Connect with us

Pyrzyce

Czy będzie utwardzony parking na Dworcowej?

Published

on

W biurowcu dawnego PBRolu oprócz urzędu pracy mieści się również kilkanaście biur. W samej okolicy także znajdują się firmy. Korzystającym z ich usług nieobcy jest problem braku miejsc parkingowych.

Interpelację w tej sprawie w czasie ostatniej sesji Rady Miejskiej złożył radny Remigiusz Pajor-Kubicki.  Zawnioskował o utwardzenie miejsc parkingowych naprzeciwko budynku. – Obecnie jest to teren w żaden sposób niezagospodarowany. Brak nawierzchni skutkuje tworzeniem się po deszczach dużej kałuży, która utrudnia poruszanie się w tym miejscu. Dodatkowo kierowcy w niektórych przypadkach zaczepiają nisko posadowionymi zderzakami lub podwoziami o krawężnik oddzielający pas drogowy. – czytamy w interpelacji.

W odpowiedzi na interpelację radnego wiceburmistrz Robert Betyna stwierdził, że sprawa wymaga szczegółowej analizy i po takowej zostanie udzielona szczegółowa informacja. Pozostaje więc czekać na odpowiedź i liczyć na to, że szczegółowa analiza będzie przyczyną do pozytywnego rozwiązania problemu.

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Sukces opozycyjnych radnych. Stawki za śmieci unieważnione

Published

on

By

Regionalna Izba Obrachunkowa w Szczecinie unieważniła dziś uchwałę Rady Miejskiej w Pyrzycach zawierającą podwyżkę cenbza wywóz odpadów wnioskowaną przez burmistrz Marzenę Podzińską. Skargę na pojętą uchwałę złożyły kluby radnych „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz „Prawo i Sprawiedliwość”.

(PS)

Continue Reading

Pyrzyce

Świątecznie w sercu Pyrzyc

Published

on

By

Kolejny już raz odbył się Festyn Ottonowy przy kościele pw. Wniebowzięcia NMP. W tym roku pod hasłem „Duch Święty w sercu Pyrzyc” i był zwieńczeniem trwających trzy dni „Dni Ottonowych”.

Pierwsze dwa dni „dla ducha” – minęły na modlitwie. W piątek dodatkowo można było skorzystać z sakramentu spowiedzi. W sobotę młodym Pyrzyczanom sakramentu bierzmowania udzielił ks. Henryk Wejman – biskup pomocniczy szczecińsko-kamieński.

Moc atrakcji dla ciała czekała z kolei w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Grupy parafialne na placu przykościelnym przygotowały festyn parafialny. W programie były m.in. występy artystyczne, natomiast na stoiskach gastronomicznych można było skosztować chociażby pierogów czy ciast. Na dzieci czekały gry i zabawy oraz wata cukrowa.

(ps)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.