Connect with us

Powiat

Auto dachowało w Łozicach

Published

on

W niedzielę (07.04) rano po godzinie 6:00 służby zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego.

W okolicy skrzyżowania Kozielice – Łozice na drodze W122 doszło do dachowania pojazdu osobowego. Na szczęście w zdarzeniu tym nikomu nic poważnego się nie stało. Po godzinie 7:00 na miejscu nie było już służb, został natomiast przewrócony na dach pojazd. Operator numeru alarmowego poinformował, że samochód czeka na odholowanie na koszt właściciela.

Jest to kolejne zdarzenie drogowe w ostatnim czasie. Ładna pogoda, mniejsza koncentracja, rozkojarzenie. To wszystko może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech zabija.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading
Advertisement

Powiat

Pracowity weekend dla strażaków

Published

on

By

W niedzielę (07.04) Straż Pożarna z powiatu pyrzyckiego miała pełne ręce roboty. Strażacy kilka godzin walczyli z pożarami nieużytków.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – RYSZEWKO

Około godziny 13:50 jednostka OSP Ryszewko oraz OSP Żabów zostały zadysponowane do pożaru nieużytków w miejscowości Ryszewko. Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, że pożar jest na tyle duży, że siły i środki zadysponowane na miejsce są niewystarczające. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach wysłał na miejsce pożaru dodatkowe jednostki z JRG Pyrzyce, OSP Obryta, OSP Bielice oraz OSP Babin. Działania zostały zakończone po blisko 2,5 godzinie.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – WIERZBNO

W trakcie akcji dogaszania pożaru w miejscowości Ryszewko Straż Pożarna otrzymała kolejne wezwanie do pożaru nieużytków tym razem w miejscowości Wierzbno. W tym przypadku pożar również okazał się duży i konieczne było zadysponowanie kilku zastępów Straży Pożarnej. Jednostki z Ryszewka musiały przemieścić się do miejscowości Wierzbno aby tam podjąć akcję gaśniczą. Na miejscu w Ryszewku pozostały zastępy z OSP Ryszewko i OSP Żabów. Dym unoszący się nad miejscem pożaru widoczny był z miejscowości Przelewice. Działania strażaków zostały zakończone po godzinie 18:00.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – KŁODZINO

Do kolejnego pożaru doszło chwilę po godz. 16:00  przy drodze Przelewice – Kłodzino. Tam pożarem objęta była trzcina. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Przelewice. 

  • POŻAR ŁĄKI – DROGA STARY PRZYLEP – CZERNICE

Do pożaru łąki doszło około godz. 17:00 przy drodze Stary Przylep – Czernice. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została jednostka OSP Lubiatowo oraz OSP Stary Przylep. Działania zostały zakończone około godz. 18:00.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Powiat

Ogromny zasięg stowarzyszenia

Published

on

By

Ogromny zasięg Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego. Statystyki strony internetowej stowarzyszenia pochodzą z dwóch niezależnych źródeł co potwierdza prawdziwość tych danych.

Strona internetowa 112pyrzyce.blogspot.com została założona w styczniu 2019 roku. Przez 3 miesiące funkcjonowania strony została ona wyświetlona ponad 63 000 razy.

Czy osoby, które zaglądają na stronę Stowarzyszenia to tylko mieszkańcy powiatu pyrzyckiego? Okazuje się, że nie. Osoby, które wchodzą na stronę znajdują się w różnych miejscach Polski, a nawet znajdują się zagranicą.

Ciężko byłoby uwierzyć w te statystyki gdyby nie fakt, że piszą do nas osoby z różnych części Polski. Takim przykładem jest chociażby Lwówek Śląski skąd napisała do nas osoba, która od pewnego czasu obserwowała nasze Stowarzyszenie i postanowiła zarejestrować podobnie działające w swoim powiecie.

Kolejnym dowodem na zasięg jaki osiąga Stowarzyszenie jest przeprowadzenie przez naszych członków zajęć edukacyjnych w przedszkolu ,,SMYK” w miejscowości Sobocisko pod Wrocławiem w październiku 2017 roku.

Bardzo cieszymy się z tego, że jesteśmy zauważalni nie tylko w powiecie pyrzyckim. Jesteśmy dumni z tego, że możemy być przykładem sprawnie i aktywnie działającego na co dzień Stowarzyszenia dla innych osób.

Dziękujemy! Zarząd i członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.

 

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.