Connect with us

Pyrzyce

Nowy operator sesji Rady Miejskiej

Opublikowano

dnia

Gmina Pyrzyce rozstrzygnęła zapytanie ofertowe w sprawie obsługi sesji Rady Miejskiej. Zgodnie z ustawą obrady muszą być dostępne w internecie, zaś system głosowań powinien umożliwiać głosowanie imienne w taki sposób, aby mieszkańcy mogli bez problemu dowiedzieć się który radny jak głosował.

Zapytanie ofertowe zostało wysłane do sześciu firm: Mentor ze Szczecina, MW Concept z Poznania, Marco z Białogardu, Alfa ze Szczecina, Aura z Rzepnowa i Konferental z Warszawy. W terminie ofertę przedstawiła jedynie firma z Poznania, która jest operatorem platformy „eSesja”.

Cena brutto usługi wynosi 63 757,44 zł za 48 miesięcy (co daje 1 328,28‬ zł miesięcznie). W tej cenie gmina będzie miała m.in. wynajęte dwie kamery oraz miejsce na serwerze. Głosowania na sesji będą odbywały się na tabletach, zaś widzowie będą mogli zobaczyć ich wynik na swoich ekranach. Radni nie będą już otrzymywać wydrukowanych materiałów sesyjnych – wszystkie będą przesyłane drogą elektroniczną.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Skromnie, ale z ambicjami

Opublikowano

dnia

Autor

Mimo trudnych warunków w pierwszy weekend września odbyła się premierowa edycja „Jarmarku Ottonowego”. Na wydarzenie złożyły się dwa panele dyskusyjne, rozpoczęcie zbiórki funduszy na renowację zabytków, targ promujący lokalną przedsiębiorczość i organizacje pozarządowe oraz wieczorny pokaż filmowy.

Tegoroczna, pierwsza, edycja „Jarmarku Ottonowego” mogła odbyć się dzięki wsparciu samorządu województwa zachodniopomorskiego. Jego dwa główne aspekty stanowiły promocja przedsiębiorczości i działalności pozarządowej wśród mieszkańców.

W ramach wydarzenia odbyły się dwa panele dyskusyjne on-line. Piątkowy panel „Wyzwania dla społeczności”, dotyczący działalności organizacji pozarządowych obejrzało 480 osób. Głównym jego tematem było zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby współczesnych rodzin, w których realizacji może pomóc działalność stowarzyszeń, a także perspektywy możliwości w działaniu. Zwrócona została również uwaga na możliwości, jakie w zakresie działalności społecznej przewiduje samorząd województwa, w tym program „Społecznik”.

Panel dyskusyjny "Wyzwania dla społeczności"

Zapraszamy na panel dyskusyjny na temat aktywności społecznej i działalności organizacji pozarządowych.#PomorzeZachodnie

Opublikowany przez Ziemia Pyrzycka Piątek, 4 września 2020

Panel sobotni „Na Pyrzyc rachunek” dotyczył promocji idei przedsiębiorczości oraz przedsiębiorców, którzy swoją działalnością skupiają się na województwie. Panel miał 420 widzów. W jego trakcie między innymi przedstawione zostały możliwości, jakie dla osób przedsiębiorczych, zarówno prowadzących firmy jak i dopiero zastanawiających się nad podjęciem działalności, oferują urzędy pracy i inne organizacje, w tym lokalne grupy działania. Dyskutowano również na temat perspektyw kształcenia zawodowego w województwie zachodniopomorskim.

Panel dyskusyjny "Na Pyrzyc rachunek"

O 20:30 rozmowa na temat przedsiębiorczości, biznesu i miejsca pyrzyckiej gospodarki w regionie. Zapraszamy!#PomorzeZachodnie

Opublikowany przez Ziemia Pyrzycka Sobota, 5 września 2020

Również w sobotę, na mini-targu pyrzyckim można było otrzymać materiały informacyjne dotyczące działalności organizacji pozarządowych i regionalnych przedsiębiorców oraz możliwości wsparcia dla przedsiębiorców i podejmujących działalność gospodarczą oferowanego przez urząd pracy.

Ostatnim wydarzeniem, ale i ważnym akcentem Jarmarku był pokaz nakręconego przed pięciu laty filmu „Opowiem Wam Pyrzyce”. Film można było obejrzeć w niedzielny wieczór na boisku Zespołu Szkół nr 1, a okazją do ponownego jego wyświetlenia był Dzień Osadnika przypadający w roku 75-lecia polskiej administracji na Ziemi Pyrzyckiej.

Ogłoszone zostały też dwa konkursy: fotograficzny „#MłodziMająGłos”, w którym nagrodę ufundowała burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, a także konkurs na „Pyrzycki Smak Roku” z nagrodą ufundowaną przez wicemarszałka Olgierda Kustosza.

Jarmark patronatem honorowym objęli: wicemarszałek zachodniopomorski Olgierd Kustosz, burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska oraz starosta pyrzycki Stanisław Stępień.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Nowy proboszcz u chrystusowców

Opublikowano

dnia

Autor

W niedzielę odbyło się wprowadzenie w posługę nowego proboszcza parafii pw. św. Ottona. Ks. Piotr Kurzaj SChr obowiązki proboszcza w farze objął 1 września.

Nowy proboszcz dotychczas pełnił analogiczną funkcję w Szczecinie-Zdrojach, zaś święcenia kapłańskie przyjął 25 lat temu.

Wprowadzenia nowego proboszcza w imieniu biskupa dokonał dziekan pyrzycki ks. Grzegorz Harasimiak, w obecności wikariusza generalnego Towarzystwa Chrystusowego – ks. Bogusława Burgata SChr. Ks. Piotr Kurzaj złożył wyznanie wiary i ślubował m.in. troskę o wspólnotę parafialną. W imieniu parafian nowego proboszcza powitali przedstawiciele rady parafialnej. Okolicznościowe życzenia złożyła też służba liturgiczna i róże różańcowe.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

Reklama

Popularne