Connect with us

Kultura

Od małego zespołu do kameralnego chóru

Published

on

Dzień 27 kwietnia 2019 roku bez wątpienia zapisze się na kartach historii kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, gdyż w tym dniu odbył Jubileusz 10-lecia zespołu wokalnego ,,Cantus Delicium’’.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Św. w intencji zespołu, sprawowaną przez ks. Michała Ogrodnika TChr., ks. Proboszcza Tadeusza Kłapkowskiego TChr., ks. Damiana Jędrzejaka TChr., ks. kan. Leszka Koniecznego, Proboszcza Kolegiaty w Wolinie, ks. dr Jana Wilka, wieloletniego Kapelana Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach (diecezja sandomierska) oraz ks. Marcina Stefanika Tchr., Dyrektora Referatu Powołań TChr. Następnie odbył się galowy koncert, prowadzony przez ks. Damiana Jędrzejaka, składający się z pięciu części.

Repertuar był bardzo zróżnicowany, zespół pod dyr. Tomasza Szutkowskiego w pierwszych czterech częściach zaprezentował liczne utwory a capella (m.in. ,,Rozkwitały pąki białych róż’’, ,,Ubi caritas’’, ,,Blagoslovi, dusze moja, Gospoda’’). Wisienką na torcie okazała się być ostatnia część wydarzenia, w trakcie której chór z udziałem stworzonej specjalnie na tę okazję orkiestry wykonał ,,Messe breve no. 7 in C’’ Charles’a Gounod’a.

Uroczystość zwieńczyły podziękowania ,,Cantusa’’ skierowane do wszystkich osób, które na przestrzeni lat wspierały ową działalność. Wdzięczność za trud i pracę zespołu okazali również włodarze miasta oraz parafianie. ,,Cantus Delicium’’ Już od dziesięciu lat wspiera muzycznie okoliczne uroczystości, ale też reprezentuje Pyrzyce zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W trakcie koncertu kościół ,,pękał w szwach’’, co świadczy o tym, iż zajmuje specjalne miejsce w sercu niejednego pyrzyczanina i nie tylko.

red. Martyna Prajzendanc, fot. Remigiusz Pajor

Continue Reading
Advertisement

Kultura

Publiczność chciała bisu

Published

on

By

„Autumn Sounds” (ang. jesienne dźwięki) – pod takim tytułem w pyrzyckiej Kaplicy św. Ducha w sobotni wieczór odbył się akustyczny koncert młodych muzyków. Niesamowita atmosfera miejsca oraz kameralny nastrój, a przede wszystkim ogromna energia młodych wykonawców ożywiły kaplicę do tego stopnia, że przybyli pytali kiedy następne wydarzenie.

Repertuar koncertu, który odbywał się w ramach pierwszego „Festiwalu Żniw” obejmował utwory wokalne i instrumentalne różnych gatunków. Przybyli mogli usłyszeć m.in. utwory filmowe (temat „Piratów z Karaibów”), muzyki światowej („Mamma Mia” z repertuaru zespołu ABBA) czy też muzyki polskiej („Lubię wracać tam gdzie byłem” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego).

Cały koncert przygotowali młodzi związani z Pyrzycami artyści – zespół „Old Timers” w składzie: Joanna Maduzia, Martyna Prajzendanc, Hanna Rojek, Wiktor Jaszcz, Michał Szydło i Wiktor Zarębski oraz wokalistki: Aleksandra Mierzwiak, Sandra Niekorek i Oliwia Soroka. Zaangażowanie młodych artystów zostało dostrzeżone przez publiczność, która na sam koniec poprosiła ich o bis. Tym samym pyrzycka Kaplica św. Ducha okazała się miejscem idealnym nie tylko do organizacji spotkań autorskich, ale również kameralnych koncertów.

