Connect with us

Powiat

Nowy partner „Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego”

Published

on

W środę (20.02) oficjalnie rozpoczęła się współpraca pomiędzy WSPR Szczecin, a Stowarzyszeniem Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego.

Warto podkreślić, że jest to już ostatnia służba z jaką Stowarzyszenie do dnia dzisiejszego nie miało podjętej współpracy. Ogromnie cieszy fakt, że nawiązanie wzajemnej współpracy przyczyni się do jeszcze bardziej rzetelnego przekazywania informacji mieszkańcom powiatu.

Ale nowa współpraca to nie tylko kontakt z rzecznikiem i otrzymywanie informacji odnośnie zdarzeń w powiecie. Dzięki wspólnym działaniom jeszcze lepiej będziemy mogli prowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz dorosłych.

Odkąd powstało Stowarzyszenie jednym z celów było podjęcie współpracy ze wszystkim służbami odpowiedzialnymi za zdrowie, życie oraz mienie mieszkańców powiatu pyrzyckiego. W dniu dzisiejszym ten cel został zrealizowany. Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego we współpracy strategicznej ma takich partnerów jak Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie (filia Pyrzyce), Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach czy Straż Miejska w Pyrzycach.

Niemniej ważna jest dla nas współpraca z jednostkami OSP z terenu powiatu pyrzyckiego, którym bardzo dziękujemy za wspieranie naszych inicjatyw, wspólne manewry, których mamy przyjemność być obserwatorami. Oczywiście dziękujemy również Gminie Pyrzyce za wspólne działania podczas realizacji programu ,,Bezpieczna Gmina 2017 – 2020″ oraz stowarzyszeniom i instytucjom.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading
Advertisement

Powiat

Pracowity weekend dla strażaków

Published

on

By

W niedzielę (07.04) Straż Pożarna z powiatu pyrzyckiego miała pełne ręce roboty. Strażacy kilka godzin walczyli z pożarami nieużytków.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – RYSZEWKO

Około godziny 13:50 jednostka OSP Ryszewko oraz OSP Żabów zostały zadysponowane do pożaru nieużytków w miejscowości Ryszewko. Po dojeździe zastępów na miejsce okazało się, że pożar jest na tyle duży, że siły i środki zadysponowane na miejsce są niewystarczające. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach wysłał na miejsce pożaru dodatkowe jednostki z JRG Pyrzyce, OSP Obryta, OSP Bielice oraz OSP Babin. Działania zostały zakończone po blisko 2,5 godzinie.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – WIERZBNO

W trakcie akcji dogaszania pożaru w miejscowości Ryszewko Straż Pożarna otrzymała kolejne wezwanie do pożaru nieużytków tym razem w miejscowości Wierzbno. W tym przypadku pożar również okazał się duży i konieczne było zadysponowanie kilku zastępów Straży Pożarnej. Jednostki z Ryszewka musiały przemieścić się do miejscowości Wierzbno aby tam podjąć akcję gaśniczą. Na miejscu w Ryszewku pozostały zastępy z OSP Ryszewko i OSP Żabów. Dym unoszący się nad miejscem pożaru widoczny był z miejscowości Przelewice. Działania strażaków zostały zakończone po godzinie 18:00.

  • POŻAR NIEUŻYTKÓW – KŁODZINO

Do kolejnego pożaru doszło chwilę po godz. 16:00  przy drodze Przelewice – Kłodzino. Tam pożarem objęta była trzcina. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane 2 zastępy OSP Przelewice. 

  • POŻAR ŁĄKI – DROGA STARY PRZYLEP – CZERNICE

Do pożaru łąki doszło około godz. 17:00 przy drodze Stary Przylep – Czernice. Na miejsce zdarzenia zadysponowana została jednostka OSP Lubiatowo oraz OSP Stary Przylep. Działania zostały zakończone około godz. 18:00.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Powiat

Auto dachowało w Łozicach

Published

on

By

W niedzielę (07.04) rano po godzinie 6:00 służby zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego.

W okolicy skrzyżowania Kozielice – Łozice na drodze W122 doszło do dachowania pojazdu osobowego. Na szczęście w zdarzeniu tym nikomu nic poważnego się nie stało. Po godzinie 7:00 na miejscu nie było już służb, został natomiast przewrócony na dach pojazd. Operator numeru alarmowego poinformował, że samochód czeka na odholowanie na koszt właściciela.

Jest to kolejne zdarzenie drogowe w ostatnim czasie. Ładna pogoda, mniejsza koncentracja, rozkojarzenie. To wszystko może doprowadzić do tragicznych zdarzeń. Pamiętajmy, że na drodze pośpiech zabija.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.