Connect with us

Lipiany

Lipiany z kolejnym Honorowym Obywatelem

Published

on

W piątek, 25.01.2019 r. decyzją Rady Miasta, Zygmunt Dziewguć został Honorowym Obywatelem Lipian. Wcześniej radni jednogłośnie przyjęli uchwałę w tej sprawie. 

Zygmunt Dziewguć – Prezes Zarządu PKS Gryfice Sp. Z o. o., radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego (nieprzerwanie od 1998 r.), urodzony w Lipianach i związany z miastem od lat. Jego aktywność polityczna i społeczna skierowana jest ku sprawom ważnym dla mieszkańców i regionu. Działa na rzecz lokalnej wspólnoty poprzez regularne wspieranie stowarzyszeń,  aktywne uczestnictwo w pracach Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, pełniąc zaszczytną funkcję Wiceprzewodniczącego oraz wielu innych formach działań na rzecz społeczności. Został wielokrotnie odznaczony: Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Srebrnym medalem „Za zasługi dla obronności kraju”, Srebrnym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.Wręczenie tytułu odbyło się podczas spotkania noworocznego w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury w Lipianach.

(mh)

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Egzamin gimnazjalny w Lipianach

Published

on

Dzisiaj tj.10.04.19r. w szkole w Lipianach, mimo trwającego strajku nauczycieli, rozpoczął się egzamin gimnazjalny.

Przez trzy dni uczniowie trzecich klas gimnazjum będą sprawdzać swoją wiedzę i zdawać pierwszy ważny egzamin. Testy potrwają do piątku. Dzisiaj uczniowie napiszą część humanistyczną, jutro matematyczno-przyrodniczą, a w piątek język obcy. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za to żeby dostali się do wymarzonej szkoły.

(P.S)

Continue Reading

Lipiany

Konfrontacje taneczne w Lipianach

Published

on

31 marca odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Lipianach. Honorowy Patronat nad konfrontacjami objął burmistrz Lipian.

W Lipianach zjawiło się mnóstwo zespołów tanecznych zarówno z województwa jak i z całej Polski. Na turniej przyjechały grupy z Opola czy z Wrocławia. Ulice Lipian wypełniły samochody tłumnie zgromadzonych na hali widzów. Zespoły walczyły o główną nagrodę Grand Prix – puchar oraz nagrodę rzeczową.

Najlepszą Grupą Taneczną okazał się zespół Feeling Barlinek. Gratulujemy.

(M.H.)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.