Connect with us

Pyrzyce

Iwona Ksel trzecią wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Pyrzycach

Published

on

Radna Iwona Ksel z klubu radnych „Pracujmy Razem” została w czasie czwartkowej sesji wybrana na trzecią wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Pyrzycach. Spośród 13 radnych obecnych na sesji głos za jej kandydaturą oddało 8 osób, zaś 5 zagłosowało przeciw.

Iwona Ksel była już raz zgłoszona jako kandydatka na wiceprzewodniczącą w czasie pierwszej sesji w listopadzie ubiegłego roku. Wówczas przegrała w głosowaniu z Mariuszem Szymkowiczem z klubu „Prawo i Sprawiedliwość” oraz Mirosławem Stasiakiem z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce”. Radni wybierali wtedy dwóch wiceprzewodniczących. Tym razem I. Ksel nie miała kontrkandydatów. Możliwość powołania trzeciego wiceprzewodniczącego daje ustawa o samorządzie gminnym.

– Dziękuję, że zagościł dobry obyczaj. – między innymi mówiła w swoim podziękowaniu na sesji nowa wiceprzewodnicząca. – Radnym należy się równy udział w prezydium. – dodała na koniec swojej wypowiedzi radna.

Funkcję wiceprzewodniczącej radna Iwona Ksel pełniła już w poprzedniej kadencji rady.

W czasie sesji radni między innymi powołali także Komisję Skarg, Wniosków i Petycji, przyjęli gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na bieżący rok, a także uchwalili wysokość i zasady rozliczania dotacji dla żłobków i klubów dziecięcych.

Przypomnijmy, że w radzie funkcjonują trzy klub: „Bezpartyjne Pyrzyce” – 7 radnych, „Prawo i Sprawiedliwość” – 4 radnych, „Pracujmy Razem” – 3 radnych, jedna radna jest niezrzeszona.

(ps, fot. arch.)

Continue Reading
Advertisement

Pyrzyce

Technikum współpracuje ze „Scanią”

Published

on

By

19 marca w Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie, odbył się Zachodniopomorski Kongres Zawodowy, którego organizatorami byli: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Urząd Wojewódzki oraz Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Podczas części pierwszej omawiano m. in. zmiany związane z reformą oświaty, przedstawiono rozwiązania zwiększające wpływ pracodawców na funkcjonowanie kształcenia zawodowego, zapotrzebowanie na pracowników w zawodach szkolnictwa branżowego na krajowym i wojewódzkim rynku pracy oraz zaprezentowano potencjał szkół prowadzących kształcenie zawodowe w regionie.

Najważniejszym punktem Kongresu dla Zespołu Szkół Nr 2 CKU w Pyrzycach było uroczyste podpisanie umowy patronackiej z firmą SCANIA Polska S.A.Umowę podpisał Starosta Pyrzycki Stanisław Stępień wraz z dyrektorem szkoły Pawłem Palczyńskim, firmę SCANIA reprezentował dyrektor Łukasz Pokropek.

Zawarta umowa patronacka zobowiązuje obie strony m.in. do współpracy
i współdziałania w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego, uaktualnianiu programów nauczania i dostosowaniu ich do potrzeb pracodawców. Firma zobowiązała się m.in. do umożliwienia odbycia szkolenia branżowego dla nauczycieli teoretycznych przedmiotów zawodowych i nauczycieli praktycznej nauki zawodu, urządzenia pracowni patronackiej w szkole służącej podniesieniu poziomu kształcenia uczniów, czy ponoszenia kosztów odbywania zajęć praktycznych, praktyk zawodowych lub staży dla uczniów.

W Kongresie i  panelach dyskusyjnych nt. „Dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy” oraz „Ucznia w centrum zmian w kształceniu zawodowym” udział wzięli również p. Ewa Cywińska – wicedyrektor ds. szkolenia zawodowego i ustawicznegooraz
p. Sebastian Nowik – kierownik serwisu SCANIA.

(ZS nr 2)

Continue Reading

Fotogalerie

Koncert wiosenny Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej

Published

on

By

Kilka ujęć z piątkowego koncertu Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej, który odbył się w Pyrzyckim Domu Kultury.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.