Connect with us

Powiat

W Trzeborzu pierwsza pomoc dla małych i dużych

Opublikowano

dnia

We wtorek (05.02) w świetlicy wiejskiej w Trzeborzu odbyły się zorganizowane przez Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego zajęcia z podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.

Na zajęcia przybyły nie tylko dzieci. Osoby dorosłe również uczestniczyły w szkoleniu jednocześnie dając przykład swoim dzieciom. Celem przeprowadzonych zajęć było zapoznanie z funkcjonowaniem Centrum Powiadamiania Ratunkowego, sposób w jaki odbywa się przyjmowanie zgłoszeń, co dzieje się w momencie oczekiwania na połączenie z operatorem numeru 112, jakie podstawowe wyposażenie powinno znaleźć się w apteczce, jak zachować się podczas zadławienia oraz jak prawidłowo prowadzić resuscytację u dorosłych, dzieci i niemowląt.

Uczestnicy szkolenia chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach praktycznych. Na zakończenie każdy otrzymał odblaskowe zawieszki w ramach prowadzonej przez nas akcji ,,Ferie 2019 – Odpowiedzialnie i Bezpiecznie”.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Kontynuuj czytanie
Reklama

Powiat

5 tysięcy złotych dla mikroprzedsiębiorstw – już można wnioskować

Opublikowano

dnia

Autor

Powiatowy Urząd Pracy w Pyrzycach opublikował na swoich stronach internetowych ogłoszenie o możliwości ubiegania się o pożyczki dla mikroprzedsiębiorstw w ramach podpisanej wczoraj przez prezydenta tzw. tarczy antykryzysowej.

Link do wniosku: https://pyrzyce.praca.gov.pl/-/11920899-wazne-ogloszenie-naboru-na-pozyczke-dla-mikroprzedsiebiorcow-od-dnia-1-kwietnia-2020r-

Wszelkie informacje można uzyskać pod następującymi numerami telefonów: 91 5700790, 91 5701066, e-mail: szpy@praca.gov.pl, . Wnioski należy składać do skrzynki podawczej znajdującej się w przedsionku Urzędu Pracy lub na adres e-mail: szpy@praca.gov.pl. Urząd pracuje w godzinach 7:00-13:00.

(ps)

Kontynuuj czytanie

Powiat

Burmistrzowie Pyrzyc i Lipian przeciw wyborom 10 maja

Opublikowano

dnia

Autor

Zarówno burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, jak i burmistrz Lipian Bartłomiej Królikowski wystosowali do komisarza wyborczego pisma, w których informują, że nie widzą możliwości przeprowadzenia wyborów prezydenckich 10 maja w swoich gminach.

M. Podzińska w wystosowanym piśmie zwraca uwagę na problemy już na etapie zgłaszania członków do komisji wyborczych, na co jest termin do 10 kwietnia. Zaznacza, że urząd pracuje na zmiany oraz w systemie zdalnym. – Właściwa obsługa zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych przez pełnomocników komitetów wyborczych może nie być możliwa. – pisze burmistrz Pyrzyc.

Burmistrz Lipian zaznacza, że pracownicy magistratu w obawie o swoje zdrowie i życie odmówili pełnienia funkcji operatorów do spraw obsługi informatycznej obwodowych komisji wyborczych. – Również osoby, które z ramienia urzędu dotychczas pełniły funkcję członków obwodowych komisji wyborczych i swoim doświadczeniem usprawniały prace komisji, nie wyraziły chęci do uczestnictwa w ich pracach. – pisze B. Królikowski dodając, że w takiej sytuacji nie widzi również możliwości przeprowadzenia szkoleń dla członków komisji, zaś dotacja przyznana gminie na przeprowadzenie wyborów nie obejmuje koniecznych środków ochronnych.

KOMENTARZ
W tej trudnej sytuacji cieszę się, że burmistrzowie Pyrzyc i Lipian dołączyli do apeli wielu samorządowców o przełożenie wyborów prezydenckich. Wykazali się odpowiedzialnością i troską o dobro swoich społeczności i mam nadzieję, że Warszawa ostatecznie ugnie się pod presją tych, którzy są najbliżej obywateli i zdecyduje o przełożeniu wyborów.

Remigiusz Pajor-Kubicki, fot. arch.

Kontynuuj czytanie

Partnerzy

Reklama

Kursy walut

kursy walut Kursy dostarcza ekantor.pl | Odświeżenie za 60

#Pyrzyce na Instagramie

 • Mj makija wieczorowy makeup makija glow glowmakeup szczecin pyrzyce polskadziewczyna
 • Smoothie pomaraczowe przepis z platformy Cookidoo Kady wie e
 • Jaja sadzone z warzywami na Varomie Dzisiaj polecam Wam
 • Kwiecie ! Pamitajcie e dzisiaj Prima Aprilis !
 • Dobry wieczr kochani A waciwie to jupi!!!! Chcielimy przedstawi Wam
 • Dzie dobry bardzo Dzi polecam Wam Zup gyros dla
 • Cze kochani mamy dla Waszych pociech super zabaw konkurs plastyczny!
 • Renowacja na szybko Czas operacyjny 1h Autosyndykat Renowacja skr
 • polskadziewczyna mua szczecin pyrzyce wakeupandmakeup
 • sad sadstorys poland polish polishgirl girl girls goodnight lovely loveit
 • Domowe nuggetsy z dwoma sosami przepis z platformy Cookidoo
 •    rayban levispoland polskichlopak
Reklama

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.