Connect with us

Lipiany

Wręczono wyróżnienia

Published

on

WRĘCZONO WYRÓŻNIENIA ROKU 2018
Podczas tegorocznego Spotkania Noworocznego w Lipianach sześć statuetek trafiło w ręce osób, firm, grup i drużyn za szczególne osiągnięcia, sukcesy, zaangażowanie społeczne oraz za całokształt działalności minionego roku. Powołana specjalna Kapituła ds. Wyróżnień Okolicznościowych uhonorowała :

 • > Sofie Ennaoui za całokształt dokonań w roku 2018 a zwłaszcza za srebrny medal zdobyty podczas Mistrzostw Europy w Berlinie
  -> Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie za kompleksowy remont Komisariatu Policji w Lipianach oraz dla policjantów którzy przyczynili się do tej rekordowej inwestycji. Dotacja na ten cel pozyskana została ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
  -> Parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lipianach wraz ze Stowarzyszeniem na Rzecz Odnowy Zabytków Zaczynaj za wspaniałe osiągnięcia w tworzeniu wspólnoty, za wspaniałą biesiadę odpustową i wreszcie pozyskanie środków na wymarzony remont kościoła i zrealizowanie tego remontu
  -> Firmę Pro Trailer za rekordową dotacje dla przedsiębiorstw. Dotację uzyskano ze środków unijnych. Jej wartość to ponad 7,5 miliony złotych a cała inwestycji to ponad 11 milionów zł
  -> Radę Rodziców z Przedszkola Miejskiego w Lipianach im. Kubusia Puchatka. Nagroda dedykowana jest całej rodzinie przedszkolnej za zaangażowanie społeczne w takie inicjatywy jak wygrany konkurs w Plebiscycie Głosu Szczecińskiego, zdobyta tablica interaktywna dla dzieci w konkursie Herosi Przedsiębiorczości, a także za uzyskane dotacje na plac zabaw i modernizację przedszkola
  -> Stal Lipiany za awans w bardzo dobrym stylu z poprzedniej klasy rozgrywkowej na pierwsze miejsce oraz za bardzo dobrą postawę w obecnych rozgrywkach ligowych i świetną postawę w rozgrywkach Pucharu Polski.

M.H.

Continue Reading
Advertisement
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Lipiany

Lipiany stracą PSZOK?

Published

on


Wyczekany przez mieszkańców PSZOK był możliwy. Wystosowane przez jednego z właścicieli posesji odwołanie sprawia, że terminów wymaganych w ramach dotacji unijnej trudno będzie dochować. Bez dotacji PSZOK nie powstanie.

Nie każdą gminę stać na ekologiczne obiekty takie jak PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Nie stać było na taką, kosztowną instalację także Gminę Lipiany. Dziś mieszkańcy znad Wądołu chcąc wywieźć oponę albo stare radio muszą jechać do PSZOK-u w Dolicach. Czeka ich więc blisko 80 km trasy w obie strony. Gmina co prawda wyszła z inicjatywą i jest możliwość bezpłatnego złożenia gruzu na terenie wskazanym przez ratusz, ale rozwiązuje to tylko część problemu. Mało kto dociera do Dolic, wielu zaś wybiera zrzucenie odpadów w lesie lub w polu.
Spośród piętnastu gmin wchodzących w skład Związku Gmin Dolnej Odry nie brakowało chętnych do udostępniania terenów na PSZOK. Mieszkańcy każdej gminy chcieliby mieć tego rodzaju punkt jak najbliżej. Lipianom udało się przekonać najpierw Zarząd a potem Zgromadzenie Związku do budowy ekologicznego obiektu na swoim terenie. O dotację unijną miał zabiegać Związek Gmin, tenże Związek miał też pokryć wkład własny inwestycji szacowanej na ponad 1 mln zł.
O PSZOK-u w Lipianach w różnych gminnych publikatorach mówiło się od kilku miesięcy. Ostateczne decyzje Związku Gmin Dolnej Odry zapadły w miesiącach wiosennych. Aby skutecznie ubiegać się o dotację na tą ekologiczną instalację niezbędna była niezwłoczna i ostateczna decyzja administracyjna o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Odwołanie jednego z mieszkańców sprawia, że szansa na dochowanie terminów dotacyjnych jest już znikoma. W tej sprawie zostały zebrane również podpisy mieszkańców Dębca.
„Słyszałem argumenty, którymi Pan zbierający podpisy przekonywał mieszkańców do poparcia swojej petycji. To były nieprawdziwe informacje, choćby o 14 hektarach, które gmina chce rzekomo przeznaczyć pod PSZOK. A przecież będzie to niewielki, w pełni ogrodzony, okamerowany, utwardzony, estetyczny plac o wymiarach 50m na 50m. Na szczęście podczas 1,5 godzinnego spotkania z mieszkańcami rozwialiśmy wątpliwości. Proponowaliśmy nawet wycieczkę do Szczecina, gdzie takie obiekty położone są w centrum wielkich osiedli, ale mieszkańcy uznali już, że nie ma takiej potrzeby. Nie wiem czemu Pan Jarosław pisze w odwołaniu, że „ Budowanie PSZOK oznacza kompletną zagładę dla tych wielu gatunków ptaków”, by potem mówić, że on w zasadzie do PSZOK nic nie ma. Przykre, że nasi mieszkańcy stracą szansę na nowoczesny ekologiczny punkt bezpłatnego składania rzeczy zbytecznych w domu – oświadcza Burmistrz Lipian”
Oświadczenie w tej stanowisko w tej sprawie złożył również sołtys sołectwa Dębiec Bogdan Sawa: „ubolewam, że właściciel jednej z posesji złożył pismo, które sprawi, że przepadnie dotacja unijna na PSZOK. Mimo kilkumiesięcznej debaty w gminie powstały pewne wątpliwości wobec inwestycji, które zostały jednak, w moim przekonaniu, rozwiązane podczas spotkania z Burmistrzem Lipian”.
Burmistrz poinformował już władze Związku Gmin Dolnej Odry o odwołaniu właściciela posesji.

Fot. PSZOK (tzw. Ekoport) w szczecińskich Zdrojach.

Continue Reading

Lipiany

Kolorowy Dzień Dziecka w Lipianach

Published

on

1 czerwca to święto wszystkich dzieci. Lipiany ten dzień świętowały kolorowo. Festyn zoragizowany przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Lipianach przyciągnął tłumy małych i dużych mieszkańców gminy i nie tylko.

Zawody dla dzieci, pokaz pierwszej pomocy czy kurtyna wodna cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. Największą atrakcją i niespodzianką był festiwal kolorów! Przy skocznej i energetycznej muzyce w jednym momencie wyrzucone zostało ok 200 sztuk kolorowego proszku holi. Efekt był niesamowity. To był radosny dzień dziecka w Lipianach.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.