Connect with us

Kultura

Publiczność chciała bisu

Opublikowano

dnia

„Autumn Sounds” (ang. jesienne dźwięki) – pod takim tytułem w pyrzyckiej Kaplicy św. Ducha w sobotni wieczór odbył się akustyczny koncert młodych muzyków. Niesamowita atmosfera miejsca oraz kameralny nastrój, a przede wszystkim ogromna energia młodych wykonawców ożywiły kaplicę do tego stopnia, że przybyli pytali kiedy następne wydarzenie.

Repertuar koncertu, który odbywał się w ramach pierwszego „Festiwalu Żniw” obejmował utwory wokalne i instrumentalne różnych gatunków. Przybyli mogli usłyszeć m.in. utwory filmowe (temat „Piratów z Karaibów”), muzyki światowej („Mamma Mia” z repertuaru zespołu ABBA) czy też muzyki polskiej („Lubię wracać tam gdzie byłem” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego).

Cały koncert przygotowali młodzi związani z Pyrzycami artyści – zespół „Old Timers” w składzie: Joanna Maduzia, Martyna Prajzendanc, Hanna Rojek, Wiktor Jaszcz, Michał Szydło i Wiktor Zarębski oraz wokalistki: Aleksandra Mierzwiak, Sandra Niekorek i Oliwia Soroka. Zaangażowanie młodych artystów zostało dostrzeżone przez publiczność, która na sam koniec poprosiła ich o bis. Tym samym pyrzycka Kaplica św. Ducha okazała się miejscem idealnym nie tylko do organizacji spotkań autorskich, ale również kameralnych koncertów.

Na zakończenie, w podziękowaniu za uczestnictwo, wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój oraz prezes „Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” Remigiusz Pajor-Kubicki, które jednostki były współorganizatorami „Festiwalu Żniw”, wręczyli występującym skromne upominki.

(ps), fot. R. Pajor-Kubicki

Fotogalerie

Folklor przed laty (BARDZO DUŻO ZDJĘĆ)

Opublikowano

dnia

Autor

Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z minionych edycji Pyrzyckich Spotkań z Folklorem, które publikowaliśmy na naszych stronach internetowych w latach 2014-2017.

Edycja 2014

Edycja 2015

Edycja 2016

Edycja 2017

Kontynuuj czytanie

Historia

Z czeluści pyrzyckich internetów (GALERIA)

Opublikowano

dnia

Autor

Słysząc „historia” często zapominamy, że skok technologiczny ostatnich lat to również historia internetu. Zapraszamy w nieco sentymentalną podróż do czasów, w których nikt z nas nie myślał, że w roku 2022 media społecznościowe będą jedną z głównych form komunikacji. Przykłady pyrzyckich stron internetowych nawet sprzed 20 lat pochodzą z internetowego archiwum „Wayback Machine”. Niestety – nie wszystkie ilustracje ze stron przetrwały próbę czasu…

Starostwo Powiatowe – rok 1999

Zespół Szkół nr 2 (Technikum) – rok 2001

Starostwo Powiatowe – rok 2003

Urząd Miejski w Pyrzycach – rok 2003

Sokół Pyrzyce – rok 2004

Portal Pyrzyce ABC – rok 2004

Portal Pyrzyce ABC po zmianach – również 2004

Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki – rok 2004

Zespół Szkół nr 1 (liceum) – rok 2004

Portal PyrzycePromo.net – rok 2005 (po prawej strona z repertuarem kina)

Portal e-pyrzyce – rok 2006

Portal Pyrzyce InfoAbc – rok 2007

Portal Pyrzyce.Info – rok 2011

Portal Pyrzyce24.eu – rok 2015

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne