Connect with us

Powiat

PPK wywiezie śmieci w Kozielicach

Opublikowano

dnia

Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne wygrało przetarg na wywóz odpadów od stycznia do marca w gminie Kozielice. Śmieci będą wywożone dwa razy w miesiącu.

Przeprowadzenie przetargu było konieczne ze względu na wystąpienie gminy Kozielice ze Związku Gmin Dolnej Odry. W przetargu udział wzięły dwie firmy: ATF z Chojnicy i PPK z Pyrzyc. Firma z Chojnicy oferowała obsługę za 192 726 złotych brutto, zaś przedsiębiorstwo z Pyrzyc za 118 081,80 złotych brutto.

Mieszkańcy gminy zgodnie z uchwałą Rady Gminy z października będą płacić 17 złotych od osoby za odpady segregowane i 34 złote od osoby za odpady niesegregowane.

PPK wywozi również odpady w Przelewicach. Tam opłata wynosi 15 złotych od osoby za odpady segregowane i 30 złotych od osoby za niesegregowane. W gminie Pyrzyce, gdzie również gospodarką odpadową zajmuje się PPK opłaty te wynoszą odpowiednio: 18 złotych i 36 złotych.

(ps), fot. Google Earth

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

Zarząd Powiatu zmieniony

Opublikowano

dnia

Autor

Rada Powiatu Pyrzyckiego przyjęła rezygnacje złożone przez dwóch członków zarządu powiatu – Marka Kibałę i Marcina Łapecińskiego. Jeden z wakatów uzupełniono jeszcze na tej samej sesji.

Marcina Łapecińskiego na stanowisku nieetatowego członka Zarządu Powiatu zastąpił inny radny z klubu PSL-IZP – Przemysław Maciąg. Na razie nie powołano nikogo na miejsce Marka Kibały, zaś z nieoficjalnych informacji wynika, że kwestia członka etatowego nadal jest otwarta.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Powiat

Najwięcej z nas poszło do kardiologa

Opublikowano

dnia

Autor

Szpital Powiatowy w okolicznościowej informacji przedstawionej Radzie Powiatu podał najważniejsze informacje dotyczące funkcjonowania placówki w zeszłym roku. Mimo epidemii pacjenci korzystali z licznych poradni przyszpitalnych.

Najwięcej pacjentów odnotowały poradnie kardiologiczna i poradnia K – po 5362 osoby. Z kolei ponad 4700 osób korzystało z usług poradni ortopedycznej. Dużą popularnością wśród pacjentów cieszyły się też poradnie chirurgiczna i pulmonologiczna (odpowiednio 3455 i 2476 pacjentów). Z pozostałych poradni ponad tysiąc pacjentów skorzystało jeszcze z urologicznej, endokrynologicznej i diabetologicznej. Poradnie preluksacyjna i gastroenterologiczna odnotowało po nieco ponad 300 pacjentów, zaś do lekarza medycyny sportowej udało się 81 osób, a poradni chorób wewnętrznych 46.

Warto również ująć, że w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, czyli dyżurów nocnych i świątecznych przyjęto 3089 pacjentów.

Przy tej okazji warto również ująć, że to właśnie na choroby układu krążenia umiera w naszym powiecie najwięcej osób, a do roku 2018 krzywa zgonów na nie systematycznie rosła (dane Głównego Urzędu Statystycznego). Drugą najczęstszą przyczyną zgonów są choroby nowotworowe. Od dziesięciu lat, każdego roku umiera u nas na nie ponad 100 osób.

(ps), fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne