Connect with us

Lipiany

Wręczono wyróżnienia

Published

on

WRĘCZONO WYRÓŻNIENIA ROKU 2018
Podczas tegorocznego Spotkania Noworocznego w Lipianach sześć statuetek trafiło w ręce osób, firm, grup i drużyn za szczególne osiągnięcia, sukcesy, zaangażowanie społeczne oraz za całokształt działalności minionego roku. Powołana specjalna Kapituła ds. Wyróżnień Okolicznościowych uhonorowała :

 • > Sofie Ennaoui za całokształt dokonań w roku 2018 a zwłaszcza za srebrny medal zdobyty podczas Mistrzostw Europy w Berlinie
  -> Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie za kompleksowy remont Komisariatu Policji w Lipianach oraz dla policjantów którzy przyczynili się do tej rekordowej inwestycji. Dotacja na ten cel pozyskana została ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  -> Parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipianach wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Odnowy Zabytków Zaczynaj za wspaniałe osiągnięcia w tworzeniu wspólnoty, za wspaniałą biesiadę odpustową i wreszcie pozyskanie środków na wymarzony remont kościoła i zrealizowanie tego remontu
  -> Firmę Pro Trailer za rekordową dotacje dla przedsiębiorstw. Dotację uzyskano ze środków unijnych. Jej wartość to ponad 7,5 miliony złotych a cała inwestycji to ponad 11 milionów zł
  -> Radę Rodziców z Przedszkola Miejskiego w Lipianach im. Kubusia Puchatka. Nagroda dedykowana jest całej rodzinie przedszkolnej za zaangażowanie społeczne w takie inicjatywy jak wygrany konkurs w Plebiscycie Głosu Szczecińskiego, zdobyta tablica interaktywna dla dzieci w konkursie Herosi Przedsiębiorczości, a także za uzyskane dotacje na plac zabaw i modernizację przedszkola
  -> Stal Lipiany za awans w bardzo dobrym stylu z poprzedniej klasy rozgrywkowej na pierwsze miejsce oraz za bardzo dobrą postawę w obecnych rozgrywkach ligowych i świetną postawę w rozgrywkach Pucharu Polski.

M.H.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lipiany

Walentynki w Lipianach

Published

on

14 lutego w Lipianach świętowano Walentynki. Wspólna akcja Urzędu Miasta i Gminy Lipiany, Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Lipianach, Zespołu Szkół, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Młodych Storczyków rozpoczęła się pod lipiańskim Ratuszem gdzie wspólnie zaprezentowano niespodziankę – specjalnie wykonany na tę okazję plakat „KOCHAM LIPIANY”.

Następnie Burmistrz Lipian wraz z przedszkolakami oraz uczniami udali się na ulice miasta w celu wręczania plakatów. Na mieszkańców czekała również słodka niespodzianka w postaci ciasteczek w kształcie serca.

Continue Reading

Lipiany

W Lipianach powołano zastępcę burmistrza

Published

on

Była wójt Warnice Anna Hackiewicz – Gębska zastępcą burmistrza Lipian. Taką decyzję podjął włodarz gminy Lipiany – Bartłomiej Królikowski także w związku z przedłużającą się nieobecnością sekretarz gminy – Barbary Krakowskiej-Petruk.
Obecna sekretarz gminy Lipiany korzysta obecnie ze zwolnień lekarskich. Jej wynagrodzenie za pracę będzie już wypłacane przez ZUS. „W związku z tym pensja zastępcy burmistrza nie będzie powodować zwiększenia wydatków na wynagrodzenia z naszej gminie” – wyjaśnia burmistrz Królikowski. Władze gminy nie przewidują również w perspektywie funkcjonowania jednocześnie zastępcy burmistrza i sekretarza gminy.
„Nasza, znajdująca się w skromnej sytuacji finansowej, gmina potrzebuje aktywnego rozwoju. Ten zaś można osiągnąć tylko wtedy, gdy zbudujemy dynamiczny mechanizm, zespół ludzi z wizją i pasją. Cieszę się, że udało się nam przekonać do współpracy samorządowca udowodnionym potencjałem, z dwukadencyjnym doświadczeniem, z sukcesami, samorządowca jakim jest pani Anna Hackiewicz-Gębska. Mamy wspólną wizję i wierzę, że wraz z innymi kierownikami i dyrektorami w drodze rozwoju gminy Lipiany wrzucimy wyższy bieg” – mówi Bartłomiej Królikowski .
Anna Hackiewicz-Gębska była przez dwie kadencje wójtem gminy Warnice w powiecie pyrzyckim. W ostatnim czasie łączona była z kilkoma samorządami, jednak swoje kroki skierowała do Lipian. Zastępca burmistrza rozpocznie swoją pracę od 4 lutego.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.