Connect with us

Lipiany

Konfrontacje taneczne w Lipianach

Published

on

31 marca odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Lipianach. Honorowy Patronat nad konfrontacjami objął burmistrz Lipian.

W Lipianach zjawiło się mnóstwo zespołów tanecznych zarówno z województwa jak i z całej Polski. Na turniej przyjechały grupy z Opola czy z Wrocławia. Ulice Lipian wypełniły samochody tłumnie zgromadzonych na hali widzów. Zespoły walczyły o główną nagrodę Grand Prix – puchar oraz nagrodę rzeczową.

Najlepszą Grupą Taneczną okazał się zespół Feeling Barlinek. Gratulujemy.

(M.H.)

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lipiany

Egzamin gimnazjalny w Lipianach

Published

on

Dzisiaj tj.10.04.19r. w szkole w Lipianach, mimo trwającego strajku nauczycieli, rozpoczął się egzamin gimnazjalny.

Przez trzy dni uczniowie trzecich klas gimnazjum będą sprawdzać swoją wiedzę i zdawać pierwszy ważny egzamin. Testy potrwają do piątku. Dzisiaj uczniowie napiszą część humanistyczną, jutro matematyczno-przyrodniczą, a w piątek język obcy. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za to żeby dostali się do wymarzonej szkoły.

(P.S)

Continue Reading

Lipiany

Kolejne dotacje dla Lipian

Published

on

Jeszcze nie dawno pisaliśmy o pozyskaniu dotacji na budowę nowego placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim w Lipianach. Dziś po raz kolejny możemy cieszyć się tego typu wiadomością. Plac zabaw przy ul. Sienkiewicza zostanie zmodernizowany.

Jest to informacja ciesząca nie tylko dzieci, ale również rodziców. Obecny plac zabaw wymaga gruntownej przebudowy, mimo to cieszy się dużą popularnością. Modernizacja planowana jest w okresie wakacyjnym. Środki na ten cel zostały pozyskane w ramach dotacji ze Stowarzyszenia Lider Pojezierza.
Pozyskiwane przez Miasto dotacje nie ograniczają się jedynie do placów zabaw. Uzyskano także środki na zakup czterech lamp solarnych. 22 marca podpisano w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie umowę dotatycjną na ten cel. Lampy solarne są dobrą alternatywą dla klasycznego oświetlenia oraz sposobem na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem prądu.

H.K.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.