Connect with us

Lipiany

Miasto pięknieje

Published

on

Chodź na wiosnę jeszcze trochę musimy poczekać to już pierwsze promienie słońca pokazały jak Lipiany pięknieją. A to za sprawą kolejnej inwestycji jaką jest nowa elewacja budynków na ulicy Niepodległości i Kościuszki oraz przyległy do posesji parking.

Estetyka miasta to z pewnością istotny element życia codziennego dla większości mieszkańców. Wiele osób docenia takie pozytywne zmiany. Niestety częstym zjawiskiem w naszej gminie są też akty wandalizmu, które negatywnie wpływają na wizerunek miasta.

Apelujmy do mieszkańców o troskę, o wspólne dobro jakim jest przestrzeń miejska. Trzeba być świadomym własnej jak i wspólnej własności. Dbajmy o porządek i nie bądźmy obojętni na chuligańskie wybryki.

M.H.

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Egzamin gimnazjalny w Lipianach

Published

on

Dzisiaj tj.10.04.19r. w szkole w Lipianach, mimo trwającego strajku nauczycieli, rozpoczął się egzamin gimnazjalny.

Przez trzy dni uczniowie trzecich klas gimnazjum będą sprawdzać swoją wiedzę i zdawać pierwszy ważny egzamin. Testy potrwają do piątku. Dzisiaj uczniowie napiszą część humanistyczną, jutro matematyczno-przyrodniczą, a w piątek język obcy. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za to żeby dostali się do wymarzonej szkoły.

(P.S)

Continue Reading

Lipiany

Konfrontacje taneczne w Lipianach

Published

on

31 marca odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Lipianach. Honorowy Patronat nad konfrontacjami objął burmistrz Lipian.

W Lipianach zjawiło się mnóstwo zespołów tanecznych zarówno z województwa jak i z całej Polski. Na turniej przyjechały grupy z Opola czy z Wrocławia. Ulice Lipian wypełniły samochody tłumnie zgromadzonych na hali widzów. Zespoły walczyły o główną nagrodę Grand Prix – puchar oraz nagrodę rzeczową.

Najlepszą Grupą Taneczną okazał się zespół Feeling Barlinek. Gratulujemy.

(M.H.)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.