Connect with us

Powiat

Wypadł z jezdni i uderzył w drzewo

Opublikowano

dnia

Wczoraj wieczorem (28.09) ok godziny 22.00 do SKKP PSP w Pyrzycach wpłynęła informacja o wypadku pomiędzy Obrytą a Barnimem gdzie samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w drzewo.

Z informacji uzyskanych od świadków w pojeździe znajdowali się trzej młodzi mężczyźni, którzy nie mogli się wydostać na zewnątrz samochodu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu poszkodowanych przy pomocy narzędzi hydraulicznych i przekazaniu ich Zespołom Ratownictwa Medycznego. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali-informuje nas Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach ogn. Bartłomiej Czarnof.
W działaniach udział brały : JRG Pyrzyce, OSP Warnice, 3 Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

https://www.facebook.com/ratownictwopowiatupyrzyckiego
Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

Express Lokalny 6/2021

Opublikowano

dnia

Autor

Kontynuuj czytanie

Powiat

Nie wszyscy za niezwłocznym doposażeniem technikum

Opublikowano

dnia

Autor

Sprawy prowadzonych przez powiat jednostek oświatowych były jednym z głównych tematów podejmowanych na październikowej sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego. Zarówno na posiedzeniach komisyjnych jak i samej sesji uwagę zwrócono m.in. na wyposażenie pracowni Zespołu Szkół nr 2 w sprzęt potrzebny do nauki zawodu technik elektryk.

Konieczność została potraktowana do tego poważnie, że padł wniosek o zabezpieczenie środków finansowych na zakup wyposażenia boksów-pracowni w ZS Nr 2 CKU w niezbędny sprzęt na potrzeby kształcenia w zawodzie technik elektryk do przeprowadzenia egzaminów w roku 2022 r.

Nie wszyscy radni zdecydowali się na poparcie wniosku. Za głosowało 10 radnych (Ewa Gąsiorowska-Nawój, Jan Prokop, Marcin Łapeciński, Ireneusz Dykiert, Marek Kibała, Przemysław Maciąg, Jan Chmielewski, Jacek Pawlus, Wiktor Tołoczko i Stanisław Wądołowski). Przeciw było 3 radnych (Janusz Budynek, Dariusz Jagiełło i Jan Jaworski), zaś od głosu wstrzymał się starosta Stanisław Stępień.

-Szkoła musi zapewnić niezbędne wyposażenie dla uczniów, aby mogli poprawnie przygotować się do zdania egzaminu zawodowego. – mówi radny Jan Prokop i zwraca uwagę, że na horyzoncie jest już kolejna ważna inwestycja. – Nie mniej ważne jest także wsparcie dla ZS nr 1 w Pyrzycach, tam najistotniejszą potrzebą jest zakup 24 komputerów do pracowni informatycznej. Obecne mają już ponad 13 lat, jest więc kompletnie nieprzystosowany do efektywnej nauki. Dyrekcja placówki już od 3 lat apeluje o pilny zakup sprzętu, który umożliwi właściwe kształcenie uczniów. Warto aby ten apel został wreszcie wysłuchany przez starostę, zwłaszcza że koszt jego zakupu wynosi około 30-40 tysięcy, a więc nie stanowi istotnego obciążenia dla budżetu powiatu. – stwierdza.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Najnowszy numer

Popularne