Connect with us

Pyrzyce

Komisja skarg i wniosków powołana. Tym razem ze wszystkimi klubami.

Published

on

Tym razem bez problemów udało się powołać pyrzyckim radnym Komisję Skarg, Wniosków i Petycji. Na styczniowej sesji klub radnych „Pracujmy Razem” nie odmówił wejścia w skład nowej komisji. Liczy ona trzech członków, którzy reprezentują wszystkie działające w radzie kluby radnych.

W skład komisji weszli: Damian Błażejewski z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce”, Hubert Łuszczyk z klubu „Prawo i Sprawiedliwość” i Paweł Retecki z klubu „Pracujmy Razem”. Na przewodniczącego wybrany został Damian Błażejewski. Przypomnijmy, że komisja już raz była powoływana w grudniu. Wówczas klub radnych „Pracujmy Razem” odmówił wydelegowania członka komisji, do czego kluby zobowiązuje ustawa. Wobec tego wojewoda powołanie komisji unieważnił.

W styczniu komisja powołana została bez problemów. Radni zmienili także zapisy statutu wprowadzając do niego zapis o funkcjonowaniu komisji. Na sesji też między innymi wybrano po raz pierwszy trzeciego wiceprzewodniczącego rady, którym została Iwona Ksel z klubu „Pracujmy Razem” (więcej informacji tutaj), przyjęto gminne programy wspierania rodziny oraz profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych, a także udzielono zgody na zawarcie kolejnych umów najmu i dzierżawy 31 należących do gminy nieruchomości.

(ps, fot. arch)

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Technikum współpracuje ze „Scanią”

Published

on

By

19 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, odbył się Zachodniopomorski Kongres Zawodowy, którego organizatorami byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Podczas części pierwszej omawiano m. in. zmiany związane z reformą oświaty, przedstawiono rozwiązania zwiększające wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego, zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy oraz zaprezentowano potencjał szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.

Najważniejszym punktem Kongresu dla Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach było uroczyste podpisanie umowy patronackiej z firmą SCANIA Polska S.A.Umowę podpisał Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień wraz z dyrektorem szkoły Pawłem Palczyńskim, firmę SCANIA reprezentował dyrektor Łukasz Pokropek.

Zawarta umowa patronacka zobowiązuje obie strony m.in. do współpracy
i współdziałania w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, uaktualnianiu programów nauczania i dostosowaniu ich do potrzeb pracodawców. Firma zobowiązała się m.in. do umożliwienia odbycia szkolenia branżowego dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu, urządzenia pracowni patronackiej w szkole służącej podniesieniu poziomu kształcenia uczniów, czy ponoszenia kosztów odbywania zajęć praktycznych, praktyk zawodowych lub staży dla uczniów.

W Kongresie i  panelach dyskusyjnych nt. „Dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy” oraz „Ucznia w centrum zmian w kształceniu zawodowym” udział wzięli również p. Ewa Cywińska – wicedyrektor ds. szkolenia zawodowego i ustawicznegooraz
p. Sebastian Nowik – kierownik serwisu SCANIA.

(ZS nr 2)

Continue Reading

Fotogalerie

Koncert wiosenny Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej

Published

on

By

Kilka ujęć z piątkowego koncertu Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej, który odbył się w Pyrzyckim Domu Kultury.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.