Connect with us

Kultura

Publiczność chciała bisu

Opublikowano

dnia

„Autumn Sounds” (ang. jesienne dźwięki) – pod takim tytułem w pyrzyckiej Kaplicy św. Ducha w sobotni wieczór odbył się akustyczny koncert młodych muzyków. Niesamowita atmosfera miejsca oraz kameralny nastrój, a przede wszystkim ogromna energia młodych wykonawców ożywiły kaplicę do tego stopnia, że przybyli pytali kiedy następne wydarzenie.

Repertuar koncertu, który odbywał się w ramach pierwszego „Festiwalu Żniw” obejmował utwory wokalne i instrumentalne różnych gatunków. Przybyli mogli usłyszeć m.in. utwory filmowe (temat „Piratów z Karaibów”), muzyki światowej („Mamma Mia” z repertuaru zespołu ABBA) czy też muzyki polskiej („Lubię wracać tam gdzie byłem” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego).

Cały koncert przygotowali młodzi związani z Pyrzycami artyści – zespół „Old Timers” w składzie: Joanna Maduzia, Martyna Prajzendanc, Hanna Rojek, Wiktor Jaszcz, Michał Szydło i Wiktor Zarębski oraz wokalistki: Aleksandra Mierzwiak, Sandra Niekorek i Oliwia Soroka. Zaangażowanie młodych artystów zostało dostrzeżone przez publiczność, która na sam koniec poprosiła ich o bis. Tym samym pyrzycka Kaplica św. Ducha okazała się miejscem idealnym nie tylko do organizacji spotkań autorskich, ale również kameralnych koncertów.

Na zakończenie, w podziękowaniu za uczestnictwo, wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój oraz prezes „Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” Remigiusz Pajor-Kubicki, które jednostki były współorganizatorami „Festiwalu Żniw”, wręczyli występującym skromne upominki.

(ps), fot. R. Pajor-Kubicki

Kontynuuj czytanie
Reklama

Kultura

„Zeszyty Pyrzyckie” inspiracją dla „Magazynu Brama”

Opublikowano

dnia

Autor

Już w tym roku po raz pierwszy ukaże się czasopismo dla miłośników Ziemi Pyrzyckiej. „Magazyn Brama”, bo o nim mowa zostanie wydany w połowie roku przez stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka”, zaś prace przygotowawcze pełną parą ruszą już w lutym.

– Inspiracją do przygotowania „Magazynu Brama” były dla nas wydawane na przełomie lat 60. i 70. „Zeszyty Pyrzyckie”, które wciąż są ważnym źródłem materiałów o historii naszego regionu, a także magazyny „Sedina.pl” i „Szczeciner” wydawane w ostatnich latach przez miłośników Szczecina. – mówi Remigiusz Pajor-Kubicki z „Inicjatywy Ziemia Pyrzycka”. – To właśnie w podobnej, magazynowej i przystępnej dla czytelnika formie wydamy „Magazyn Brama”. – dodaje.

Trudno na razie szczegółowo powiedzieć, jakie tematy będą przedstawione w pierwszym wydaniu. Na pewno pojawi się dużo zdjęć, szczególnie z życia Pyrzyczan po roku 1945, które zbierane są w ramach akcji „Niezapomniana Ziemia Pyrzycka”. Prawdopodobnie zamieszczone zostaną również kroniki polityczna i społeczno-kulturalna za ubiegły rok.

Wydanie „Magazynu Brama” będzie możliwe dzięki środkom zewnętrznym o które aplikuje stowarzyszenie. Już wiadomo, że przyznana zostanie dotacja w ramach programu „Społecznik”, realizowanego przez zachodniopomorski Urząd Marszałkowski. Dzięki temu magazyn nie będzie płatny.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Kolęda przybyła do Świętego Ducha

Opublikowano

dnia

Autor

Po raz pierwszy w Kaplicy św. Ducha odbył się wieczór kolędowy. Do wspólnego śpiewania zachęcał zespół dziecięcy „OttoNutki”.

Organizatorami spotkania, które odbyło się 4 stycznia była parafia pw. św. Ottona oraz stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka”, zaś dzięki uprzejmości dyrekcji Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej mogło się ono odbyć w Kaplicy św. Ducha.

Przybyli wspólnie zaśpiewali najpopularniejsze polskie kolędy oraz wysłuchali nowych utworów bożonarodzeniowych w wykonaniu zespołu.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

 • Stylizacja brwi brows newbrows eyebrows nowebrewki henna hennabrwi browhenna
 •  Debno Goldap Glubczyce Wolsztyn Tuchola Niedobczyce Slawno
 •  Debno Goldap Glubczyce Wolsztyn Tuchola Niedobczyce Slawno
 •  Debno Goldap Glubczyce Wolsztyn Tuchola Niedobczyce Slawno
 •  Debno Goldap Glubczyce Wolsztyn Tuchola Niedobczyce Slawno
 • Przetwory z ry fadzistolistnej konfitury z patkw i owocw ry
 • sesjawplenerze wplenerze fotografnawesele sztukafotografiislubnej sesjanarzeczenska fotografweselny narzeczeni fotografwesele albumslubny zapraszamnasesje
 • Tak sobie siedz I myle co by tu dzi przeksi
 • Z KisiKisi adne choroby nam nie straszne Codzienna szklaneczka
 • pyrzycepolishgirlpolandpolskadziewczynaphotoinstainstagoodinstagraminstamoodinstaphotoisweetselfielikelikelikeforlikeslikeforlikeslikeforlikes20202girlspolskadziewczynabeautifulbelike
 • Bperfect Carnival XL pro first look Spis uytych kosmetykw
 • Bez nigdy za wiele pavlova beza meringue freshfruits flowers
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.