Connect with us

Lipiany

A za oknem wiosna

Published

on

Mamy kalendarzową zimę, a za oknem aura wiosenna. W Lipianach są pierwsze zwiastuny wiosny. Przyroda budzi się do życia. Przyleciały gęsi, żurawie, rozkwitają kwiaty. My jesteśmy bardziej radośni, kiedy świeci słońce.


Miasto zaczyna tętnić życiem. Rozpoczynają się prace porządkowe w ogrodach. Pięknieją budynki. Mamy więcej energii do nowych działań, do podejmowania decyzji… Coraz więcej osób spaceruje i cieszy się z promieni słonecznych. Niestety spacerowicze skarżą się na zanieczyszczenia na chodnikach, spowodowane przez czworonogi… Pamiętajmy, że to czy będziemy spacerować po czystych chodnikach zależy także od nas. Jeżeli sami po sobie i po swoich pupilach nie zostawimy porządku, to nawet najlepsze służby porządkowe nie nadążą ze sprzątaniem. Wiele zależy od nas!

M.K. P.S.

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Egzamin gimnazjalny w Lipianach

Published

on

Dzisiaj tj.10.04.19r. w szkole w Lipianach, mimo trwającego strajku nauczycieli, rozpoczął się egzamin gimnazjalny.

Przez trzy dni uczniowie trzecich klas gimnazjum będą sprawdzać swoją wiedzę i zdawać pierwszy ważny egzamin. Testy potrwają do piątku. Dzisiaj uczniowie napiszą część humanistyczną, jutro matematyczno-przyrodniczą, a w piątek język obcy. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za to żeby dostali się do wymarzonej szkoły.

(P.S)

Continue Reading

Lipiany

Konfrontacje taneczne w Lipianach

Published

on

31 marca odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Lipianach. Honorowy Patronat nad konfrontacjami objął burmistrz Lipian.

W Lipianach zjawiło się mnóstwo zespołów tanecznych zarówno z województwa jak i z całej Polski. Na turniej przyjechały grupy z Opola czy z Wrocławia. Ulice Lipian wypełniły samochody tłumnie zgromadzonych na hali widzów. Zespoły walczyły o główną nagrodę Grand Prix – puchar oraz nagrodę rzeczową.

Najlepszą Grupą Taneczną okazał się zespół Feeling Barlinek. Gratulujemy.

(M.H.)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.