Express Pyrzycki
Pyrzyce

23 osoby oddały krew

W niedzielę (16.12.2018 r.) o godzinie 10:00 w budynku PSP Pyrzyce odbyła się już po raz trzeci akcja krwiodawstwa pod nazwą ,,Ratuj życie – Oddaj krew!”.


Akcja zorganizowana została przez Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego przy współorganizacji z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. Cieszymy się, że i tym razem nie zawiedliście swoją obecnością. W akcji udział wzięli nie tylko mieszkańcy naszego powiatu ale i strażacy z OSP Cedynia czy strażacy z OSP Krzywin. Warto podkreślić, że ekipa z jednostki OSP Krzywin uczestniczy w każdej organizowanej przez nas akcji krwiodawstwa i za to serdecznie dziękujemy.

Podczas dzisiejszego poboru zarejestrowane zostały 33 osoby z czego po weryfikacji lekarskiej oraz ankiet krew oddały 23 osoby. Nie jest to zły wynik, wręcz przeciwnie. Cieszymy się, że znalazły się osoby, które chętnie podzieliły się kawałkiem siebie i udowodniły, że pomaganie mają we krwi.


Mamy nadzieję, że podczas następnej akcji będzie nas jeszcze więcej. Wniosek jest jeden… warto kontynuować tą wspaniałą akcję.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Related posts

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Pyrzycach – powitanie (Galeria)

Admin

Technikum współpracuje ze „Scanią”

Admin

Karuzela wyborcza startuje

Admin
Wczytywanie....