Connect with us

Pyrzyce

Czy będzie utwardzony parking na Dworcowej?

Published

on

W biurowcu dawnego PBRolu oprócz urzędu pracy mieści się również kilkanaście biur. W samej okolicy także znajdują się firmy. Korzystającym z ich usług nieobcy jest problem braku miejsc parkingowych.

Interpelację w tej sprawie w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej złożył radny Remigiusz Pajor-Kubicki.  Zawnioskował o utwardzenie miejsc parkingowych naprzeciwko budynku. – Obecnie jest to teren w żaden sposób niezagospodarowany. Brak nawierzchni skutkuje tworzeniem się po deszczach dużej kałuży, która utrudnia poruszanie się w tym miejscu. Dodatkowo kierowcy w niektórych przypadkach zaczepiają nisko posadowionymi zderzakami lub podwoziami o krawężnik oddzielający pas drogowy. – czytamy w interpelacji.

W odpowiedzi na interpelację radnego wiceburmistrz Robert Betyna stwierdził, że sprawa wymaga szczegółowej analizy i po takowej zostanie udzielona szczegółowa informacja. Pozostaje więc czekać na odpowiedź i liczyć na to, że szczegółowa analiza będzie przyczyną do pozytywnego rozwiązania problemu.

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Technikum współpracuje ze „Scanią”

Published

on

By

19 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, odbył się Zachodniopomorski Kongres Zawodowy, którego organizatorami byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Podczas części pierwszej omawiano m. in. zmiany związane z reformą oświaty, przedstawiono rozwiązania zwiększające wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego, zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy oraz zaprezentowano potencjał szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.

Najważniejszym punktem Kongresu dla Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach było uroczyste podpisanie umowy patronackiej z firmą SCANIA Polska S.A.Umowę podpisał Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień wraz z dyrektorem szkoły Pawłem Palczyńskim, firmę SCANIA reprezentował dyrektor Łukasz Pokropek.

Zawarta umowa patronacka zobowiązuje obie strony m.in. do współpracy
i współdziałania w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, uaktualnianiu programów nauczania i dostosowaniu ich do potrzeb pracodawców. Firma zobowiązała się m.in. do umożliwienia odbycia szkolenia branżowego dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu, urządzenia pracowni patronackiej w szkole służącej podniesieniu poziomu kształcenia uczniów, czy ponoszenia kosztów odbywania zajęć praktycznych, praktyk zawodowych lub staży dla uczniów.

W Kongresie i  panelach dyskusyjnych nt. „Dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy” oraz „Ucznia w centrum zmian w kształceniu zawodowym” udział wzięli również p. Ewa Cywińska – wicedyrektor ds. szkolenia zawodowego i ustawicznegooraz
p. Sebastian Nowik – kierownik serwisu SCANIA.

(ZS nr 2)

Continue Reading

Fotogalerie

Koncert wiosenny Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej

Published

on

By

Kilka ujęć z piątkowego koncertu Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej, który odbył się w Pyrzyckim Domu Kultury.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.