Connect with us

Lipiany

Stop pożarom traw!

Published

on


Przełom zimy i wiosny to okres,w którym szczególnie często dochodzi do wypalania traw, łąk czy nieużytków. Dalej pokutuje myślenie, że poprawi to np. żyzność gleby, w praktyce jest jednak zupełnie inaczej.

Ziemia po takim „zabiegu” przez wiele lat jest w gorszym stanie niż była pierwotnie. Najgorsze jest jednak to, że ludzka bezmyślność doprowadza do tragedii zwierząt ,a nawet ludzi. Pożar,który wzniecamy bardzo szybko potrafi wymknąć się spod kontroli i zająć rozległe tereny,niszcząc przy tym wszystko co napotka na swej drodze. Ogień zabija zwierzęta żyjące w trawie jak również w każdym momencie może przenieść się na budynki, które będą w sąsiedztwie. Jego niszczycielska siła jest naprawdę ogromna, pamiętajmy, że mamy do czynienia z groźnym żywiołem. Lipiańska jednostka OSP w tym sezonie juz kilkakrotnie odebrała wezwanie do pożarów traw. Straż pożarna przypomina: Wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale też niedozwolone! Zastanówmy się dwa razy zanim zapalimy zapałkę.

(P.S)

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Kolorowy Dzień Dziecka w Lipianach

Published

on

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Lipiany ten dzień świętowały kolorowo. Festyn zoragizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach przyciągnął tłumy małych i dużych mieszkańców gminy i nie tylko.

Zawody dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy czy kurtyna wodna cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Największą atrakcją i niespodzianką był festiwal kolorów! Przy skocznej i energetycznej muzyce w jednym momencie wyrzucone zostało ok 200 sztuk kolorowego proszku holi. Efekt był niesamowity. To był radosny dzień dziecka w Lipianach.

Continue Reading

Lipiany

Dzień Matki w Lipianach

Published

on

Dziś na placu za Domem Kultury odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Matki zorganizowany przez MGOK w Lipianach.

Pogoda dopisała, a wokoło zapanowała atmosfera radosnej zabawy. Nie zabrakło tańców i śpiewu. To wszystko dzięki uczniom lipianskiej szkoły. Na odwiedzających czekały różne atrakcje. Sportowe zmagania rodzin cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem, drużynie Organizatorów gratulujemy wygranej, byli nie do pokonania.

Odbyło się również rodzinne karaoke oraz konkurs dla mamy i córki w robieniu makijażu. Dla najmłodszych uczestników przygotowany został kącik plastyczny, w którym powstały piękne prace pt.” A ja wolę moją mamę”. Nie zabraklo chwili wzruszenia, kiedy to dla wszystkich przybyłych mam, dzieci wręczały kwiatki. Nie możemy doczekać się kolejnej wspaniałej imprezy, a w imieniu wszystkich mam – dziękujemy!
HK

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.