Na zakończenie, w podziękowaniu za uczestnictwo, wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój oraz prezes „Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” Remigiusz Pajor-Kubicki, które jednostki były współorganizatorami „Festiwalu Żniw”, wręczyli występującym skromne upominki.

(ps), fot. R. Pajor-Kubicki

Continue Reading

Kultura

„PercussionistAS” – mocne uderzenie na początek nowego festiwalu

Published

on

By

Już jutro startują w Pyrzycach wydarzenia związane z pierwszym „Festiwalem Żniw” współorganizowanym przez stowarzyszenie „Inicjatywa Ziemia Pyrzycka” oraz Powiat Pyrzycki. Pierwszy koncert czeka na Pyrzyczan już w piątek.

W progi Pyrzyckiego Domu Kultury zawitają uczniowie i absolwenci klasy perkusji Akademii Sztuki w Szczecinie. Usłyszymy osiem utworów różnych wykonawców wykonywanych przez młodych uzdolnionych ludzi. Z pewnością będzie to niesamowita muzyczna uczta dla każdego melomana. Takie wydarzenia Pyrzyce dawno nie widziały!

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30 w sali widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury. Wstęp wolny.

PROGRAM FESTIWALU:

3 października – czwartek
17:00 „Światowy Dzień Turystyki” – spotkanie galowe „Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej”, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Lipiany, ul. Okrzei 5

4 października – piątek
18:00 „Na podróżniczym szlaku” – panel dyskusyjny z pyrzyckimi podróżnikami: Panią Anną Gliszczyńską oraz Panem Romanem Hołownią, Kaplica św. Ducha, Pyrzyce, ul. Zabytkowa 34

19:30 „PercussionistAS” – koncert studentów i absolwentów klasy perkusji Akademii Sztuki w Szczecinie, sala widowiskowo-kinowa PDK, Pyrzyce, pl. Wolności 3

5 października – sobota
10:00 – 14:00 Dzień otwarty Bramy Pyrzyckiej, Lipiany, ul. Jedności Narodowej

15:00 „Otwarci na przybyszów” – panel dyskusyjny na temat rozwoju turystyki w powiecie pyrzyckim, Kaplica św. Ducha, Pyrzyce, ul. Zabytkowa 34

19:00 „Autumn Sounds” – akustyczny koncert lokalnych muzyków, Kaplica św. Ducha, Pyrzyce, ul. Zabytkowa 34

6 października – niedziela
17:00 „Bądź egoistą! Czyli 7 rzeczy o tym, jak nie zawalić swojego życia” – spotkanie autorskie z Klaudią Pajor, blogerką i absolwentką psychologii, Kaplica św. Ducha, Pyrzyce, ul. Zabytkowa 34

Continue Reading

Reklama

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

#Pyrzyce na Instagramie

 • Milena makeup glow glowmakeup violetmakeup weddingmakeup makijaz makijaznawesele makijazokolicznosciowy smokyeyes
 • jesie zlotapolskajesien pyrzyce sunday
 • XIVwieczny koci mariacki w Pyrzycach Obecnie parafii pw w Ottona
 • Weselny klimat! wesele wedding weddingday aniaikacper couple happy love dance
 • Weselny klimat! anna kacper lub dagmara anna kacper
 • szczecin styl stylizacje stylizacja spodnica nogi szpilki rajstopy dugiewosy kobieta
 • Martyna makeupartist makeup makijazwieczorowy mua makijazokolicznosciowy makijaznawesele weddingmakeup evningmakeup
 • Klaudia Maa metamorfoza Klasyczne brzy i czerwie na ustach
 • P Ewa i jej nieziemsko niebieskie oczy makeupartist makeup makijazwieczorowy
 • Ktre zdjcie najbardziej Wam odpowiada? Pozowaa Olaaaleksandrael szczecin stargard
 • Koci pw NMP Bolesnej na Wzgrzu Chramowym w Pyrzycach Wybudowany
 • Wystarczy umy  Powoka z dodatkiem kwarcu i mamy

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.