Connect with us

Powiat

Auto dachowało w Łozicach

Published

on

W niedzielę (07.04) rano po godzinie 6:00 służby zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego.

W okolicy skrzyżowania Kozielice – Łozice na drodze W122 doszło do dachowania pojazdu osobowego. Na szczęście w zdarzeniu tym nikomu nic poważnego się nie stało. Po godzinie 7:00 na miejscu nie było już służb, został natomiast przewrócony na dach pojazd. Operator numeru alarmowego poinformował, że samochód czeka na odholowanie na koszt właściciela.

Jest to kolejne zdarzenie drogowe w ostatnim czasie. Ładna pogoda, mniejsza koncentracja, rozkojarzenie. To wszystko może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech zabija.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading
Advertisement

Powiat

Piątka pyrzyckich kandydatów?

Published

on

By

„Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska” oraz „Prawo i Sprawiedliwość” opublikowały już swoje listy kandydatów na posłów w tegorocznych wyborach. W internecie pojawiają się również przecieki nazwisk kandydatów z innych komitetów. Jak na razie wiemy o pięciu kandydatach z powiatu pyrzyckiego.

W zdecydowanej większości w wyborach do Sejmu z powiatu pyrzyckiego będą startowali samorządowcy.

Najwyżej z kandydatów, bo na drugiej pozycji centroprawicowej listy „PSL-Koalicji Polskiej” znajduje się Olgierd Kustosz z Przelewic – radny wojewódzki, a tam przewodniczący Komisji Rolnictwa. Jest również prezesem Związku Pszczelarzy w naszym województwie, a także kieruje powiatowymi strukturami „Polskiego Stronnictwa Ludowego”. Na tej samej liście, ale na 16. pozycji jest nazwisko Remigiusza Pajora-Kubickiego, bezpartyjnego radnego Pyrzyc, kierującego w niej pracami Komisji Budżetu. Również działacza organizacji społecznych i publicysty.

Liberalna „Koalicja Obywatelska” tworzona między innymi przez „Platformę Obywatelską” prawdopodobnie na swoich listach wystawi Wiktora Tołoczkę – przewodniczącego struktur PO w powiecie, dawnego starostę pyrzyckiego i radnego miejskiego, a obecnie radnego rady powiatu.

Koalicja ugrupowań lewicowych współtworzona przez „Sojusz Lewicy Demokratycznej”, „Partię Razem” oraz „Wiosnę” Roberta Biedronia ma być reprezentowana przez sprawującą mandat radnej miejskiej trzecią kadencję Małgorzatę Piotrowską, przewodniczącą klubu radnych „Pracujmy Razem” wspierającego burmistrz Marzenę Podzińską.

Jak na razie jedyną pyrzycką kandydatką nie sprawującą mandatu samorządowego jest Justyna Łyjak. Tak jak cztery lata temu znalazła się na 13. miejscu list „Prawa i Sprawiedliwości”. W ubiegłym roku kandydowała na burmistrza Pyrzyc, a obecnie jest zastępcą dyrektora ARiMR w Szczecinie.

Nie wiadomo jeszcze czy inne komitety wyborcze wystawią kandydatów związanych z powiatem pyrzyckim.

(ps) fot. arch.

Continue Reading

Powiat

130 tysięcy dla sołectw w naszym powiecie

Published

on

By

Już niedługo na terenie powiatu pyrzyckiego ruszą prace związane z realizacją sołeckich inwestycji ze wsparciem z budżetu województwa zachodniopomorskiego. W pyrzyckim starostwie wicemarszałek Jarosław Rzepa wraz z radnym wojewódzkim z powiatu pyrzyckiego Olgierdem Kustoszem, w obecności włodarzy gmin, radnych miejskich i powiatowych podpisał trzynaście umów na mikrodotacje z sołtysami gminy  Pyrzyce, Lipiany, Przelewice, Warnice, Kozielice i Bielice na łączną kwotę dotacji 130 tys. złotych.

Z tegorocznych pieniędzy z grantów sołeckich zrealizowanych zostanie wiele bardzo potrzebnych nam małych inwestycji, jak : minisiłownie w Brzeźnie, Nieborowie czy Żukowie, modernizacja placu zabaw w Starym Chrapowie, Siemczynie, Krasnym, Mielęcinku,  powstaną też miejsca rekreacyjne w Kozielicach oraz w  Bylicach, a także przeprowadzona będzie modernizacja świetlic w Grędźcu, Płońsku czy Ukiernicy oraz zakupione będzie  wyposażenie na świetlicę w Mechowie.Tego typu marszałkowski program jest bardzo dużym wsparciem dla lokalnych sołectw.

– Rady sołeckie z powiatu pyrzyckiego z roku na rok wykazują się  coraz większymi umiejętnościami w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych. Konkurs „Grant sołecki” cieszy się dużym zainteresowaniem wśród sołectw z naszego powiatu. Duża w tym zasługa naszych lokalnych promotorów marszałkowskich konkursów na takie dotacje.  Dziękuję Pani Wicestaroście Ewie Gąsiorowskiej-Nawój, która zawsze służy nam cennymi radami w tworzeniu dobrych wniosków. – mówi radny Olgierd Kustosz. – Jako przewodniczący  Komisji Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich  od kilku lat czynię wiele starań w sejmiku, aby samorząd wojewódzki przeznaczał coraz większe środki finansowe na rozwój obszarów małych miasteczek i wsi południowej części naszego województwa.  Cieszę się, że na terenie naszego powiatu pojawiła się aktywna grupa młodych samorządowców jak Przemysław Maciąg, przewodniczący powiatowej Komisji ds. Finansów czy Remigiusz Pajor – Kubicki, przewodniczący miejskiej Komisji Budżetu, którzy są inicjatorami wielu lokalnych projektów służących mieszkańcom naszego regionu. Działając w takiej grupie jako partnerzy jesteśmy w stanie osiągnąć więcej.  – stwierdza radny wojewódzki.

(nge), fot. (rpk)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.