Connect with us

Pyrzyce

Blisko godzinna walka o życie 6-latka

Published

on

W środę (13.02) rano do Straży Pożarnej wpłynęła prośba o zabezpieczenie miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jak informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach ogn. Bartłomiej Czarnof około godziny 9:15 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach wpłynęła prośba o zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na placu Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej wylądował Ratownik 24 z bazy w Gorzowie Wlkp.

Jak dodaje ogn. Bartłomiej Czarnof załoga śmigłowca została przetransportowana przy pomocy samochodu ratowniczego PSP Pyrzyce do prowadzonej na terenie miasta reanimacji 6 letniego chłopca.

Po prawie godzinnej reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe. Ze względu na złe warunki atmosferyczne nie był możliwy transport śmigłowcem LPR dlatego 6- latek został karetką przewieziony do szpitala w Szczecinie – informuje oficer prasowy KP PSP Pyrzyce.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Technikum współpracuje ze „Scanią”

Published

on

By

19 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, odbył się Zachodniopomorski Kongres Zawodowy, którego organizatorami byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Podczas części pierwszej omawiano m. in. zmiany związane z reformą oświaty, przedstawiono rozwiązania zwiększające wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego, zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy oraz zaprezentowano potencjał szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.

Najważniejszym punktem Kongresu dla Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach było uroczyste podpisanie umowy patronackiej z firmą SCANIA Polska S.A.Umowę podpisał Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień wraz z dyrektorem szkoły Pawłem Palczyńskim, firmę SCANIA reprezentował dyrektor Łukasz Pokropek.

Zawarta umowa patronacka zobowiązuje obie strony m.in. do współpracy
i współdziałania w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, uaktualnianiu programów nauczania i dostosowaniu ich do potrzeb pracodawców. Firma zobowiązała się m.in. do umożliwienia odbycia szkolenia branżowego dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu, urządzenia pracowni patronackiej w szkole służącej podniesieniu poziomu kształcenia uczniów, czy ponoszenia kosztów odbywania zajęć praktycznych, praktyk zawodowych lub staży dla uczniów.

W Kongresie i  panelach dyskusyjnych nt. „Dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy” oraz „Ucznia w centrum zmian w kształceniu zawodowym” udział wzięli również p. Ewa Cywińska – wicedyrektor ds. szkolenia zawodowego i ustawicznegooraz
p. Sebastian Nowik – kierownik serwisu SCANIA.

(ZS nr 2)

Continue Reading

Fotogalerie

Koncert wiosenny Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej

Published

on

By

Kilka ujęć z piątkowego koncertu Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej, który odbył się w Pyrzyckim Domu Kultury.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.