Connect with us

Pyrzyce

Wyższe dotacje na kluby dziecięce

Published

on

Na czwartkowej sesji Rada Miejska w Pyrzycach przyjęła nowe kwoty miesięcznej dotacji na każde dziecko uczęszczające do żłobka lub klubu dziecięcego w gminie Pyrzyce.

Przyjęty projekt uchwały zrównuje dotacje otrzymywane przez żłobki i kluby dziecięce. Te pierwsze do tej pory otrzymywały dotację w wysokości 300 złotych miesięcznie za każde dziecko. W przypadku klubów dziecięcych dotacja była o połowę niższa. Argumentem za podwyższeniem dotacji dla klubów dziecięcych była zmiana przepisów, która powoduje niewielkie różnice w zasadach funkcjonowania żłobków i klubów dziecięcych.

(ps, fot. pixabay)

Continue Reading
Advertisement

Powiat

Wspólne inwestycje drogowe gminy i powiatu jednym z tematów spotkania radnych

Published

on

By

Możliwości wspólnych działań na rzecz miasta i gminy Pyrzyce były tematem roboczego spotkania dwóch klubów radnych, przedstawicieli Rady Powiatu Pyrzyckiego i Rady Miejskiej w Pyrzycach. O sprawach związanych z działalnością radnych miejskich i powiatowych dotyczących miasta i gminy Pyrzyce rozmawiali radni z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” w Radzie Miejskiej, przedstawiciele koalicyjnego klubu „Polskiego Stronnictwa Ludowego – Inicjatywy Ziemia Pyrzycka” w Radzie Powiatu Pyrzyckiego oraz radny wojewódzki Olgierd Kustosz.

– Główne wątki rozmów dotyczyły możliwości wspólnych działań w obecnej kadencji, a przede wszystkim potrzeb w zakresie remontu i modernizacji dróg i chodników. Zwracano uwagę na konieczność remontów m. in. chodnika przy ulicy Niepodległości, pobocza drogi Krzemlin-Mielęcin czy ulic Kilińskiego, Żwirki i Wigury i Krótkiej. Mówiliśmy też o drodze w Brzesku, chodniku przy ulicy Warszawskiej i remoncie ul. Bogusława. – mówi radny Mariusz Majak i zaznacza, że wśród poruszanych spraw były nie tylko tematy drogowe. – Rozmawialiśmy też możliwości dofinansowań różnych przedsięwzięć z budżetu województwa i środków z programów unijnych. – dodaje.

Radni obu samorządów zadeklarowali współpracę i wypracowanie wspólnych celów do realizacji w przyszłości na styku samorządu miasta i gminy Pyrzyce, samorządu powiatowego przy wsparciu radnego wojewódzkiego jeśli będzie to możliwe. Warto podkreślić, że jest to chyba pierwsze tego typu spotkanie w historii działalności samorządu terytorialnego.

– Wspólnie z  radnym wojewódzkim Olgierdem Kustoszem jesteśmy otwarci na działania z naszymi gminami.  W poprzedniej kadencji tam, gdzie mieliśmy lokalnych partnerów do współpracy mogliśmy obserwować efekty. Właśnie dlatego w poprzedniej kadencji udało się zrealizować wiele pozytywnych działań w gminie Przelewice czy Lipiany. – mówi wicestarosta Ewa Gąsiorowska-Nawój. – Powiat bez wsparcia gmin nie jest w stanie zrobić zbyt wiele na drogach, dlatego będę zawsze apelować o pomoc. Trzeba pamiętać, że gmina przeznaczając swojej pieniądze na drogę powiatową w swoim mieście czy wsi ułatwia przede wszystkim funkcjonowanie swoim mieszkańcom swoim. Mam nadzieję, że województwo również znajdzie jakieś środki na ten cel. Być może nie każde przez nas sprecyzowane zadanie uda się zrealizować, ale trzeba podejmować próby i nie poddawać się. – dodaje wicestarosta.

W spotkaniu uczestniczyli jako przedstawiciele klubu radnych PSL-IZP Rady Powiatu:  Ewa Gąsiorowska-Nawój, Jan Prokop, Przemysław Maciąg i Marcin Łapeciński. Jako przedstawiciele klubu radnych Bezpartyjne Pyrzyce: Mirosław Stasiak, Tomasz Posyniak, Damian Błażejewski, Jerzy Wroński, Mariusz Majak i Remigiusz Pajor-Kubicki. Jako przedstawiciel naszego powiatu w Sejmiku Zachodniopomorskim w spotkaniu uczestniczył Olgierd Kustosz. 

(ps)

Continue Reading

Pyrzyce

Blisko godzinna walka o życie 6-latka

Published

on

By

W środę (13.02) rano do Straży Pożarnej wpłynęła prośba o zabezpieczenie miejsca lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Jak informuje nas oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach ogn. Bartłomiej Czarnof około godziny 9:15 do Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach wpłynęła prośba o zabezpieczenie lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na placu Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej wylądował Ratownik 24 z bazy w Gorzowie Wlkp.

Jak dodaje ogn. Bartłomiej Czarnof załoga śmigłowca została przetransportowana przy pomocy samochodu ratowniczego PSP Pyrzyce do prowadzonej na terenie miasta reanimacji 6 letniego chłopca.

Po prawie godzinnej reanimacji udało się przywrócić funkcje życiowe. Ze względu na złe warunki atmosferyczne nie był możliwy transport śmigłowcem LPR dlatego 6- latek został karetką przewieziony do szpitala w Szczecinie – informuje oficer prasowy KP PSP Pyrzyce.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.