Connect with us

Pyrzyce

Zamiast na samochód straży miejskiej, środki na dom kultury, OSiR i utrzymanie zieleni. Opozycja zmieniła projekt burmistrz.

Published

on

Zamiast 80 tysięcy złotych na nowy samochód dla straży miejskiej, pieniądze przekazane zostaną na rozpoczęcie prac dostosowujących Pyrzycki Dom Kultury do istniejących wymagań, opiekę nad boiskiem na stadionie OSiR oraz prace w zakresie przycinki drzew na cmentarzu w Pyrzycach. Radni dokonali własnych zmian w przedstawionym przez burmistrz projekcie zmian w budżecie.

W przedstawionym przez burmistrz Marzenę Podzińską projekcie znalazło się między innymi 900 tysięcy złotych na II etap przebudowy ul. Słowackiego, 240 tysięcy złotych na zabezpieczenie wkładu własnego do przebudowy ul. Mickiewicza (na co złożono wniosek o dofinansowanie) i 640 tysięcy złotych na prace zabezpieczające Basztę Sowią. Jednak to 80 tysięcy złotych, które miało zostać przeznaczone na zakup samochodu elektrycznego dla straży miejskiej wzbudziło wśród radnych najwięcej kontrowersji.

W trakcie dyskusji radny Mariusz Szymkowicz zgłosił wniosek o zmianę przeznaczenia środków, które pierwotnie miały być przeznaczone na nowe auto. Zgodnie z propozycją 30 tysięcy złotych miał otrzymać Pyrzycki Dom Kultury na wydatki statutowe w zakresie prac dostosowujących budynek do obecnych wymagań, drugie 30 tysięcy złotych Ośrodek Sportu i Rekreacji na utrzymanie płyty głównej boiska na pyrzyckim stadionie i 20 tysięcy złotych miało zostać przeznaczone na utrzymanie zieleni miejskiej. W głosowaniu wniosek uzyskał poparcie 8 radnych (Damian Błażejewski, Przemysław Golczyk, Mariusz Majak, Mariusz Ogrodnik, Remigiusz Pajor-Kubicki, Tomasz Posyniak, Mirosław Stasiak, Mariusz Szymkowicz). Przeciw głosowało 5 radnych (Iwona Ksel, Małgorzata Piotrowska, Paweł Retecki, Grażyna Słodkowska, Jerzy Wroński). Od głosu wstrzymał się Artur Kurowski. Sama uchwała po zmianach otrzymała poparcie wszystkich obecnych radnych, z wyjątkiem Artura Kurowskiego, który wstrzymał się od głosu.

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Sukces opozycyjnych radnych. Stawki za śmieci unieważnione

Published

on

By

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie unieważniła dziś uchwałę Rady Miejskiej w Pyrzycach zawierającą podwyżkę cenbza wywóz odpadów wnioskowaną przez burmistrz Marzenę Podzińską. Skargę na pojętą uchwałę złożyły kluby radnych „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz „Prawo i Sprawiedliwość”.

(PS)

Continue Reading

Pyrzyce

Świątecznie w sercu Pyrzyc

Published

on

By

Kolejny już raz odbył się Festyn Ottonowy przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP. W tym roku pod hasłem „Duch Święty w sercu Pyrzyc” i był zwieńczeniem trwających trzy dni „Dni Ottonowych”.

Pierwsze dwa dni „dla ducha” – minęły na modlitwie. W piątek dodatkowo można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W sobotę młodym Pyrzyczanom sakramentu bierzmowania udzielił ks. Henryk Wejman – biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński.

Moc atrakcji dla ciała czekała z kolei w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Grupy parafialne na placu przykościelnym przygotowały festyn parafialny. W programie były m.in. występy artystyczne, natomiast na stoiskach gastronomicznych można było skosztować chociażby pierogów czy ciast. Na dzieci czekały gry i zabawy oraz wata cukrowa.

(ps)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.