Connect with us

Lipiany

W Lipianach powołano zastępcę burmistrza

Published

on

Była wójt Warnice Anna Hackiewicz – Gębska zastępcą burmistrza Lipian. Taką decyzję podjął włodarz gminy Lipiany – Bartłomiej Królikowski także w związku z przedłużającą się nieobecnością sekretarz gminy – Barbary Krakowskiej-Petruk.
Obecna sekretarz gminy Lipiany korzysta obecnie ze zwolnień lekarskich. Jej wynagrodzenie za pracę będzie już wypłacane przez ZUS. „W związku z tym pensja zastępcy burmistrza nie będzie powodować zwiększenia wydatków na wynagrodzenia z naszej gminie” – wyjaśnia burmistrz Królikowski. Władze gminy nie przewidują również w perspektywie funkcjonowania jednocześnie zastępcy burmistrza i sekretarza gminy.
„Nasza, znajdująca się w skromnej sytuacji finansowej, gmina potrzebuje aktywnego rozwoju. Ten zaś można osiągnąć tylko wtedy, gdy zbudujemy dynamiczny mechanizm, zespół ludzi z wizją i pasją. Cieszę się, że udało się nam przekonać do współpracy samorządowca udowodnionym potencjałem, z dwukadencyjnym doświadczeniem, z sukcesami, samorządowca jakim jest pani Anna Hackiewicz-Gębska. Mamy wspólną wizję i wierzę, że wraz z innymi kierownikami i dyrektorami w drodze rozwoju gminy Lipiany wrzucimy wyższy bieg” – mówi Bartłomiej Królikowski .
Anna Hackiewicz-Gębska była przez dwie kadencje wójtem gminy Warnice w powiecie pyrzyckim. W ostatnim czasie łączona była z kilkoma samorządami, jednak swoje kroki skierowała do Lipian. Zastępca burmistrza rozpocznie swoją pracę od 4 lutego.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lipiany

Walentynki w Lipianach

Published

on

14 lutego w Lipianach świętowano Walentynki. Wspólna akcja Urzędu Miasta i Gminy Lipiany, Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Lipianach, Zespołu Szkół, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Młodych Storczyków rozpoczęła się pod lipiańskim Ratuszem gdzie wspólnie zaprezentowano niespodziankę – specjalnie wykonany na tę okazję plakat „KOCHAM LIPIANY”.

Następnie Burmistrz Lipian wraz z przedszkolakami oraz uczniami udali się na ulice miasta w celu wręczania plakatów. Na mieszkańców czekała również słodka niespodzianka w postaci ciasteczek w kształcie serca.

Continue Reading

Lipiany

Turniej Orlików w Lipianach

Published

on

W Dniu 2. lutego na Hali Sportowo-Rekreacyjnej w Lipianach odbył się turniej orlików.

To ważne wydarzenie dla młodych adeptów piłki nożnej otworzyła Przewodnicząca Rady Miasta Pani Marta Ciszewska. Do Lipian dotarły zespoły: ISF Barlinek I, ISF Barlinek II, Orzeł Trzcińsko-Zdrój, FA Myślibórz, Wicher Przelewice oraz gospodarze-Stal Lipiany. Drużyny grały system „każdy z każdym”, a więc kibice mogli oglądać aż 15 meczów pełnych emocji i zwrotów akcji. Warto zaznaczyć, że na turnieju wpadło aż 41 bramek i każdy z zespołów pokazał się z dobrej strony, a zdecydowana większość spotkań była bardzo wyrównana. Najlepiej świadczy o tym fakt, że o pierwszym miejscu zdecydowała tylko jedna bramka.

Tak prezentuje się kolejność zespołów po ostatnim gwizdku sędziego Tomasza Jurkiewicza:

  1. Orzeł Trzcińsko-Zdrój
  2. ISF Barlinek I
  3. FA Myślibórz
  4. Wicher Przelewice
  5. Stal Lipiany
  6. ISF Barlinek II

Piękne medale dla każdego zawodnika i trenera wręczył Burmistrz Lipian Pan Bartłomiej Królikowski. Organizatorzy dziękują wszystkim obecnym na turnieju i zapraszają za rok!

M.H.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.