Connect with us

Pyrzyce

Zamiast na samochód straży miejskiej, środki na dom kultury, OSiR i utrzymanie zieleni. Opozycja zmieniła projekt burmistrz.

Opublikowano

dnia

Zamiast 80 tysięcy złotych na nowy samochód dla straży miejskiej, pieniądze przekazane zostaną na rozpoczęcie prac dostosowujących Pyrzycki Dom Kultury do istniejących wymagań, opiekę nad boiskiem na stadionie OSiR oraz prace w zakresie przycinki drzew na cmentarzu w Pyrzycach. Radni dokonali własnych zmian w przedstawionym przez burmistrz projekcie zmian w budżecie.

W przedstawionym przez burmistrz Marzenę Podzińską projekcie znalazło się między innymi 900 tysięcy złotych na II etap przebudowy ul. Słowackiego, 240 tysięcy złotych na zabezpieczenie wkładu własnego do przebudowy ul. Mickiewicza (na co złożono wniosek o dofinansowanie) i 640 tysięcy złotych na prace zabezpieczające Basztę Sowią. Jednak to 80 tysięcy złotych, które miało zostać przeznaczone na zakup samochodu elektrycznego dla straży miejskiej wzbudziło wśród radnych najwięcej kontrowersji.

W trakcie dyskusji radny Mariusz Szymkowicz zgłosił wniosek o zmianę przeznaczenia środków, które pierwotnie miały być przeznaczone na nowe auto. Zgodnie z propozycją 30 tysięcy złotych miał otrzymać Pyrzycki Dom Kultury na wydatki statutowe w zakresie prac dostosowujących budynek do obecnych wymagań, drugie 30 tysięcy złotych Ośrodek Sportu i Rekreacji na utrzymanie płyty głównej boiska na pyrzyckim stadionie i 20 tysięcy złotych miało zostać przeznaczone na utrzymanie zieleni miejskiej. W głosowaniu wniosek uzyskał poparcie 8 radnych (Damian Błażejewski, Przemysław Golczyk, Mariusz Majak, Mariusz Ogrodnik, Remigiusz Pajor-Kubicki, Tomasz Posyniak, Mirosław Stasiak, Mariusz Szymkowicz). Przeciw głosowało 5 radnych (Iwona Ksel, Małgorzata Piotrowska, Paweł Retecki, Grażyna Słodkowska, Jerzy Wroński). Od głosu wstrzymał się Artur Kurowski. Sama uchwała po zmianach otrzymała poparcie wszystkich obecnych radnych, z wyjątkiem Artura Kurowskiego, który wstrzymał się od głosu.

(ps)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Piąty przetarg na szkołę w Mielęcinie

Opublikowano

dnia

Autor

Gmina Pyrzyce po raz piąty ogłosiła przetarg na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Mielęcinie. Termin składania ofert mija 23 grudnia. Poprzedni przetarg nie wyłonił wykonawcy inwestycji, ponieważ żadne przedsiębiorstwo nie złożyło w nim oferty.

W skład inwestycji ma wchodzić m.in.: ocieplenie ścian w kontakcie z gruntem, odwodnienia terenu bezpośrednio przylegającego do murów, ocieplenie ścian wewnętrznych wydzielających schody i poddasze, -stropów pod poddaszem, przy wejściu głównym i tarasu, a także wymianę instalacji elektrycznej, okien i ogrzewania.

Zgodnie z informacjami inwestycja powinna być zrealizowana do końca przyszłorocznych wakacji. Do szkoły w Mielęcinie uczęszcza obecnie 153 uczniów (kl. 0-VIII). Rejon szkoły obejmuje 125 uczniów. 74 z nich do niej uczęszcza, natomiast 51 uczniów z jej „rejonu” uczy się w innych szkołach gminy Pyrzyce (19), szkołach niepublicznych w gminie Pyrzyce (2) lub realizuje obowiązek szkolny poza gminą Pyrzyce (30).

(ps), fot. Google Earth

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Podwyżki cen śmieci tematem grudniowej sesji

Opublikowano

dnia

Autor

Projekt podwyżek cen za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie dyskutowany na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach. Przedstawiona przez burmistrz propozycja zakłada podwyższenie stawki za wywóz śmieci segregowanych z 18 do 26,5 złotych od osoby, zaś za niesegregowanych z 36 do 53 złotych od osoby.

W uzasadnieniu do projektu czytamy, że propozycja podwyżki związana jest ze wzrostem ilości wywożonych z gminy odpadów, zwiększeniem częstotliwości wywożenia śmieci segregowanych z budynków wielorodzinnych, podwojeniem częstotliwości wywozu odpadów wielkogabarytowych, wzrostem wywożonych odpadów biodegradowalnych, wprowadzeniem frakcji odpadów BIO, wzrostem wynagrodzeń, płacy minimalnej i cen energii, wzrostem opłaty marszałkowskiej oraz niepokrywaniem wydatków na odpady w całości przez dochody.

Na tej samej sesji burmistrz przedstawi radnym jeszcze projekt zmian w tegorocznym budżecie, związanych między innymi z pokryciem wydatków poniesionych na wywóz śmieci w październiku.

Sesja odbędzie się 19 grudnia.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

#Pyrzyce na Instagramie

 • Karty Podarunkowe Spa w promocji przedwitecznej! Zobacz httpsspabalticaplplprezentykartyPodarunkoweSpa szczecin spa
 • Suszarki bd dostepne u nas 4800 brutto Autosyndykat Sienkiewicza
 • fotografialubna fotografnawesele bioreslubw2020 bioreslubw2021 bioreslubw2019 szczecin stargard pyrzyce mysliborz gryfice
 • Nowo dla mniejszych biustw maszewo stargard nowogard pyrzyce choszczno dobrzany
 • lashesbyalice alicelashesalmere beautybyalice longlashes volumelashes volume almere szczecin pyrzyce wimpers
 • Kada podro moe by przyjemna koleos sila moc samochod niebo
 • Milego dnia kochani witecznie bawena stroikwiteczny corazbliejwita radosnyczas florist flowerbox
 • Mezoterapia igowa skry gowy jest zabiegiem wykorzystywanym przy nadmiernym wypadaniu
 • No to polerujemy Autosyndykat Sienkiewicza 2a Pyrzyce obok Mleczarni
 • PROMOCJA Trychologia jest dziedzin zajmujc si problemami skry gowy
 • Pieszczoty gaskanie i przytulanie s dla dziecka jak poywienie Tak
 • wieniec wieniecadwentowy wieniecwiateczny recznarobota handmadewithlove wita bozenarodzenie bawelna kolorynatury
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.