Express Pyrzycki
PowiatRegion

Dariusz Jagiełło zostanie radnym powiatowym

Już na początku kadencji zmiany w Radzie Powiatu Pyrzyckiego. Podobnie jak cztery lata temu Robert Betyna będzie w obecnej kadencji pełnił funkcję wiceburmistrza Pyrzyc. Oznacza to, że na jego miejsce radnym powiatowym zostanie Dariusz Jagiełło.

Zgodnie z przepisami w przypadku rezygnacji radnego powiatowego z mandatu na jego miejsce wchodzi osoba, która uzyskała następny w kolejności wynik na liście. W przypadku komitetu wyborczego „Powiat na plus” jest to Dariusz Jagiełło, który otrzymał 198 głosów. Robert Betyna otrzymał równo 400 głosów. Spekulacje o rezygnacji R. Betyny ze sprawowania funkcji radnego pojawiły się już podczas pierwszej sesji Rady Powiatu, na której się nie pojawił.

Podobna sytuacja miała miejsce w poprzedniej kadencji. Robert Betyna wybrany wówczas z listy SLD Lewica Razem zostając wiceburmistrzem zrezygnował z funkcji radnego, a na jego miejsce wszedł Ariel Ostolski.

(ps)

Related posts

Nowy zarząd czy nowe wybory?

Admin

Dwie rozprawy Olecha

Admin

Czy twoje dziecko poinformowało już złodziei o waszych planach wakacyjnych? Internet skarbnicą danych dla przestępców (WIDEO)

Admin

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.