Connect with us

Kultura

Od małego zespołu do kameralnego chóru

Published

on

Dzień 27 kwietnia 2019 roku bez wątpienia zapisze się na kartach historii kościoła pw. Wniebowzięcia NMP, gdyż w tym dniu odbył Jubileusz 10-lecia zespołu wokalnego ,,Cantus Delicium’’.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Św. w intencji zespołu, sprawowaną przez ks. Michała Ogrodnika TChr., ks. Proboszcza Tadeusza Kłapkowskiego TChr., ks. Damiana Jędrzejaka TChr., ks. kan. Leszka Koniecznego, Proboszcza Kolegiaty w Wolinie, ks. dr Jana Wilka, wieloletniego Kapelana Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach (diecezja sandomierska) oraz ks. Marcina Stefanika Tchr., Dyrektora Referatu Powołań TChr. Następnie odbył się galowy koncert, prowadzony przez ks. Damiana Jędrzejaka, składający się z pięciu części.

Repertuar był bardzo zróżnicowany, zespół pod dyr. Tomasza Szutkowskiego w pierwszych czterech częściach zaprezentował liczne utwory a capella (m.in. ,,Rozkwitały pąki białych róż’’, ,,Ubi caritas’’, ,,Blagoslovi, dusze moja, Gospoda’’). Wisienką na torcie okazała się być ostatnia część wydarzenia, w trakcie której chór z udziałem stworzonej specjalnie na tę okazję orkiestry wykonał ,,Messe breve no. 7 in C’’ Charles’a Gounod’a.

Uroczystość zwieńczyły podziękowania ,,Cantusa’’ skierowane do wszystkich osób, które na przestrzeni lat wspierały ową działalność. Wdzięczność za trud i pracę zespołu okazali również włodarze miasta oraz parafianie. ,,Cantus Delicium’’ Już od dziesięciu lat wspiera muzycznie okoliczne uroczystości, ale też reprezentuje Pyrzyce zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W trakcie koncertu kościół ,,pękał w szwach’’, co świadczy o tym, iż zajmuje specjalne miejsce w sercu niejednego pyrzyczanina i nie tylko.

red. Martyna Prajzendanc, fot. Remigiusz Pajor

Continue Reading
Advertisement

Kultura

Pyrzyczanka wystąpi w Opolu. Zaprasza naszych Czytelników!

Published

on

By

Tego jeszcze nie było! Pyrzyczanka Dominika Siepka, jedna z czterech wokalistek zespołu „Tulia” wystąpi na tegorocznym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. 

(więcej…)

Continue Reading

Kultura

Niedzielne Koncerty Pałacowe w Przelewicach

Published

on

By

6 maja o godz. 16:00 na tarasie  Pałacu w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach odbędzie się Koncert pieśni chóralnych „W OGRODZIE MIŁOŚCI”  w wykonaniu Chóru Collegium Maiorum ZUT ze Szczecina pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego. Chór będzie świętował 35 lecie swojej twórczości.

(więcej…)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.