Connect with us

Powiat

PPK wywiezie śmieci w Kozielicach

Opublikowano

dnia

Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne wygrało przetarg na wywóz odpadów od stycznia do marca w gminie Kozielice. Śmieci będą wywożone dwa razy w miesiącu.

Przeprowadzenie przetargu było konieczne ze względu na wystąpienie gminy Kozielice ze Związku Gmin Dolnej Odry. W przetargu udział wzięły dwie firmy: ATF z Chojnicy i PPK z Pyrzyc. Firma z Chojnicy oferowała obsługę za 192 726 złotych brutto, zaś przedsiębiorstwo z Pyrzyc za 118 081,80 złotych brutto.

Mieszkańcy gminy zgodnie z uchwałą Rady Gminy z października będą płacić 17 złotych od osoby za odpady segregowane i 34 złote od osoby za odpady niesegregowane.

PPK wywozi również odpady w Przelewicach. Tam opłata wynosi 15 złotych od osoby za odpady segregowane i 30 złotych od osoby za niesegregowane. W gminie Pyrzyce, gdzie również gospodarką odpadową zajmuje się PPK opłaty te wynoszą odpowiednio: 18 złotych i 36 złotych.

(ps), fot. Google Earth

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

5 tysięcy złotych dla mikroprzedsiębiorstw – już można wnioskować

Opublikowano

dnia

Autor

Powiatowy Urząd Pracy w Pyrzycach opublikował na swoich stronach internetowych ogłoszenie o możliwości ubiegania się o pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw w ramach podpisanej wczoraj przez prezydenta tzw. tarczy antykryzysowej.

Link do wniosku: https://pyrzyce.praca.gov.pl/-/11920899-wazne-ogloszenie-naboru-na-pozyczke-dla-mikroprzedsiebiorcow-od-dnia-1-kwietnia-2020r-

Wszelkie informacje można uzyskać pod następującymi numerami telefonów: 91 5700790, 91 5701066, e-mail: szpy@praca.gov.pl, . Wnioski należy składać do skrzynki podawczej znajdującej się w przedsionku Urzędu Pracy lub na adres e-mail: szpy@praca.gov.pl. Urząd pracuje w godzinach 7:00-13:00.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Powiat

Burmistrzowie Pyrzyc i Lipian przeciw wyborom 10 maja

Opublikowano

dnia

Autor

Zarówno burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, jak i burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski wystosowali do komisarza wyborczego pisma, w których informują, że nie widzą możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja w swoich gminach.

M. Podzińska w wystosowanym piśmie zwraca uwagę na problemy już na etapie zgłaszania członków do komisji wyborczych, na co jest termin do 10 kwietnia. Zaznacza, że urząd pracuje na zmiany oraz w systemie zdalnym. – Właściwa obsługa zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych może nie być możliwa. – pisze burmistrz Pyrzyc.

Burmistrz Lipian zaznacza, że pracownicy magistratu w obawie o swoje zdrowie i życie odmówili pełnienia funkcji operatorów do spraw obsługi informatycznej obwodowych komisji wyborczych. – Również osoby, które z ramienia urzędu dotychczas pełniły funkcję członków obwodowych komisji wyborczych i swoim doświadczeniem usprawniały prace komisji, nie wyraziły chęci do uczestnictwa w ich pracach. – pisze B. Królikowski dodając, że w takiej sytuacji nie widzi również możliwości przeprowadzenia szkoleń dla członków komisji, zaś dotacja przyznana gminie na przeprowadzenie wyborów nie obejmuje koniecznych środków ochronnych.

KOMENTARZ
W tej trudnej sytuacji cieszę się, że burmistrzowie Pyrzyc i Lipian dołączyli do apeli wielu samorządowców o przełożenie wyborów prezydenckich. Wykazali się odpowiedzialnością i troską o dobro swoich społeczności i mam nadzieję, że Warszawa ostatecznie ugnie się pod presją tych, którzy są najbliżej obywateli i zdecyduje o przełożeniu wyborów.

Remigiusz Pajor-Kubicki, fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

 • Mj makija wieczorowy makeup makija glow glowmakeup szczecin pyrzyce polskadziewczyna
 • Smoothie pomaraczowe przepis z platformy Cookidoo Kady wie e
 • Jaja sadzone z warzywami na Varomie Dzisiaj polecam Wam
 • Kwiecie ! Pamitajcie e dzisiaj Prima Aprilis !
 • Dobry wieczr kochani A waciwie to jupi!!!! Chcielimy przedstawi Wam
 • Dzie dobry bardzo Dzi polecam Wam Zup gyros dla
 • Cze kochani mamy dla Waszych pociech super zabaw konkurs plastyczny!
 • Renowacja na szybko Czas operacyjny 1h Autosyndykat Renowacja skr
 • polskadziewczyna mua szczecin pyrzyce wakeupandmakeup
 • sad sadstorys poland polish polishgirl girl girls goodnight lovely loveit
 • Domowe nuggetsy z dwoma sosami przepis z platformy Cookidoo
 •    rayban levispoland polskichlopak
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.