Connect with us

Lipiany

Kolejne dotacje dla Lipian

Published

on

Jeszcze nie dawno pisaliśmy o pozyskaniu dotacji na budowę nowego placu zabaw przy Przedszkolu Miejskim w Lipianach. Dziś po raz kolejny możemy cieszyć się tego typu wiadomością. Plac zabaw przy ul. Sienkiewicza zostanie zmodernizowany.

Jest to informacja ciesząca nie tylko dzieci, ale również rodziców. Obecny plac zabaw wymaga gruntownej przebudowy, mimo to cieszy się dużą popularnością. Modernizacja planowana jest w okresie wakacyjnym. Środki na ten cel zostały pozyskane w ramach dotacji ze Stowarzyszenia Lider Pojezierza.
Pozyskiwane przez Miasto dotacje nie ograniczają się jedynie do placów zabaw. Uzyskano także środki na zakup czterech lamp solarnych. 22 marca podpisano w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie umowę dotatycjną na ten cel. Lampy solarne są dobrą alternatywą dla klasycznego oświetlenia oraz sposobem na obniżenie kosztów związanych ze zużyciem prądu.

H.K.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lipiany

Kolorowy Dzień Dziecka w Lipianach

Published

on

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Lipiany ten dzień świętowały kolorowo. Festyn zoragizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach przyciągnął tłumy małych i dużych mieszkańców gminy i nie tylko.

Zawody dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy czy kurtyna wodna cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Największą atrakcją i niespodzianką był festiwal kolorów! Przy skocznej i energetycznej muzyce w jednym momencie wyrzucone zostało ok 200 sztuk kolorowego proszku holi. Efekt był niesamowity. To był radosny dzień dziecka w Lipianach.

Continue Reading

Lipiany

Dzień Matki w Lipianach

Published

on

Dziś na placu za Domem Kultury odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki zorganizowany przez MGOK w Lipianach.

Pogoda dopisała, a wokoło zapanowała atmosfera radosnej zabawy. Nie zabrakło tańców i śpiewu. To wszystko dzięki uczniom lipianskiej szkoły. Na odwiedzających czekały różne atrakcje. Sportowe zmagania rodzin cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, drużynie Organizatorów gratulujemy wygranej, byli nie do pokonania.

Odbyło się również rodzinne karaoke oraz konkurs dla mamy i córki w robieniu makijażu. Dla najmłodszych uczestników przygotowany został kącik plastyczny, w którym powstały piękne prace pt.” A ja wolę moją mamę”. Nie zabraklo chwili wzruszenia, kiedy to dla wszystkich przybyłych mam, dzieci wręczały kwiatki. Nie możemy doczekać się kolejnej wspaniałej imprezy, a w imieniu wszystkich mam – dziękujemy!
HK

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.