Connect with us

Powiat

Rzepnowo i Dębica – umowy podpisane

Published

on

Podpisane zostały umowy na dofinansowanie przez samorząd wojewódzki dwóch dróg w powiecie pyrzyckim. Powiat pyrzycki otrzymał fundusze na remont drogi powiatowej w Dębicy, zaś gmina Pyrzyce na przebudowę drogi w Rzepnowie.Remont drogi powiatowej w Dębicy w gminie Warnice województwo zachodniopomorskie wsparło kwotą około 300 tysięcy złotych przy całościowym koszcie wynoszącym nieco ponad 400 tysięcy. Umowa na dofinansowanie podpisana została ze starostą Stanisławem Stępniem w Starostwie Powiatowym. Środki otrzymała także gmina Pyrzyce. Tutaj kwota ponad 1 miliona 100 tysięcy złotych przeznaczona zostanie na nową drogę w Rzepnowie przy całkowitym koszcie ponad 1 miliona 700 tysięcy złotych. Umowa z gminą podpisana została z burmistrz Marzeną Podzińską w świetlicy wiejskiej w Rzepnowie.

– Na drogę mieszkańcy Rzepnowa czekali od czasów powojennych. Dzięki dofinansowaniu województwa nie dość, że mieszkańcy będą mieli wygodny dojazd do swoich domów, to również poprawi się jakość dojazdu na świetlicę i do kościoła. – mówi Olgierd Kustosz, radny sejmiku wojewódzkiego. – Cieszę się, że jako województwo mogliśmy wspomóc tą ważną dla lokalnej społeczności inwestycję, podobnie zresztą jak dokonywany przez powiat remont drogi w Dębicy, która także od wielu lat woła o pomoc. Nie zapominamy o naszych małych ojczyznach. – dodaje radny.

– Cieszę się, że kolejne dofinansowania trafiły do powiatu pyrzyckiego. Mam nadzieję, że na dniach wystartują postępowania przetargowe i w niedługim czasie mieszkańcy Rzepnowa i Dębicy będą jeździli wyremontowanymi drogami. – mówi Jarosław Rzepa, wicemarszałek zachodniopomorski. – Niewątpliwie inwestycje te wpłyną na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i poprawią komfort dojazdu do instytucji. – stwierdza wicemarszałek.

(ak)Continue Reading
Advertisement

Powiat

Pracowity weekend dla strażaków

Published

on

By

W niedzielę (07.04) Straż Pożarna z powiatu pyrzyckiego miała pełne ręce roboty. Strażacy kilka godzin walczyli z pożarami nieużytków.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – RYSZEWKO

Około godziny 13:50 jednostka OSP Ryszewko oraz OSP Żabów zostały zadysponowane do pożaru nieużytków w miejscowości Ryszewko. Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, że pożar jest na tyle duży, że siły i środki zadysponowane na miejsce są niewystarczające. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach wysłał na miejsce pożaru dodatkowe jednostki z JRG Pyrzyce, OSP Obryta, OSP Bielice oraz OSP Babin. Działania zostały zakończone po blisko 2,5 godzinie.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – WIERZBNO

W trakcie akcji dogaszania pożaru w miejscowości Ryszewko Straż Pożarna otrzymała kolejne wezwanie do pożaru nieużytków tym razem w miejscowości Wierzbno. W tym przypadku pożar również okazał się duży i konieczne było zadysponowanie kilku zastępów Straży Pożarnej. Jednostki z Ryszewka musiały przemieścić się do miejscowości Wierzbno aby tam podjąć akcję gaśniczą. Na miejscu w Ryszewku pozostały zastępy z OSP Ryszewko i OSP Żabów. Dym unoszący się nad miejscem pożaru widoczny był z miejscowości Przelewice. Działania strażaków zostały zakończone po godzinie 18:00.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – KŁODZINO

Do kolejnego pożaru doszło chwilę po godz. 16:00  przy drodze Przelewice – Kłodzino. Tam pożarem objęta była trzcina. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Przelewice. 

  • POŻAR ŁĄKI – DROGA STARY PRZYLEP – CZERNICE

Do pożaru łąki doszło około godz. 17:00 przy drodze Stary Przylep – Czernice. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została jednostka OSP Lubiatowo oraz OSP Stary Przylep. Działania zostały zakończone około godz. 18:00.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Powiat

Auto dachowało w Łozicach

Published

on

By

W niedzielę (07.04) rano po godzinie 6:00 służby zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego.

W okolicy skrzyżowania Kozielice – Łozice na drodze W122 doszło do dachowania pojazdu osobowego. Na szczęście w zdarzeniu tym nikomu nic poważnego się nie stało. Po godzinie 7:00 na miejscu nie było już służb, został natomiast przewrócony na dach pojazd. Operator numeru alarmowego poinformował, że samochód czeka na odholowanie na koszt właściciela.

Jest to kolejne zdarzenie drogowe w ostatnim czasie. Ładna pogoda, mniejsza koncentracja, rozkojarzenie. To wszystko może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech zabija.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.