu.

Prace związane ze znalezieniem płyt wykonane zostały przez grupę miłośników historii, wśród których byli między innymi reprezentacji Grupy Historyczno-Eksploracyjnej „Pomerania”. Przewiezienie płyt na miejsce ich tymczasowego złożenia zostało zapewnione przez Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne. – Oczywiście to dopiero początek. Na przewiezienie czeka jeszcze kilkanaście płyt, więc powoli będziemy starali się podejmować kolejne działania w tym zakresie. – mówi Remigiusz Pajor-Kubicki z „Inicjatywy Ziemia Pyrzycka”. – Przyda się również wsparcie przy tych działaniach, dlatego liczę na zaangażowanie miłośników Pyrzyc w przyszłości. – dodaje.

Akcja została zorganizowana przez stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka” w ramach realizacji projektu „#BudzimyPyrzyce: Polecam poczytać Karpowskiego!” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO. Dzięki kolejnym pozyskanym grantom w przyszłym roku „Inicjatywa” między innymi zorganizuje pilotażowy cykl zajęć pozalekcyjnych dla uczniów szkół średnich oraz zatroszczy się o pamięć Osadników Ziemi Pyrzyckiej.

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

W Mielęcinie rada sołecka organizuje „Mikołaja”

Opublikowano

dnia

Autor

Jak na swoim społecznościowym profilu informuje Sołectwo Mielęcin – dzieci do 12. roku życia 5-go grudnia mogą spodziewać się wizyty Mikołaja.

Ze względu na ciągły stan epidemii nie odbędzie się zabawa mikołajkowa, a Mikołaj będzie „kolędował” po domach. Akcja rozpocznie się o godz. 14:00, a organizatorami są sołtys i rada sołecka Mielęcina.

(ps), fot. pixabay

Kontynuuj czytanie
Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Najnowszy numer

Popularne