Connect with us

Pyrzyce

Malowniczy Dzień Dziecka

Opublikowano

dnia

W piątek (31.05) w parku przy Pyrzyckim Domu Kultury odbył się Dzień Dziecka. Wśród wszystkich atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego podczas zorganizowanego przez Pyrzycki Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach Dnia Dziecka przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla uczestników festynu.

Przy stanowisku Stowarzyszenia dzieci mogły zagrać w grę ,,Memory – Znaki drogowe” lub zrobić sobie zdjęcie w charakterze policjanta, ratownika medycznego i strażaka dzięki specjalnie przygotowanym przez członków Stowarzyszenia makietom do zdjęć. Dla dzieci chcących poprzez zabawę nauczyć się cenne wiedzy na temat bezpieczeństwa, członkowie przygotowali praktyczną lekcję udzielania pierwszej pomocy na fantomie oraz dla nieco mniejszych na Fantomisiu Tomku.

Można było wysłuchać również krótką pogadankę na temat bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych lub zagrać w autorską grę wielkoformatową podczas, której zadawane były pytania związane z bezpieczeństwem m. in. w domu, na placu zabaw, w szkole, na wycieczce czy też znajomości numerów alarmowych.

Z racji prowadzonej w tym roku przez nasze Stowarzyszenie akcji mającej na celu zwiększanie świadomości mieszkańców na temat numeru alarmowego 112 po raz pierwszy na naszym stanowisku został zastosowany monitor, na którym prezentowany był krótki film dotyczący numeru alarmowego 112, wzywania pomocy oraz postępowania w razie wypadku.

Podczas festynu dzieci mogły znaleźć pełno atrakcji przygotowanych m. in. przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Klubu Młodzieżowego w Pyrzycach, Biblioteki Publicznej czy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.

Wszystkim dzieciom życzymy radosnych, kolorowych i magicznych dni oraz nieustającego uśmiechu na twarzy.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego


Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Piąty przetarg na szkołę w Mielęcinie

Opublikowano

dnia

Autor

Gmina Pyrzyce po raz piąty ogłosiła przetarg na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Mielęcinie. Termin składania ofert mija 23 grudnia. Poprzedni przetarg nie wyłonił wykonawcy inwestycji, ponieważ żadne przedsiębiorstwo nie złożyło w nim oferty.

W skład inwestycji ma wchodzić m.in.: ocieplenie ścian w kontakcie z gruntem, odwodnienia terenu bezpośrednio przylegającego do murów, ocieplenie ścian wewnętrznych wydzielających schody i poddasze, -stropów pod poddaszem, przy wejściu głównym i tarasu, a także wymianę instalacji elektrycznej, okien i ogrzewania.

Zgodnie z informacjami inwestycja powinna być zrealizowana do końca przyszłorocznych wakacji. Do szkoły w Mielęcinie uczęszcza obecnie 153 uczniów (kl. 0-VIII). Rejon szkoły obejmuje 125 uczniów. 74 z nich do niej uczęszcza, natomiast 51 uczniów z jej „rejonu” uczy się w innych szkołach gminy Pyrzyce (19), szkołach niepublicznych w gminie Pyrzyce (2) lub realizuje obowiązek szkolny poza gminą Pyrzyce (30).

(ps), fot. Google Earth

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Podwyżki cen śmieci tematem grudniowej sesji

Opublikowano

dnia

Autor

Projekt podwyżek cen za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie dyskutowany na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach. Przedstawiona przez burmistrz propozycja zakłada podwyższenie stawki za wywóz śmieci segregowanych z 18 do 26,5 złotych od osoby, zaś za niesegregowanych z 36 do 53 złotych od osoby.

W uzasadnieniu do projektu czytamy, że propozycja podwyżki związana jest ze wzrostem ilości wywożonych z gminy odpadów, zwiększeniem częstotliwości wywożenia śmieci segregowanych z budynków wielorodzinnych, podwojeniem częstotliwości wywozu odpadów wielkogabarytowych, wzrostem wywożonych odpadów biodegradowalnych, wprowadzeniem frakcji odpadów BIO, wzrostem wynagrodzeń, płacy minimalnej i cen energii, wzrostem opłaty marszałkowskiej oraz niepokrywaniem wydatków na odpady w całości przez dochody.

Na tej samej sesji burmistrz przedstawi radnym jeszcze projekt zmian w tegorocznym budżecie, związanych między innymi z pokryciem wydatków poniesionych na wywóz śmieci w październiku.

Sesja odbędzie się 19 grudnia.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

#Pyrzyce na Instagramie

 • Karty Podarunkowe Spa w promocji przedwitecznej! Zobacz httpsspabalticaplplprezentykartyPodarunkoweSpa szczecin spa
 • Suszarki bd dostepne u nas 4800 brutto Autosyndykat Sienkiewicza
 • fotografialubna fotografnawesele bioreslubw2020 bioreslubw2021 bioreslubw2019 szczecin stargard pyrzyce mysliborz gryfice
 • Nowo dla mniejszych biustw maszewo stargard nowogard pyrzyce choszczno dobrzany
 • lashesbyalice alicelashesalmere beautybyalice longlashes volumelashes volume almere szczecin pyrzyce wimpers
 • Kada podro moe by przyjemna koleos sila moc samochod niebo
 • Milego dnia kochani witecznie bawena stroikwiteczny corazbliejwita radosnyczas florist flowerbox
 • Mezoterapia igowa skry gowy jest zabiegiem wykorzystywanym przy nadmiernym wypadaniu
 • No to polerujemy Autosyndykat Sienkiewicza 2a Pyrzyce obok Mleczarni
 • PROMOCJA Trychologia jest dziedzin zajmujc si problemami skry gowy
 • Pieszczoty gaskanie i przytulanie s dla dziecka jak poywienie Tak
 • wieniec wieniecadwentowy wieniecwiateczny recznarobota handmadewithlove wita bozenarodzenie bawelna kolorynatury
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.