Connect with us

Powiat

Parlament 2019. Frekwencja na godzinę 12:00

Opublikowano

dnia

Na godz. 12:00 w powiecie pyrzyckim odnotowano frekwencję na poziomie 14,22% (4 334 wydane karty). Cztery lata temu o tej samej porze wynosiła ona 11,23% (3 570 wydanych kart). Najwięcej osób oddało głosy w gminie Pyrzyce – 15,95% (12,6% w 2015), zaś najmniej w gminie Kozielice – 10,57% (8,87% w 2015).

W gminie Pyrzyce najwięcej osób oddało głos w komisji w przedszkolu przy ul. Zabytkowej (21,80%), spółdzielni mieszkaniowej przy ul. Dąbrowskiego (19,78%) oraz w Krzemlinie (19,17%). Najmniej osób głosowało w Mielęcinie (10,83%), Brzesku (13,45%) oraz w świetlicy przy ul. Słonecznej (13,54%).

W gminie Lipiany najwyższa frekwencja odnotowana została w komisji w bibliotece (15,87%), w gminie Przelewice w świetlicy w Rosinach zagłosowało już 14,93% uprawnionych. W Warnicach głos oddało 13,79% uprawnionych, a w Bielicach 14,26%. W Tetyniu frekwencja wyniosła 15% (i była znacznie wyższa, niż w Kozielicach, gdzie głosowało 8,11%).

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

Express Lokalny 6/2021

Opublikowano

dnia

Autor

Kontynuuj czytanie

Powiat

Nie wszyscy za niezwłocznym doposażeniem technikum

Opublikowano

dnia

Autor

Sprawy prowadzonych przez powiat jednostek oświatowych były jednym z głównych tematów podejmowanych na październikowej sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego. Zarówno na posiedzeniach komisyjnych jak i samej sesji uwagę zwrócono m.in. na wyposażenie pracowni Zespołu Szkół nr 2 w sprzęt potrzebny do nauki zawodu technik elektryk.

Konieczność została potraktowana do tego poważnie, że padł wniosek o zabezpieczenie środków finansowych na zakup wyposażenia boksów-pracowni w ZS Nr 2 CKU w niezbędny sprzęt na potrzeby kształcenia w zawodzie technik elektryk do przeprowadzenia egzaminów w roku 2022 r.

Nie wszyscy radni zdecydowali się na poparcie wniosku. Za głosowało 10 radnych (Ewa Gąsiorowska-Nawój, Jan Prokop, Marcin Łapeciński, Ireneusz Dykiert, Marek Kibała, Przemysław Maciąg, Jan Chmielewski, Jacek Pawlus, Wiktor Tołoczko i Stanisław Wądołowski). Przeciw było 3 radnych (Janusz Budynek, Dariusz Jagiełło i Jan Jaworski), zaś od głosu wstrzymał się starosta Stanisław Stępień.

-Szkoła musi zapewnić niezbędne wyposażenie dla uczniów, aby mogli poprawnie przygotować się do zdania egzaminu zawodowego. – mówi radny Jan Prokop i zwraca uwagę, że na horyzoncie jest już kolejna ważna inwestycja. – Nie mniej ważne jest także wsparcie dla ZS nr 1 w Pyrzycach, tam najistotniejszą potrzebą jest zakup 24 komputerów do pracowni informatycznej. Obecne mają już ponad 13 lat, jest więc kompletnie nieprzystosowany do efektywnej nauki. Dyrekcja placówki już od 3 lat apeluje o pilny zakup sprzętu, który umożliwi właściwe kształcenie uczniów. Warto aby ten apel został wreszcie wysłuchany przez starostę, zwłaszcza że koszt jego zakupu wynosi około 30-40 tysięcy, a więc nie stanowi istotnego obciążenia dla budżetu powiatu. – stwierdza.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Najnowszy numer

Popularne