Connect with us

Pyrzyce

Biegacze i rowerzyści ramię w ramię w „Lokomotywie Uśmiechu”

Opublikowano

dnia

Pyrzyczanie z bardzo aktywnych zrzeszeń „Pyrzyce Biegają” oraz „Rowerowe Pyrzyce” wzięli udział w obejmującej całe województwo akcji charytatywnej „Lokomotywa Uśmiechu”.

Aktywni Pyrzyczanie przywitali sztafetę ze Stargardu okolicznościowym grillem, zaś sami wyruszyli w dalszą drogę do Myśliborza. Jak informuje grupa „Pyrzyce Biegają” na swoim Facebooku – akcja spotkała się z życzliwością i zainteresowaniem mieszkańców.

Sama akcja „Lokomotywa Uśmiechu” zapoczątkowana została przez stargardzki klub morsów i swoim przebiegiem wspiera szczecińskie hospicjum dla dzieci. Charakterystyczne dla niej jest to, że każdy etap organizowany jest przez lokalne grupy społeczne.

My zaś podejrzeliśmy przygotowania do wyruszenia etapu z Pyrzyc do Myśliborza.

(rpk)

Pyrzyce

Czeka nas najsłodszy konkurs w regionie! Jak się zgłosić i co można wygrać?

Opublikowano

dnia

Autor

Po raz pierwszy odbędzie się konkurs na Pyrzycką Słodycz Roku z Pomorza Zachodniego. Konkurs będzie częścią „Młodych Dni Miasta” i adresowany jest zarówno do indywidualnych amatorów wypieków, jak i kół gospodyń czy organizacji pozarządowych. Do wygrania będą nagrody o łącznej wartości 1000 złotych.

Stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka” do udziału w konkursie zaprasza zarówno osoby indywidualne, jak i organizacje. Wystarczy być z województwa zachodniopomorskiego, przygotować słodką pyszność (np. ciasto, rogaliki czy ciasteczka) i wystawić swoje stoisko w czasie „Jarmarku Ottonowego” na „Młodych Dniach Miasta” 14 sierpnia w Pyrzycach.

Zwycięzcy otrzymają wybrany przez siebie sprzęt AGD o wartości: 500,00 złotych za I miejsce, 300,00 złotych za II miejsce i 200,00 za III miejsce.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępne są na stronie: https://ziemiapyrzycka.pl/?page_id=226

(ps), fot. Pixabay

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Pchli targ w Pyrzycach – kiedy będzie i jak się zgłosić?

Opublikowano

dnia

Autor

Już w połowie sierpnia szykuje się pierwszy w Pyrzycach pchli targ. Wydarzenie będzie częścią „Młodych Dni Miasta”, które będą odbywały się od 12 do 15 sierpnia. Zgłoszenia swojego stoiska można dokonać wypełniając dostępny w internecie formularz.

Pchli targ odbędzie się w sobotę, 13 sierpnia na Skwerze św. Ottona – placu przy kościele parafialnym w centrum miasta. Swoje towary można będzie wystawiać w godzinach 13:00 – 18:00 – ważne, by mieć ze sobą koc, składany stolik lub inny przedmiot do ekspozycji. Jest to świetna okazja do przewietrzenia szaf, przeszukania piwnic, strychów i garaży. Często rzeczy, które dla nas mogą być już totalnie nie przydatne okażą się wartościowymi przedmiotami dla kogoś, kto nada im drugie życie.

Regulamin i zgłoszenia dostępne są pod adresem: https://ziemiapyrzycka.pl/?page_id=226

Skan lub zdjęcie wypełnione karty należy wysłać na adres: inicjatywazp@gmail.com

Organizatorem „Młodych Dni Miasta” jest stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka”. Zostały one objęte patronatem honorowym przez: wicemarszałka zachodniopomorskiego Olgierda Kustosza, starostę pyrzyckiego Stanisława Stępnia oraz burmistrz Pyrzyc Marzenę Podzińską. O dalszych punktach programu będziemy pisać niebawem.

(ps), fot. pixabay

Kontynuuj czytanie

Reklama

Popularne