Connect with us

Lipiany

Biurowiec starej fabryki w Lipianach ma nowego właściciela

Published

on

Od lat w Lipianach narastał problem opuszczonych, a zarazem niszczejących budynków. Ostatnio w kilku tematach sprawy zaczynają ruszać z miejsca.

Jednym z nich jest temat budynku biurowego dawnej Fabryki Armatur mieszczący się przy u zbiegu ul. Lipowej i ul. Jedności Narodowej. Po opuszczonym zakładzie nie ma w biurowcu ani śladu. Jest za to ślad po wandalach, którzy przez lata doprowadzili obiekt do smutnego stanu. Niedawno też budynek został uszkodzony przez sąsiednią wierzbę, która z kolei ucierpiała w czasie jednej z wichur.

Budynek nabyła Fundacja „Tetyń Pokolenia 62” mająca siedzibą na terenie gminy Kozielice w powiecie pyrzyckim (nabycie czeka na uprawomocnienie, ale jest to formalność). Fundacja związana jest ze znanym z produkcji wędlin tradycyjnych, przedsiębiorcą Dariuszem Zybałą. Nowi gospodarze złożyli już warunki zabudowy w ratuszu i pozostają w kontakcie z władzami gminy Lipiany. Pozostała część obiektów dawnej fabryki pozostaje pod zarządem syndyka. Gmina poszukuje inwestora także na ten teren. 

(ps)

Continue Reading
Advertisement

Lipiany

Walentynki w Lipianach

Published

on

14 lutego w Lipianach świętowano Walentynki. Wspólna akcja Urzędu Miasta i Gminy Lipiany, Przedszkola Miejskiego im. Kubusia Puchatka w Lipianach, Zespołu Szkół, Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Stowarzyszenia Młodych Storczyków rozpoczęła się pod lipiańskim Ratuszem gdzie wspólnie zaprezentowano niespodziankę – specjalnie wykonany na tę okazję plakat „KOCHAM LIPIANY”.

Następnie Burmistrz Lipian wraz z przedszkolakami oraz uczniami udali się na ulice miasta w celu wręczania plakatów. Na mieszkańców czekała również słodka niespodzianka w postaci ciasteczek w kształcie serca.

Continue Reading

Lipiany

W Lipianach powołano zastępcę burmistrza

Published

on

Była wójt Warnice Anna Hackiewicz – Gębska zastępcą burmistrza Lipian. Taką decyzję podjął włodarz gminy Lipiany – Bartłomiej Królikowski także w związku z przedłużającą się nieobecnością sekretarz gminy – Barbary Krakowskiej-Petruk.
Obecna sekretarz gminy Lipiany korzysta obecnie ze zwolnień lekarskich. Jej wynagrodzenie za pracę będzie już wypłacane przez ZUS. „W związku z tym pensja zastępcy burmistrza nie będzie powodować zwiększenia wydatków na wynagrodzenia z naszej gminie” – wyjaśnia burmistrz Królikowski. Władze gminy nie przewidują również w perspektywie funkcjonowania jednocześnie zastępcy burmistrza i sekretarza gminy.
„Nasza, znajdująca się w skromnej sytuacji finansowej, gmina potrzebuje aktywnego rozwoju. Ten zaś można osiągnąć tylko wtedy, gdy zbudujemy dynamiczny mechanizm, zespół ludzi z wizją i pasją. Cieszę się, że udało się nam przekonać do współpracy samorządowca udowodnionym potencjałem, z dwukadencyjnym doświadczeniem, z sukcesami, samorządowca jakim jest pani Anna Hackiewicz-Gębska. Mamy wspólną wizję i wierzę, że wraz z innymi kierownikami i dyrektorami w drodze rozwoju gminy Lipiany wrzucimy wyższy bieg” – mówi Bartłomiej Królikowski .
Anna Hackiewicz-Gębska była przez dwie kadencje wójtem gminy Warnice w powiecie pyrzyckim. W ostatnim czasie łączona była z kilkoma samorządami, jednak swoje kroki skierowała do Lipian. Zastępca burmistrza rozpocznie swoją pracę od 4 lutego.

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.