Connect with us

Pyrzyce

Malowniczy Dzień Dziecka

Published

on

W piątek (31.05) w parku przy Pyrzyckim Domu Kultury odbył się Dzień Dziecka. Wśród wszystkich atrakcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego podczas zorganizowanego przez Pyrzycki Dom Kultury oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach Dnia Dziecka przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla uczestników festynu.

Przy stanowisku Stowarzyszenia dzieci mogły zagrać w grę ,,Memory – Znaki drogowe” lub zrobić sobie zdjęcie w charakterze policjanta, ratownika medycznego i strażaka dzięki specjalnie przygotowanym przez członków Stowarzyszenia makietom do zdjęć. Dla dzieci chcących poprzez zabawę nauczyć się cenne wiedzy na temat bezpieczeństwa, członkowie przygotowali praktyczną lekcję udzielania pierwszej pomocy na fantomie oraz dla nieco mniejszych na Fantomisiu Tomku.

Można było wysłuchać również krótką pogadankę na temat bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych lub zagrać w autorską grę wielkoformatową podczas, której zadawane były pytania związane z bezpieczeństwem m. in. w domu, na placu zabaw, w szkole, na wycieczce czy też znajomości numerów alarmowych.

Z racji prowadzonej w tym roku przez nasze Stowarzyszenie akcji mającej na celu zwiększanie świadomości mieszkańców na temat numeru alarmowego 112 po raz pierwszy na naszym stanowisku został zastosowany monitor, na którym prezentowany był krótki film dotyczący numeru alarmowego 112, wzywania pomocy oraz postępowania w razie wypadku.

Podczas festynu dzieci mogły znaleźć pełno atrakcji przygotowanych m. in. przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Klubu Młodzieżowego w Pyrzycach, Biblioteki Publicznej czy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach.

Wszystkim dzieciom życzymy radosnych, kolorowych i magicznych dni oraz nieustającego uśmiechu na twarzy.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego


Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Sukces opozycyjnych radnych. Stawki za śmieci unieważnione

Published

on

By

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie unieważniła dziś uchwałę Rady Miejskiej w Pyrzycach zawierającą podwyżkę cenbza wywóz odpadów wnioskowaną przez burmistrz Marzenę Podzińską. Skargę na pojętą uchwałę złożyły kluby radnych „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz „Prawo i Sprawiedliwość”.

(PS)

Continue Reading

Pyrzyce

Świątecznie w sercu Pyrzyc

Published

on

By

Kolejny już raz odbył się Festyn Ottonowy przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP. W tym roku pod hasłem „Duch Święty w sercu Pyrzyc” i był zwieńczeniem trwających trzy dni „Dni Ottonowych”.

Pierwsze dwa dni „dla ducha” – minęły na modlitwie. W piątek dodatkowo można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W sobotę młodym Pyrzyczanom sakramentu bierzmowania udzielił ks. Henryk Wejman – biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński.

Moc atrakcji dla ciała czekała z kolei w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Grupy parafialne na placu przykościelnym przygotowały festyn parafialny. W programie były m.in. występy artystyczne, natomiast na stoiskach gastronomicznych można było skosztować chociażby pierogów czy ciast. Na dzieci czekały gry i zabawy oraz wata cukrowa.

(ps)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.