Connect with us

Pyrzyce

Zmiany w budżecie przyczyną przerwania sesji

Published

on

Po raz pierwszy od jedenastu lat sesja pyrzyckiej Rady Miejskiej została przerwana. W ciągu prawie czterech godzin sesji, która rozpoczęła się w ubiegły czwartek radni zdążyli omówić jeden punkt merytoryczny i rozpocząć dyskusję na temat drugiego. Temat zmian w budżecie gminy wzbudził kontrowersje do tego stopnia, że konieczne było przerwanie obrad.

Po trwającej niemal dwie i pół godziny dyskusji na temat sprawozdania ze stanu dróg radni przeszli do kolejnego punktu, jakim były propozycje zmian w tegorocznym budżecie. Radni klubów „Bezpartyjne Pyrzyce” i „Prawo i Sprawiedliwość” wnieśli o przedstawienie przez skarbnika gminy informacji o kwocie wolnych środków z 2018 r., czy inaczej mówiąc o kwocie niewydatkowanych przez gminę pieniędzy z budżetu 2018 r., które stanowić będą przychód w 2019 r. Ta informacja potrzebna była radnym do podjęcia decyzji, co dalej w sprawie budowy drogi przy ul. Słowackiego.  

Możliwa byłaby realizacja tej inwestycji  jeśli kwota wolnych środków na to by pozwalała. Oczywiście rada musiałaby wprowadzić stosowne zmiany do budżetu. Do tego zaś niezbędna była wiedza co do ilości wolnych środków z roku 2018. Tego radni się nie dowiedzieli, zatem obrady zostały przerwane, a ich kontynuację zaplanowany na następny tydzień. – mówi przewodniczący rady Mariusz Majak (BP).

Wcześniej wiceprzewodniczący Mariusz Szymkowicz (PiS) wniósł o wyprowadzenie punktu o zmianach w budżecie z porządku obrad do czasu uzyskania informacji o wolnych środkach. Ostatecznie po dyskusji radny wniosek wycofał, a obrady zostały przerwane.

– Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, to organy uchwałodawczy i wykonawczy powinny być równorzędnymi partnerami na wszystkich płaszczyznach. Bardzo chcemy, żeby radni byli traktowani przez Panią Burmistrz podmiotowo. – mówi Mariusz Szymkowicz. W podobnym tonie wypowiada się przewodniczący klubu „Bezpartyjne Pyrzyce”. – Chcemy jasnej i transparentnej współpracy, dlatego liczymy na przedstawienie pełnej informacji. – stwierdza Damian Błażejewski.

Sesja zostanie wznowiona jutro (czwartek) o godzinie 8:00.

(ps, fot. arch.)

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Sukces opozycyjnych radnych. Stawki za śmieci unieważnione

Published

on

By

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie unieważniła dziś uchwałę Rady Miejskiej w Pyrzycach zawierającą podwyżkę cenbza wywóz odpadów wnioskowaną przez burmistrz Marzenę Podzińską. Skargę na pojętą uchwałę złożyły kluby radnych „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz „Prawo i Sprawiedliwość”.

(PS)

Continue Reading

Pyrzyce

Świątecznie w sercu Pyrzyc

Published

on

By

Kolejny już raz odbył się Festyn Ottonowy przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP. W tym roku pod hasłem „Duch Święty w sercu Pyrzyc” i był zwieńczeniem trwających trzy dni „Dni Ottonowych”.

Pierwsze dwa dni „dla ducha” – minęły na modlitwie. W piątek dodatkowo można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W sobotę młodym Pyrzyczanom sakramentu bierzmowania udzielił ks. Henryk Wejman – biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński.

Moc atrakcji dla ciała czekała z kolei w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Grupy parafialne na placu przykościelnym przygotowały festyn parafialny. W programie były m.in. występy artystyczne, natomiast na stoiskach gastronomicznych można było skosztować chociażby pierogów czy ciast. Na dzieci czekały gry i zabawy oraz wata cukrowa.

(ps)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.