Connect with us

Pyrzyce

Ponad 50 nauczycieli „Dwójki” na zwolnieniach

Published

on

Zamiast normalnych lekcji – zajęcia opiekuńcze. Tak w tym tygodniu wygląda praca pyrzyckiej Szkoły Podstawowej przy ul. Poznańskiej – popularnej „Dwójki”. Zdecydowana większość nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich.

56 z 86 nauczycieli „Dwójki” przebywa w tym tygodniu na zwolnieniu zdrowotnym. W szkole odbywają się zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu. Jak dowiedziałem się w wydziale oświaty pyrzyckiego magistratu – w całej gminie Pyrzyce na zwolnieniach przebywa około 110 ze 185 nauczycieli.

Chociaż spokojniejsza sytuacja jest w pozostałych szkołach, które na razie są w stanie zapewnić zastępstwa za nieobecnych nauczycieli, to nie oznacza to jednak, że nauczyciele nie protestują. Pozostałe placówki są po prostu mniejsze liczebnie (np. Szkoła Podstawowa przy ul. Rejtana, popularna „Jedynka”, chociaż i tam odbywają się zajęcia opiekuńcze), więc skala protestu nie wydaje się w nich aż tak duża. W naszym lokalnym przypadku problem zwolnień w zdecydowanej większości dotyczy szkół podstawowych. Sytuacja w szkołach średnich jest na razie spokojna. Jak będzie w przyszłym tygodniu? Dowiemy się najprędzej w poniedziałek, ponieważ większość zwolnień wystawiona jest do piątku (22 lutego).

Dyrektorzy placówek oświatowych otrzymali także pisma od Związku Nauczycielstwa Polskiego, w których związek domaga się podwyżki dla pracowników szkół z wyrównaniem od stycznia. Przypomnijmy, że trwa ostry konflikt na linii związkowcy-rząd dotyczący płac w oświacie.

Remigiusz Pajor-Kubicki

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Sukces opozycyjnych radnych. Stawki za śmieci unieważnione

Published

on

By

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie unieważniła dziś uchwałę Rady Miejskiej w Pyrzycach zawierającą podwyżkę cenbza wywóz odpadów wnioskowaną przez burmistrz Marzenę Podzińską. Skargę na pojętą uchwałę złożyły kluby radnych „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz „Prawo i Sprawiedliwość”.

(PS)

Continue Reading

Pyrzyce

Świątecznie w sercu Pyrzyc

Published

on

By

Kolejny już raz odbył się Festyn Ottonowy przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP. W tym roku pod hasłem „Duch Święty w sercu Pyrzyc” i był zwieńczeniem trwających trzy dni „Dni Ottonowych”.

Pierwsze dwa dni „dla ducha” – minęły na modlitwie. W piątek dodatkowo można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W sobotę młodym Pyrzyczanom sakramentu bierzmowania udzielił ks. Henryk Wejman – biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński.

Moc atrakcji dla ciała czekała z kolei w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Grupy parafialne na placu przykościelnym przygotowały festyn parafialny. W programie były m.in. występy artystyczne, natomiast na stoiskach gastronomicznych można było skosztować chociażby pierogów czy ciast. Na dzieci czekały gry i zabawy oraz wata cukrowa.

(ps)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.