Connect with us

Pyrzyce

Zmarł były pyrzycki proboszcz

Published

on

3 czerwca w Domu Zakonnym Księży Chrystusowców w Puszczykowie zmarł ks. Józef Kamiński SChr – proboszcz pyrzyckiej parafii pw. św. Ottona w latach 1978-1987.

Ks. Józef Kamiński SChr pyrzycką parafię objął 25 sierpnia 1978 roku. Już w niespełna rok po objęciu parafii podjęte zostały pierwsze prace związane z remontem prezbiterium, które otrzymało wówczas swój dzisiejszy wygląd. Za jego kadencji między innymi wymieniono również nagłośnienie oraz powstały dwa istniejące do dzisiaj witraże.

Jak podaje strona internetowa zgromadzenia, uroczystości pogrzebowe śp. ks. Józefa odbędą się 5 czerwca (środa) w Puszczykowie. Msza Święta rozpocznie się o godz. 14.00 w kościele parafialnym pw. MB Wniebowziętej (ul. Kościelna 1; kod: 62-040). Bezpośrednio po Eucharystii ostatnie pożegnanie na cmentarzu parafialnym w Puszczykowie.

(ps), fot. Boże Ciało 1979 z archiwum

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Sukces opozycyjnych radnych. Stawki za śmieci unieważnione

Published

on

By

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie unieważniła dziś uchwałę Rady Miejskiej w Pyrzycach zawierającą podwyżkę cenbza wywóz odpadów wnioskowaną przez burmistrz Marzenę Podzińską. Skargę na pojętą uchwałę złożyły kluby radnych „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz „Prawo i Sprawiedliwość”.

(PS)

Continue Reading

Pyrzyce

Świątecznie w sercu Pyrzyc

Published

on

By

Kolejny już raz odbył się Festyn Ottonowy przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP. W tym roku pod hasłem „Duch Święty w sercu Pyrzyc” i był zwieńczeniem trwających trzy dni „Dni Ottonowych”.

Pierwsze dwa dni „dla ducha” – minęły na modlitwie. W piątek dodatkowo można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W sobotę młodym Pyrzyczanom sakramentu bierzmowania udzielił ks. Henryk Wejman – biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński.

Moc atrakcji dla ciała czekała z kolei w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Grupy parafialne na placu przykościelnym przygotowały festyn parafialny. W programie były m.in. występy artystyczne, natomiast na stoiskach gastronomicznych można było skosztować chociażby pierogów czy ciast. Na dzieci czekały gry i zabawy oraz wata cukrowa.

(ps)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.