Connect with us

Powiat

Uwaga kierowcy! Rząd wprowadził nowe kary!

Opublikowano

dnia

Przypominamy, że od stycznia zmieniły się przepisy dotyczące rejestracji pojazdów. Zgodnie ze zmianami przygotowanymi przez Ministerstwo Infrastruktury za nieprzerejestrowanie pojazdu grozi teraz nawet do 1000 złotych kary.

Jeżeli w ciągu 30 dni od kupna lub sprzedaży samochodu nie złożymy wniosku o jego zarejestrowanie lub wyrejestrowanie czeka nas kara, której wysokość może wynieść od 200 do nawet 1000 złotych. Fakt ten należy zgłosić w wydziale komunikacji starostwa powiatowego. Wysokość kary ma zależeć m.in. od długości przekroczonego terminu.

(ps), fot. Pixabay

Powiat

5 tysięcy złotych dla mikroprzedsiębiorstw – już można wnioskować

Opublikowano

dnia

Autor

Powiatowy Urząd Pracy w Pyrzycach opublikował na swoich stronach internetowych ogłoszenie o możliwości ubiegania się o pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw w ramach podpisanej wczoraj przez prezydenta tzw. tarczy antykryzysowej.

Link do wniosku: https://pyrzyce.praca.gov.pl/-/11920899-wazne-ogloszenie-naboru-na-pozyczke-dla-mikroprzedsiebiorcow-od-dnia-1-kwietnia-2020r-

Wszelkie informacje można uzyskać pod następującymi numerami telefonów: 91 5700790, 91 5701066, e-mail: szpy@praca.gov.pl, . Wnioski należy składać do skrzynki podawczej znajdującej się w przedsionku Urzędu Pracy lub na adres e-mail: szpy@praca.gov.pl. Urząd pracuje w godzinach 7:00-13:00.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Powiat

Burmistrzowie Pyrzyc i Lipian przeciw wyborom 10 maja

Opublikowano

dnia

Autor

Zarówno burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, jak i burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski wystosowali do komisarza wyborczego pisma, w których informują, że nie widzą możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja w swoich gminach.

M. Podzińska w wystosowanym piśmie zwraca uwagę na problemy już na etapie zgłaszania członków do komisji wyborczych, na co jest termin do 10 kwietnia. Zaznacza, że urząd pracuje na zmiany oraz w systemie zdalnym. – Właściwa obsługa zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych może nie być możliwa. – pisze burmistrz Pyrzyc.

Burmistrz Lipian zaznacza, że pracownicy magistratu w obawie o swoje zdrowie i życie odmówili pełnienia funkcji operatorów do spraw obsługi informatycznej obwodowych komisji wyborczych. – Również osoby, które z ramienia urzędu dotychczas pełniły funkcję członków obwodowych komisji wyborczych i swoim doświadczeniem usprawniały prace komisji, nie wyraziły chęci do uczestnictwa w ich pracach. – pisze B. Królikowski dodając, że w takiej sytuacji nie widzi również możliwości przeprowadzenia szkoleń dla członków komisji, zaś dotacja przyznana gminie na przeprowadzenie wyborów nie obejmuje koniecznych środków ochronnych.

KOMENTARZ
W tej trudnej sytuacji cieszę się, że burmistrzowie Pyrzyc i Lipian dołączyli do apeli wielu samorządowców o przełożenie wyborów prezydenckich. Wykazali się odpowiedzialnością i troską o dobro swoich społeczności i mam nadzieję, że Warszawa ostatecznie ugnie się pod presją tych, którzy są najbliżej obywateli i zdecyduje o przełożeniu wyborów.

Remigiusz Pajor-Kubicki, fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

 • Mj makija wieczorowy makeup makija glow glowmakeup szczecin pyrzyce polskadziewczyna
 • Smoothie pomaraczowe przepis z platformy Cookidoo Kady wie e
 • Jaja sadzone z warzywami na Varomie Dzisiaj polecam Wam
 • Kwiecie ! Pamitajcie e dzisiaj Prima Aprilis !
 • Dobry wieczr kochani A waciwie to jupi!!!! Chcielimy przedstawi Wam
 • Dzie dobry bardzo Dzi polecam Wam Zup gyros dla
 • Cze kochani mamy dla Waszych pociech super zabaw konkurs plastyczny!
 • Renowacja na szybko Czas operacyjny 1h Autosyndykat Renowacja skr
 • polskadziewczyna mua szczecin pyrzyce wakeupandmakeup
 • sad sadstorys poland polish polishgirl girl girls goodnight lovely loveit
 • Domowe nuggetsy z dwoma sosami przepis z platformy Cookidoo
 •    rayban levispoland polskichlopak
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.