Connect with us

Powiat

Zakończył jazdę w ogródku

Published

on

W sobotę (09.02) wczesnym rankiem w miejscowości Mechowo doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Około godziny 4 nad ranem służby otrzymały informację na temat zdarzenia drogowego
w miejscowości Mechowo. Kierujący Hyundaiem mężczyzna zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Niestety nie zatrzymało to pojazdu w efekcie czego uderzył w studnię i zatrzymał się w ogródku na prywatnej posesji.

Jak poinformował nas Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej
w Pyrzycach ogn. Bartłomiej Czarnof mężczyzna został wyciągnięty z pojazdu przez mieszkańców miejscowości przed przybyciem służb ratowniczych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora. Poszkodowanego kierowcę zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego.

Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading
Advertisement

Powiat

Wspólne inwestycje drogowe gminy i powiatu jednym z tematów spotkania radnych

Published

on

By

Możliwości wspólnych działań na rzecz miasta i gminy Pyrzyce były tematem roboczego spotkania dwóch klubów radnych, przedstawicieli Rady Powiatu Pyrzyckiego i Rady Miejskiej w Pyrzycach. O sprawach związanych z działalnością radnych miejskich i powiatowych dotyczących miasta i gminy Pyrzyce rozmawiali radni z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” w Radzie Miejskiej, przedstawiciele koalicyjnego klubu „Polskiego Stronnictwa Ludowego – Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” w Radzie Powiatu Pyrzyckiego oraz radny wojewódzki Olgierd Kustosz.

– Główne wątki rozmów dotyczyły możliwości wspólnych działań w obecnej kadencji, a przede wszystkim potrzeb w zakresie remontu i modernizacji dróg i chodników. Zwracano uwagę na konieczność remontów m. in. chodnika przy ulicy Niepodległości, pobocza drogi Krzemlin-Mielęcin czy ulic Kilińskiego, Żwirki i Wigury i Krótkiej. Mówiliśmy też o drodze w Brzesku, chodniku przy ulicy Warszawskiej i remoncie ul. Bogusława. – mówi radny Mariusz Majak i zaznacza, że wśród poruszanych spraw były nie tylko tematy drogowe. – Rozmawialiśmy też możliwości dofinansowań różnych przedsięwzięć z budżetu województwa i środków z programów unijnych. – dodaje.

Radni obu samorządów zadeklarowali współpracę i wypracowanie wspólnych celów do realizacji w przyszłości na styku samorządu miasta i gminy Pyrzyce, samorządu powiatowego przy wsparciu radnego wojewódzkiego jeśli będzie to możliwe. Warto podkreślić, że jest to chyba pierwsze tego typu spotkanie w historii działalności samorządu terytorialnego.

– Wspólnie z  radnym wojewódzkim Olgierdem Kustoszem jesteśmy otwarci na działania z naszymi gminami.  W poprzedniej kadencji tam, gdzie mieliśmy lokalnych partnerów do współpracy mogliśmy obserwować efekty. Właśnie dlatego w poprzedniej kadencji udało się zrealizować wiele pozytywnych działań w gminie Przelewice czy Lipiany. – mówi wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój. – Powiat bez wsparcia gmin nie jest w stanie zrobić zbyt wiele na drogach, dlatego będę zawsze apelować o pomoc. Trzeba pamiętać, że gmina przeznaczając swojej pieniądze na drogę powiatową w swoim mieście czy wsi ułatwia przede wszystkim funkcjonowanie swoim mieszkańcom swoim. Mam nadzieję, że województwo również znajdzie jakieś środki na ten cel. Być może nie każde przez nas sprecyzowane zadanie uda się zrealizować, ale trzeba podejmować próby i nie poddawać się. – dodaje wicestarosta.

W spotkaniu uczestniczyli jako przedstawiciele klubu radnych PSL-IZP Rady Powiatu:  Ewa Gąsiorowska-Nawój, Jan Prokop, Przemysław Maciąg i Marcin Łapeciński. Jako przedstawiciele klubu radnych Bezpartyjne Pyrzyce: Mirosław Stasiak, Tomasz Posyniak, Damian Błażejewski, Jerzy Wroński, Mariusz Majak i Remigiusz Pajor-Kubicki. Jako przedstawiciel naszego powiatu w Sejmiku Zachodniopomorskim w spotkaniu uczestniczył Olgierd Kustosz. 

(ps)

Continue Reading

Powiat

Dariusz Jagiełło zaprzysiężony na radnego

Published

on

By

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Pyrzyckiego zaprzysiężony na radnego został Dariusz Jagiełło.

Dariusz Jagiełło został wybrany do Rady Powiatu z listy komitetu „Pyrzyce na plus” w okręgu pyrzyckim. Mandat radnego objął ze względu na zrzeczenie się go przez Roberta Betynę, który podobnie jak w poprzedniej kadencji objął funkcję wiceburmistrza Pyrzyc. W wyborach otrzymał 198 głosów. Nie przystąpił do żadnego klubu radnych.

(ps)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.