Connect with us

Pyrzyce

Technikum współpracuje ze „Scanią”

Opublikowano

dnia

19 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, odbył się Zachodniopomorski Kongres Zawodowy, którego organizatorami byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Podczas części pierwszej omawiano m. in. zmiany związane z reformą oświaty, przedstawiono rozwiązania zwiększające wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego, zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy oraz zaprezentowano potencjał szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.

Najważniejszym punktem Kongresu dla Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach było uroczyste podpisanie umowy patronackiej z firmą SCANIA Polska S.A.Umowę podpisał Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień wraz z dyrektorem szkoły Pawłem Palczyńskim, firmę SCANIA reprezentował dyrektor Łukasz Pokropek.

Zawarta umowa patronacka zobowiązuje obie strony m.in. do współpracy
i współdziałania w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, uaktualnianiu programów nauczania i dostosowaniu ich do potrzeb pracodawców. Firma zobowiązała się m.in. do umożliwienia odbycia szkolenia branżowego dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu, urządzenia pracowni patronackiej w szkole służącej podniesieniu poziomu kształcenia uczniów, czy ponoszenia kosztów odbywania zajęć praktycznych, praktyk zawodowych lub staży dla uczniów.

W Kongresie i  panelach dyskusyjnych nt. „Dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy” oraz „Ucznia w centrum zmian w kształceniu zawodowym” udział wzięli również p. Ewa Cywińska – wicedyrektor ds. szkolenia zawodowego i ustawicznegooraz
p. Sebastian Nowik – kierownik serwisu SCANIA.

(ZS nr 2)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Pyrzyce

Piąty przetarg na szkołę w Mielęcinie

Opublikowano

dnia

Autor

Gmina Pyrzyce po raz piąty ogłosiła przetarg na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej w Mielęcinie. Termin składania ofert mija 23 grudnia. Poprzedni przetarg nie wyłonił wykonawcy inwestycji, ponieważ żadne przedsiębiorstwo nie złożyło w nim oferty.

W skład inwestycji ma wchodzić m.in.: ocieplenie ścian w kontakcie z gruntem, odwodnienia terenu bezpośrednio przylegającego do murów, ocieplenie ścian wewnętrznych wydzielających schody i poddasze, -stropów pod poddaszem, przy wejściu głównym i tarasu, a także wymianę instalacji elektrycznej, okien i ogrzewania.

Zgodnie z informacjami inwestycja powinna być zrealizowana do końca przyszłorocznych wakacji. Do szkoły w Mielęcinie uczęszcza obecnie 153 uczniów (kl. 0-VIII). Rejon szkoły obejmuje 125 uczniów. 74 z nich do niej uczęszcza, natomiast 51 uczniów z jej „rejonu” uczy się w innych szkołach gminy Pyrzyce (19), szkołach niepublicznych w gminie Pyrzyce (2) lub realizuje obowiązek szkolny poza gminą Pyrzyce (30).

(ps), fot. Google Earth

Kontynuuj czytanie

Pyrzyce

Podwyżki cen śmieci tematem grudniowej sesji

Opublikowano

dnia

Autor

Projekt podwyżek cen za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie dyskutowany na grudniowej sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach. Przedstawiona przez burmistrz propozycja zakłada podwyższenie stawki za wywóz śmieci segregowanych z 18 do 26,5 złotych od osoby, zaś za niesegregowanych z 36 do 53 złotych od osoby.

W uzasadnieniu do projektu czytamy, że propozycja podwyżki związana jest ze wzrostem ilości wywożonych z gminy odpadów, zwiększeniem częstotliwości wywożenia śmieci segregowanych z budynków wielorodzinnych, podwojeniem częstotliwości wywozu odpadów wielkogabarytowych, wzrostem wywożonych odpadów biodegradowalnych, wprowadzeniem frakcji odpadów BIO, wzrostem wynagrodzeń, płacy minimalnej i cen energii, wzrostem opłaty marszałkowskiej oraz niepokrywaniem wydatków na odpady w całości przez dochody.

Na tej samej sesji burmistrz przedstawi radnym jeszcze projekt zmian w tegorocznym budżecie, związanych między innymi z pokryciem wydatków poniesionych na wywóz śmieci w październiku.

Sesja odbędzie się 19 grudnia.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

#Pyrzyce na Instagramie

 • Karty Podarunkowe Spa w promocji przedwitecznej! Zobacz httpsspabalticaplplprezentykartyPodarunkoweSpa szczecin spa
 • Suszarki bd dostepne u nas 4800 brutto Autosyndykat Sienkiewicza
 • fotografialubna fotografnawesele bioreslubw2020 bioreslubw2021 bioreslubw2019 szczecin stargard pyrzyce mysliborz gryfice
 • Nowo dla mniejszych biustw maszewo stargard nowogard pyrzyce choszczno dobrzany
 • lashesbyalice alicelashesalmere beautybyalice longlashes volumelashes volume almere szczecin pyrzyce wimpers
 • Kada podro moe by przyjemna koleos sila moc samochod niebo
 • Milego dnia kochani witecznie bawena stroikwiteczny corazbliejwita radosnyczas florist flowerbox
 • Mezoterapia igowa skry gowy jest zabiegiem wykorzystywanym przy nadmiernym wypadaniu
 • No to polerujemy Autosyndykat Sienkiewicza 2a Pyrzyce obok Mleczarni
 • PROMOCJA Trychologia jest dziedzin zajmujc si problemami skry gowy
 • Pieszczoty gaskanie i przytulanie s dla dziecka jak poywienie Tak
 • wieniec wieniecadwentowy wieniecwiateczny recznarobota handmadewithlove wita bozenarodzenie bawelna kolorynatury
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.