Connect with us

Pyrzyce

Przedmaturalne pożegnanie

Opublikowano

dnia

Za niespełna tydzień rozpoczną się egzaminy maturalne. Wypadające przed nimi uroczystości pożegnania absolwentów szkół średnich ze względu na strajk nauczycieli odbyły się jednak nieco później, niż planowano.

W Zespole Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w czasie okolicznościowego apelu oprócz rozdania trzecioklasistom świadectw ukończenia szkoły, podziękowano także angażującym się na jej rzecz rodzicom. Nagrodzono zarówno najlepszych uczniów pod względem średniej ocen, jak i tych, którzy reprezentowali szkołę w zawodach sportowych i angażowali się w życie placówki.

Tradycyjnie uczeń z najwyższą średnią ocen otrzymał nagrodę Starosty Pyrzyckiego. W tym roku przypadła ona Katarzynie Ulas. Przygotowaniami apelu kierowały nauczycielki Patrycja Nocoń i Joanna Maciąg, zaś w programie artystycznym wzięli udział uczniowie zarówno liceum, jak i gimnazjum społecznego.

(rpk)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Fontanna powraca

Opublikowano

dnia

Autor

Wraz z końcem stycznia pyrzycki ratusz ogłosił zapytanie ofertowe w sprawie budowy fontanny na placu Wolności. Zgodnie z ogłoszeniem przewidziana jest budowa fontanny dyszowej oświetlonej reflektorami ledowymi. Ma ona również współgrać z istniejącą infrastrukturą towarzyszącą, czyli między innymi ławkami i pergolami.

Od wielu lat o powrót fontanny zabiegał obecny przewodniczący Rady Miejskiej – Mariusz Majak. Cała sprawa oparła się również o przeprowadzone jeszcze przed epidemią konsultacje społeczne, które tylko potwierdziły stawiane wcześniej tezy, że wielu mieszkańców jeden z głównych placów miasta widzi raczej jako miejsce dla fontanny, niż dla prototypu mini-tężni, zwanego także paśnikami.

Na wystosowane zapytanie gmina otrzymała sześć odpowiedzi. Dwie z nich od firm warszawskich i szczecińskich oraz po jednej z Krakowa i Leszna. Ceny kształtowały się od nieco ponad 5 600 złotych do aż 81 180 złotych. Najtańszą ofertę przedstawiła firma „Water Concept” z Leszna.

Przy okazji informujemy, że w wydaniu drukowanym wdała się nieścisłość. Napisaliśmy, że „Termin wykonania nowej fontanny wynosi dwa miesiące od dnia podpisania umowy.” Chodzi oczywiście o wykonanie projektu zagospodarowania owego terenu, potrzebnego do realizacji inwestycji.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Środa Popielcowa rozpoczęła Wielki Post

Opublikowano

dnia

Autor

Tradycyjnie Środą Popielcową rozpoczyna się trwający 40 dni okres Wielkiego Postu w kościele katolickim. Tego dnia liturgii towarzyszy obrzęd posypania głów popiołem.

Wielki Post to czas przygotowania do nadejścia świąt Wielkiej Nocy – pamiątki zmartwychwstania Chrystusa. Wielkopostne nabożeństwa drogi krzyżowej w parafii pw. św. Ottona w Pyrzycach będą odbywały się w piątki po Mszy Świętej o godz. 9:00, o godz. 16:30 (dla dzieci), 17:30 i 18:30 (dla młodzieży). Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17:00.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

No images found!
Try some other hashtag or username
Reklama

Popularne