Connect with us

Opinie

Fontanna skonsultowana (OPINIA)

Opublikowano

dnia

Konsultacje społeczne w sprawie fontanny za nami. Do domu kultury było ponad 60 osób, które w zdecydowanej większości opowiedziały się za powstaniem nowej fontanny w miejscu „paśników”. Z osób obecnych 42 opowiedziały się za powrotem fontanny na placu Wolności, zaś 21 za pozostawieniem słynnych „paśnikow”.

Kilka zdań refleksji na gorąco. Wsłuchując się w głosy obecnych oraz myśląc o wielu rozmowach, jakie odbyłem z mieszkańcami widzę jak duża jest potrzeba integracji naszego społeczeństwa. Jak bardzo potrzebujemy miejsc w których moglibyśmy się spotykać, ale także różnych wydarzeń czy tzw. akcji sąsiedzkich. Ze spotkania wróciłem naładowany przez mieszkańców energią i jeszcze bardziej zmotywowany do dalszego działania, za co Im serdecznie dziękuję.

Cieszę się też, że w tej kadencji jako radny mogłem przyłączyć się do kilkuletnich działań radnego Mariusza Majaka, który cały czas zabiegał o powrót fontanny „na jej miejsce”.

Remigiusz Pajor-Kubicki

Opinie

R. Sójka o pyrzyckich pieniądzach na przestrzeni wieków

Opublikowano

dnia

Autor

O tym kiedy zaczęły być bite w Pyrzycach pierwsze pieniądze, jak ich historia kształtowała się w kontekście historii całego regionu i ile wzorów banknotów wydanych było w Pyrzycach opowiada Robert Sójka – historyk, kolekcjoner, dyrektor ZS nr 1. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Rozmowa z Robertem Sójką – cz. 1
Rozmowa z Robertem Sójką – cz. 2
Rozmowa z Robertem Sójką – cz. 3
Kontynuuj czytanie

Opinie

E. Gąsiorowska-Nawój: Chcemy połączyć nasz powiat z sąsiadami trasami rowerowymi

Opublikowano

dnia

Autor

Gościem radia „Non Stop 74-200” była Ewa Gąsiorowska-Nawój, wicestarosta powiatu. W rozmowie poruszone zostały trzy zagadnienia: funkcjonowanie urzędu w czasie obecnej fali epidemii, działalność organizacji pozarządowych w roku 2022 i rozwój turystyki i sieci tras rowerowych w powiecie pyrzyckim.

Wicestarosta nie ukrywa, że trasy rowerowe, w tym połączenie powiatu z istniejącymi już trasami u sąsiadów to priorytet dla samorządu w nowym okresie projektów ze zintegrowanych inwestycji terytorialnych. Wpływ na to, w szczególności na doprowadzenie kończącej się obecnie za Brzeskiem ścieżki rowerowej do Barlinka może mieć istnienie wojewódzkiego ośrodka w ogrodzie w Przelewicach.

Więcej informacji na temat tras rowerowych i turystyki w powiecie usłyszycie w trzeciej części rozmowy.

(rpk), fot. archiwum

Część 1
Część 2
Część 3
Kontynuuj czytanie

Popularne