Connect with us

Pyrzyce

Ponad 50 nauczycieli „Dwójki” na zwolnieniach

Published

on

Zamiast normalnych lekcji – zajęcia opiekuńcze. Tak w tym tygodniu wygląda praca pyrzyckiej Szkoły Podstawowej przy ul. Poznańskiej – popularnej „Dwójki”. Zdecydowana większość nauczycieli przebywa na zwolnieniach lekarskich.

56 z 86 nauczycieli „Dwójki” przebywa w tym tygodniu na zwolnieniu zdrowotnym. W szkole odbywają się zajęcia opiekuńcze dla uczniów, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki w domu. Jak dowiedziałem się w wydziale oświaty pyrzyckiego magistratu – w całej gminie Pyrzyce na zwolnieniach przebywa około 110 ze 185 nauczycieli.

Chociaż spokojniejsza sytuacja jest w pozostałych szkołach, które na razie są w stanie zapewnić zastępstwa za nieobecnych nauczycieli, to nie oznacza to jednak, że nauczyciele nie protestują. Pozostałe placówki są po prostu mniejsze liczebnie (np. Szkoła Podstawowa przy ul. Rejtana, popularna „Jedynka”, chociaż i tam odbywają się zajęcia opiekuńcze), więc skala protestu nie wydaje się w nich aż tak duża. W naszym lokalnym przypadku problem zwolnień w zdecydowanej większości dotyczy szkół podstawowych. Sytuacja w szkołach średnich jest na razie spokojna. Jak będzie w przyszłym tygodniu? Dowiemy się najprędzej w poniedziałek, ponieważ większość zwolnień wystawiona jest do piątku (22 lutego).

Dyrektorzy placówek oświatowych otrzymali także pisma od Związku Nauczycielstwa Polskiego, w których związek domaga się podwyżki dla pracowników szkół z wyrównaniem od stycznia. Przypomnijmy, że trwa ostry konflikt na linii związkowcy-rząd dotyczący płac w oświacie.

Remigiusz Pajor-Kubicki

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Technikum współpracuje ze „Scanią”

Published

on

By

19 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, odbył się Zachodniopomorski Kongres Zawodowy, którego organizatorami byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Podczas części pierwszej omawiano m. in. zmiany związane z reformą oświaty, przedstawiono rozwiązania zwiększające wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego, zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy oraz zaprezentowano potencjał szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.

Najważniejszym punktem Kongresu dla Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach było uroczyste podpisanie umowy patronackiej z firmą SCANIA Polska S.A.Umowę podpisał Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień wraz z dyrektorem szkoły Pawłem Palczyńskim, firmę SCANIA reprezentował dyrektor Łukasz Pokropek.

Zawarta umowa patronacka zobowiązuje obie strony m.in. do współpracy
i współdziałania w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, uaktualnianiu programów nauczania i dostosowaniu ich do potrzeb pracodawców. Firma zobowiązała się m.in. do umożliwienia odbycia szkolenia branżowego dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu, urządzenia pracowni patronackiej w szkole służącej podniesieniu poziomu kształcenia uczniów, czy ponoszenia kosztów odbywania zajęć praktycznych, praktyk zawodowych lub staży dla uczniów.

W Kongresie i  panelach dyskusyjnych nt. „Dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy” oraz „Ucznia w centrum zmian w kształceniu zawodowym” udział wzięli również p. Ewa Cywińska – wicedyrektor ds. szkolenia zawodowego i ustawicznegooraz
p. Sebastian Nowik – kierownik serwisu SCANIA.

(ZS nr 2)

Continue Reading

Fotogalerie

Koncert wiosenny Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej

Published

on

By

Kilka ujęć z piątkowego koncertu Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej, który odbył się w Pyrzyckim Domu Kultury.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.