Connect with us

Pyrzyce

Nowa rada zaprzysiężona. Mariusz Majak przewodniczącym

Published

on

Ósma kadencja pyrzyckiej Rady Miejskiej rozpoczęła się 22 listopada br. Pierwsza sesja została inaugurowana hymnem narodowym.

Przewodniczącym obrad był najstarszy wiekiem radny – Jerzy Wroński. Po wręczeniu zaświadczeń o wyborze na radnego, nastąpiło ślubowanie, zwieńczone w myśl roty słowem: Ślubuję z opcjonalnym: Tak mi dopomóż Bóg. Następnie odbyło się pierwsze tajne głosowanie – wybór przewodniczącego rady, którym niemal jednomyślnie (przy 14 głosach za i 1 przeciw) został Mariusz Majak z klubu radnych „Bezpartyjne Pyrzyce”. Nastąpiła zmiana porządku obrad, gdyż zdecydowano wybrać także wiceprzewodniczących Rady Miejskiej. Zgłoszono trzy kandydatury, spośród których wybrani zostali: Mirosław Stasiak z klubu „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz Mariusz Szymkowicz z klubu „Prawo i Sprawiedliwość” – przy jednakowej ilości jedenastu głosów. Iwonę Ksel z klubu radnych „Pracujmy Razem” poparło pięciu głosujących.

Ślubowała również burmistrz, Marzena Podzińska. Nie zabrakło czasu na składanie gratulacji oraz wystąpienie, w którym wyraziła ona nadzieję na zgodną współpracę przez następne pięć lat.

Agnieszka Gajewska,

fot. Martyna Wysocka

Continue Reading
Advertisement
1 Comment

1 Comment

  1. hrabi11

    24 listopada 2018 at 10:47

    Dobre posuniecie :Rady nie dajcie sie chłopaki nie zrobcie błedu w głosowanich patrzcie na wyczyny p.Burmistrz i trzech kobiet z jej dworu .W Sejmiku prawice zdradzili i znów te same gebe beda ,rozdawac kase dla swoich , ja trzymam za centroprawice kciuki .

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Pyrzyce

Stawki za śmieci – nie przeszła propozycja radnych, wygrał projekt burmistrz

Published

on

By

Na wczorajszej nadzwyczajnej sesji pyrzyccy radni po raz drugi pochylili się nad przedstawionym przez burmistrz Marzenę Podzińską projektem nowych stawek tzw. „opłaty śmieciowej”. Pojawiła się również propozycja stawek ze strony rady.

Przypomnijmy, że burmistrz wnioskowała o przyjęcie stawek 21,00 złotych za osobę za śmieci segregowane i 36,00 złotych za osobę za śmieci niesegregowane. Przy zakończonym remisem głosowaniu w zeszłym tygodniu burmistrz zawnioskowała o kolejną nadzwyczajną sesję, przedstawiając ten sam projekt uchwały.

Tym razem własny projekt stawek przedstawili radni klubów „Bezpartyjne Pyrzyce” oraz „Prawo i Sprawiedliwość”. Zgodnie z ich propozycją ceny miały wynieść: 17,20 złotych za osobę za śmieci segregowane i 40,00 złotych za osobę za śmieci niesegregowane. Były to stawki wyliczane na podstawie wszystkich osób, które złożyły „deklarację śmieciową”, a nie tylko tych, które płacą. W uzasadnieniu czytamy m.in., że „w ocenie radnych wnioskodawców krzywdzącym byłoby egzekwowanie zwiększonych stawek tylko i wyłącznie od osób dotychczas płacących, bez uwzględniania wszystkich zadeklarowanych, w tym tych, którzy obecnie uchylają się od wnoszenia opłat – co mogłoby być uznane za karanie rzetelnie płacących mieszkańców.”

Pełne uzasadnienie projektu stawek opublikował na swoim profilu facebookowym radny Remigiusz Pajor-Kubicki:

Rezultatem głosowania przedstawionych przez oba kluby poprawek był remis. Za wprowadzeniem do projektu stawek 17,20 zł i 40,00 zł głosowali: Damian Błażejewski, Hubert Łuszczyk, Mariusz Majak, Mariusz Ogrodnik, Remigiusz Pajor-Kubicki i Tomasz Posyniak.

Przeciw poprawkom byli: Artur Kurowski, Iwona Ksel, Małgorzata Piotrowska, Paweł Retecki, Grażyna Słodkowska i Jerzy Wroński.

Nieobecni na sesji byli: Przemysław Golczyk, Mirosław Stasiak i Mariusz Szymkowicz.

W związku z nieprzyjęciem poprawek radni głosowali nad projektem w formie przedstawionej przez burmistrza. Za jego przyjęciem głosowało 7 radnych: Artur Kurowski, Iwona Ksel, Mariusz Majak, Małgorzata Piotrowska, Paweł Retecki, Grażyna Słodkowska i Jerzy Wroński, czyli wszyscy radni, którzy poparli projekt tydzień temu plus nieobecny wówczas Artur Kurowski.

Przeciw przyjęciu projektu głos oddali: Damian Błażejewski, Hubert Łuszczyk, Mariusz Ogrodnik, Remigiusz Pajor-Kubicki i Tomasz Posyniak. Tydzień wcześniej nie było na sesji Mariusza Ogrodnika, zaś przeciw byli nieobecni w tym tygodniu Mirosław Stasiak i Mariusz Szymkowicz.

(psmw)

Continue Reading

Pyrzyce

14,5 litra krwi dla potrzebujących

Published

on

By

W niedzielę (12.05) na placu przed KP PSP Pyrzyce odbyła się V akcja poboru krwi organizowana przez Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego przy współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach. 

Kolejna akcja zakończona i kolejny raz pokazaliście jak w piękny sposób można dzielić się z innym człowiekiem czymś wyjątkowym. Już po raz piąty mogliśmy spotkać się w Pyrzycach i kontynuować zainicjowaną przez Wiceprezes Stowarzyszenia Agatę Durasiewicz akcję, która w Pyrzycach stała się już tradycją. Dziękujemy, że jesteście z nami podczas każdej akcji oraz tym osobom, które postanowiły włączyć się do akcji po raz pierwszy.

W niedzielę zgłosiły się 34 osoby, a po weryfikacji ankiet i wywiadzie lekarskim krew oddały 32 osoby. Łącznie do potrzebujących popłynęło z Pyrzyc blisko 14,5 l. cennej krwi. Jeszcze raz dziękujemy i widzimy się na kolejnej VI akcji.

Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego

Continue Reading

Reklama

loading…

Partnerzy

Advertisement
loading...

Reklama

loading...

Popularne

Copyright © 2018 Pyrzyce24.eu. Theme by MVP Themes, powered by WordPress.