Connect with us

Lipiany

Nasza Sofia nie zwalnia tempa

Published

on

Mamy Wicemistrzynię Europy w biegu na 1500m! Lipiany pękają z dumy. Dziś wieczorem tj. 03.03.2019r odbiorniki tv w naszej gminie włączone były na transmisję z lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Glasgow.

Sofia Ennaoui jak zwykle pobiegła bardzo dobrze taktycznie – od początku z przodu stawki, a później perfekcyjnie ograła rywalkę z Irlandii. Poczekała, zwolniła, zmęczyła ją i na finiszu wydarła srebro. Wygrała Laura Muir która była poza zasięgiem.

Lipiany znów pękają z dumy do czego już zdążyła przyzwyczaić nas Sofia i mamy nadzieję że tak już pozostanie.

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Egzamin gimnazjalny w Lipianach

Published

on

Dzisiaj tj.10.04.19r. w szkole w Lipianach, mimo trwającego strajku nauczycieli, rozpoczął się egzamin gimnazjalny.

Przez trzy dni uczniowie trzecich klas gimnazjum będą sprawdzać swoją wiedzę i zdawać pierwszy ważny egzamin. Testy potrwają do piątku. Dzisiaj uczniowie napiszą część humanistyczną, jutro matematyczno-przyrodniczą, a w piątek język obcy. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za to żeby dostali się do wymarzonej szkoły.

(P.S)

Continue Reading

Lipiany

Konfrontacje taneczne w Lipianach

Published

on

31 marca odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Lipianach. Honorowy Patronat nad konfrontacjami objął burmistrz Lipian.

W Lipianach zjawiło się mnóstwo zespołów tanecznych zarówno z województwa jak i z całej Polski. Na turniej przyjechały grupy z Opola czy z Wrocławia. Ulice Lipian wypełniły samochody tłumnie zgromadzonych na hali widzów. Zespoły walczyły o główną nagrodę Grand Prix – puchar oraz nagrodę rzeczową.

Najlepszą Grupą Taneczną okazał się zespół Feeling Barlinek. Gratulujemy.

(M.H.)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.