Connect with us

Lipiany

Biurowiec starej fabryki w Lipianach ma nowego właściciela

Published

on

Od lat w Lipianach narastał problem opuszczonych, a zarazem niszczejących budynków. Ostatnio w kilku tematach sprawy zaczynają ruszać z miejsca.

Jednym z nich jest temat budynku biurowego dawnej Fabryki Armatur mieszczący się przy u zbiegu ul. Lipowej i ul. Jedności Narodowej. Po opuszczonym zakładzie nie ma w biurowcu ani śladu. Jest za to ślad po wandalach, którzy przez lata doprowadzili obiekt do smutnego stanu. Niedawno też budynek został uszkodzony przez sąsiednią wierzbę, która z kolei ucierpiała w czasie jednej z wichur.

Budynek nabyła Fundacja „Tetyń Pokolenia 62” mająca siedzibą na terenie gminy Kozielice w powiecie pyrzyckim (nabycie czeka na uprawomocnienie, ale jest to formalność). Fundacja związana jest ze znanym z produkcji wędlin tradycyjnych, przedsiębiorcą Dariuszem Zybałą. Nowi gospodarze złożyli już warunki zabudowy w ratuszu i pozostają w kontakcie z władzami gminy Lipiany. Pozostała część obiektów dawnej fabryki pozostaje pod zarządem syndyka. Gmina poszukuje inwestora także na ten teren. 

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Egzamin gimnazjalny w Lipianach

Published

on

Dzisiaj tj.10.04.19r. w szkole w Lipianach, mimo trwającego strajku nauczycieli, rozpoczął się egzamin gimnazjalny.

Przez trzy dni uczniowie trzecich klas gimnazjum będą sprawdzać swoją wiedzę i zdawać pierwszy ważny egzamin. Testy potrwają do piątku. Dzisiaj uczniowie napiszą część humanistyczną, jutro matematyczno-przyrodniczą, a w piątek język obcy. Życzymy im powodzenia i trzymamy kciuki za to żeby dostali się do wymarzonej szkoły.

(P.S)

Continue Reading

Lipiany

Konfrontacje taneczne w Lipianach

Published

on

31 marca odbyły się Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne w Lipianach. Honorowy Patronat nad konfrontacjami objął burmistrz Lipian.

W Lipianach zjawiło się mnóstwo zespołów tanecznych zarówno z województwa jak i z całej Polski. Na turniej przyjechały grupy z Opola czy z Wrocławia. Ulice Lipian wypełniły samochody tłumnie zgromadzonych na hali widzów. Zespoły walczyły o główną nagrodę Grand Prix – puchar oraz nagrodę rzeczową.

Najlepszą Grupą Taneczną okazał się zespół Feeling Barlinek. Gratulujemy.

(M.H.)

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.