Connect with us

Lipiany

Sezon grzewczy w pełni

Published

on

W ostatnich dniach pogoda nas nie rozpieszcza,mrozy dają się we znaki i to nie tylko na drodze. Sezon grzewczy w pełni, kazdy mieszkaniec musi mocniej podkręcić kaloryfery i wtedy zaczynają się problemy.

Przejście w godzinach popołudniowych przez centrum naszego miasta, bez zakrytego szalikiem nosa, graniczy z cudem. Niestety w większości lipiańskich domów pali się węglem(w najlepszym razie). Szansą na polepszenie takiego stanu rzeczy w przyszłości jest zmiana sposobu ogrzewania. Przyczyni się to nie tylko do poprawy jakości powietrza,którym oddychamy,ale także do oszczędności pieniędzy. Obecnie w naszej gminie prowadzona jest ankieta,która ma zbadać ilosc osób chętnych do podłączenia gazu ziemnego w swoim gospodarstwie domowym lub lokalu użytkowym. Ankietę należy pobrać ze strony urzędu miasta, wypełnić i niezwłocznie złożyć w ratuszu. Kolejna sprawa,która w okresie grzewczym spędza sen z powiek np. strażakom to czad. Co roku prowadzona jest akcja społeczna na temat obowiązku kontroli kominów i ciągów wentylacyjnych przez kominiarzy. Akcja ta ma na celu uchronić ludzi przed zaczadzeniem lub nie kontrolowanym pożarem sadzy w kominie. Ostatnie wydarzenia z Lipian wskazuja,ze mało kto wywiązuje się z tego obowiązku. Tylko w tym tygodniu straż interweniowała w obu przypadkach. W czwartek miał miejsce pożar sadzy w kominie, zaś dzień później zatrucie tlenkiem węgla. Obie sytuacje są śmiertelnie niebezpieczne,w tym względzie nikogo nie trzeba przekonywać. Temperatura palącej się sadzy to ponad 1000stopni celsjusza,czad natomiast jest bezwonny. Obu sytuacjom można jednak łatwo zapobiec-wzywając kominiarza przed sezonem grzewczym oraz zaopatrujac się w czujnik czadu. Pieniądze wydane na prewencję zamkną się w kwocie 100 złotych, natomiast skutki nierozwagi trudno szacować. Warto zastanowić się jak chronić nasze zdrowie i poprawić jakość naszego życia podczas kolejnego sezonu grzewczego. Miejmy nadzieję,że w przyszłości ani szaliki na nosie, ani straż nie będą potrzebne.

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Walentynki w Lipianach

Published

on

14 lutego w Lipianach świętowano Walentynki. Wspólna akcja Urzędu Miasta i Gminy Lipiany, Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Lipianach, Zespołu Szkół, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Młodych Storczyków rozpoczęła się pod lipiańskim Ratuszem gdzie wspólnie zaprezentowano niespodziankę – specjalnie wykonany na tę okazję plakat „KOCHAM LIPIANY”.

Następnie Burmistrz Lipian wraz z przedszkolakami oraz uczniami udali się na ulice miasta w celu wręczania plakatów. Na mieszkańców czekała również słodka niespodzianka w postaci ciasteczek w kształcie serca.

Continue Reading

Lipiany

W Lipianach powołano zastępcę burmistrza

Published

on

Była wójt Warnice Anna Hackiewicz – Gębska zastępcą burmistrza Lipian. Taką decyzję podjął włodarz gminy Lipiany – Bartłomiej Królikowski także w związku z przedłużającą się nieobecnością sekretarz gminy – Barbary Krakowskiej-Petruk.
Obecna sekretarz gminy Lipiany korzysta obecnie ze zwolnień lekarskich. Jej wynagrodzenie za pracę będzie już wypłacane przez ZUS. „W związku z tym pensja zastępcy burmistrza nie będzie powodować zwiększenia wydatków na wynagrodzenia z naszej gminie” – wyjaśnia burmistrz Królikowski. Władze gminy nie przewidują również w perspektywie funkcjonowania jednocześnie zastępcy burmistrza i sekretarza gminy.
„Nasza, znajdująca się w skromnej sytuacji finansowej, gmina potrzebuje aktywnego rozwoju. Ten zaś można osiągnąć tylko wtedy, gdy zbudujemy dynamiczny mechanizm, zespół ludzi z wizją i pasją. Cieszę się, że udało się nam przekonać do współpracy samorządowca udowodnionym potencjałem, z dwukadencyjnym doświadczeniem, z sukcesami, samorządowca jakim jest pani Anna Hackiewicz-Gębska. Mamy wspólną wizję i wierzę, że wraz z innymi kierownikami i dyrektorami w drodze rozwoju gminy Lipiany wrzucimy wyższy bieg” – mówi Bartłomiej Królikowski .
Anna Hackiewicz-Gębska była przez dwie kadencje wójtem gminy Warnice w powiecie pyrzyckim. W ostatnim czasie łączona była z kilkoma samorządami, jednak swoje kroki skierowała do Lipian. Zastępca burmistrza rozpocznie swoją pracę od 4 lutego.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.