Express Pyrzycki
Lipiany

Tłoczno w konkursie dla stowarzyszeń

Rzadko kiedy w konkursach dla organizacji pozarządowych wszystkie marzenia finansowe społeczników mają szansę na realizację. W tym roku w Lipianach stowarzyszenia zasypały pomysłami gminę na skalę, która jeszcze nie była widziana. W przygotowanym jeszcze w 2018 r. budżecie na rok przyszły zaplanowano kwotę zbliżoną do lat poprzednich (ok. 117 tys. zł). Organizacje pozarządowe wystąpiły natomiast o dotacje na łączną kwotę bez mała …300 tys zł. Zapowiadało konieczność zaciskania pasa.

Najbardziej tłoczono było w dziale sportowym. Gmina dysponowała na cele sportowe kwotą ok. 94 tys zł. Sama tylko Stal Lipiany złożyła zaś wniosek na ponad 103 tys. zł. Z tej puli aplikowały jeszcze Epidemia Sportu ( Triathlon), Klub Karate „ANTAI”, Fundacja Pogoń Szczecin, UKS Olimpionik (nowy klub badmintonowy), oraz Partyzanci. Łącznie na dotacje sportowe wnioski opiewały na kwotę niemal 245 tys zł.

W efekcie Stal Lipiany otrzymała kwotę niższą niż w roku 2018, ale wyższą niż w roku 2017  czyli ponad 72 tys. Lipiański klub sportowy wspierany jest także przez gminę poprzez udostępnienie stadionu wraz z zapleczem. Z budżetu gminy pokrywane są również m.in. rachunki za media. Porównywalne  do siebie wsparcie otrzymały stowarzyszenia na trzy główne lipiańskie wydarzenia społeczne – Zlot Pojazdów Militarnych, Triathlon oraz Biesiadę Odpustową na Rynku, organizowane kolejno przez Partyzantów, Epidemię Sportu i Stowarzyszenie „Zaczynaj”. Każda z organizacji otrzyma wsparcie około 10 tys zł.

Nieco mniejszym wsparciem niż pozostali muszą w tym roku gospodarować karatecy z „Antai” i badmintoniści z nowego klubu UKS Olipmionik, symboliczne wsparcie zaproponowano zaś szkółce piłkarskiej Pogoni Szczecin. Podobne jak w zeszłym roku otrzymają również półkolonie nad Wądołem organizowane przez Lipiański Klub Sportów Wodnych. Dotację otrzyma również Fundacja Moja Młodość. Część z inicjatyw ma szansę również na środki z gminnych tzw. Małych Grantów, a także z grantów powiatowych, wojewódzkich, marszałkowskiego programu „Społecznik” czy Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Related posts

3 miliony dla kościoła w Lipianach

Admin

Dachowanie na drodze

Admin

Nie żyje znany Lipiańczyk (wideo)

Admin
Wczytywanie....