Connect with us

Lipiany

Stop pożarom traw!

Published

on


Przełom zimy i wiosny to okres,w którym szczególnie często dochodzi do wypalania traw, łąk czy nieużytków. Dalej pokutuje myślenie, że poprawi to np. żyzność gleby, w praktyce jest jednak zupełnie inaczej.

Ziemia po takim „zabiegu” przez wiele lat jest w gorszym stanie niż była pierwotnie. Najgorsze jest jednak to, że ludzka bezmyślność doprowadza do tragedii zwierząt ,a nawet ludzi. Pożar,który wzniecamy bardzo szybko potrafi wymknąć się spod kontroli i zająć rozległe tereny,niszcząc przy tym wszystko co napotka na swej drodze. Ogień zabija zwierzęta żyjące w trawie jak również w każdym momencie może przenieść się na budynki, które będą w sąsiedztwie. Jego niszczycielska siła jest naprawdę ogromna, pamiętajmy, że mamy do czynienia z groźnym żywiołem. Lipiańska jednostka OSP w tym sezonie juz kilkakrotnie odebrała wezwanie do pożarów traw. Straż pożarna przypomina: Wypalanie traw jest nie tylko niebezpieczne, ale też niedozwolone! Zastanówmy się dwa razy zanim zapalimy zapałkę.

(P.S)

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Egzamin gimnazjalny w Lipianach

Published

on

Dzisiaj tj.10.04.19r. w szkole w Lipianach, mimo trwającego strajku nauczycieli, rozpoczął się egzamin gimnazjalny.

Przez trzy dni uczniowie trzecich klas gimnazjum będą sprawdzać swoją wiedzę i zdawać pierwszy ważny egzamin. Testy potrwają do piątku. Dzisiaj uczniowie napiszą część humanistyczną, jutro matematyczno-przyrodniczą, a w piątek język obcy. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za to żeby dostali się do wymarzonej szkoły.

(P.S)

Continue Reading

Lipiany

Konfrontacje taneczne w Lipianach

Published

on

31 marca odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Lipianach. Honorowy Patronat nad konfrontacjami objął burmistrz Lipian.

W Lipianach zjawiło się mnóstwo zespołów tanecznych zarówno z województwa jak i z całej Polski. Na turniej przyjechały grupy z Opola czy z Wrocławia. Ulice Lipian wypełniły samochody tłumnie zgromadzonych na hali widzów. Zespoły walczyły o główną nagrodę Grand Prix – puchar oraz nagrodę rzeczową.

Najlepszą Grupą Taneczną okazał się zespół Feeling Barlinek. Gratulujemy.

(M.H.)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.